mmka witaj na forum.
Guza Klatskina leczy się - jeżeli jest to możliwe - operacyjnie. We wczesnym stadium możliwe jest całkowite wycięcie guza łącznie z węzłami chłonnymi i zapasem zdrowej tkanki. W stadium zaawansowanym operacja może zostać przeprowadzona jako zabieg paliatywny w celu udrożnienia dróg żółciowych i nie dopuszczeniu do niewydolności wątroby. Po operacji może być zstosowana chemio- oraz radioterapia tu decyzję podejmuje lekarz.
Bismuth III to - guz naciekający miejsce połączenia obu przewodów wątrobowych i wciągający prawy (IIIa) lub lewy (IIIb) przewód wątrobowy
mmka napisał/a: |
Ale gdyby się operacja udała- w jakim stanie może być pacjent po operacji? |
Tu nie ma żadnej gwarancji - sa osoby które nawet po trudnych operacjach czują się dobrze i rekonwalescencja jest krótka a inni niestety nie.
mmka napisał/a: |
I jak to jest, że w przypadku czystego organizmu, guz zostaje całkowicie wycięty, a jednak zdarza się że w bardzo krótkim czasie powraca i jest podwójnie silniejszy? |
Rokowania ogólnie są niepomyślne to już wiesz. Pięcioletni czas przeżycia pacjentów, którzy przebyli leczenie operacyjne guza Klatskina, to statystycznie 30%. Ale statystyki to tylko liczby.
Wycięcie guza to już dobra opcja i zawsze zwiększa szanse na wyleczenie.
Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam serdecznie