1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dermatofibrosacroma podudzia lewego- złośliwy
Łukasz

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8992

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-09-26, 20:37   Temat: Dermatofibrosacroma podudzia lewego- złośliwy
Witam,

po dłuższej przerwie mój Tata miał robione w tym czasie wszystkie badania a więc przedstawię je :
- a więc w szpitalu gdzie leżał zrobili mu Scyntografie Kośćca:
Opis badania :
Badanie wykonano po dożylnej iniekcji 700 Bq MDP znakowanego Tc99m. Akwizycja wczesna dynamiczna oraz późna metodą Whole Body w pozycji leżącej A-P i P-A.
W fazie dynamiczne obserwuje się wzmożone ukrwienie w obrębie podudzia lewego.
W fazie statycznej uwidoczniono nierównomiernie wzmożony wychwyt w obrębie lewej Kości piszczelowej i w kośćcu stawu skokowego lewego. Uwagę zwraca osłabienie grornadzenia w końcu bliższym lewej kości udowej i symetryczne wzmożenie wychwytu w stawach ramiennych i łokciowych.
Wnioski: Patologiczne zaburzenia czynności osteoblastycznej w obrębie lewego podudzia mogą wskazywać proces npl. Zmiany fotopeniczne w dalszej części lewej kości udowej do weryfikacji w badaniu radiologicznym (osteoliza?). Nie można jednoznacznie wykluczyć ognisk wtórnych w pozostałym kośćcu. proponuję rozważyć badanie PET.

Po tym badaniu pacjent zostaje wypisany do domu w celu oczekiwania na badanie PET.
Badanie PET we Wrocławiu zostało zrobione okres oczekiwania 5 dni czyli dosyć szybko.
Tata się czuje raz lepiej raz gorzej ogólnie średnio.

[ Dodano: 2011-09-26, 21:42 ]
Wyniki badania PET:

Opis badania:

Głowa: Prawidłowy obraz PET

Szyja i klatka piersiowa: Nierównomiernie wzmożony metabolizm w powiększonym, hiperdensyjnym prawym płacie tarczycy (SUVmax 2,8). Wskazana konsultacja endokrynologiczna.
W pozostałych narządach i tkankach szyi i klatki piersiowej obraz PET prawidłowy

Jama brzuszna i miednica: Śledziona powiększona w wymiarze podłużnym 18cm z nierównomiernym metabolizmem - widoczne ognisko o SUVmax 4,7.
Pobudzenie metaboliczne w świetle jelita grubego na całej jego długości - aktywność we wstępnicy do SUVmax 16,2 w esicy SUVmax 10.4
W pozostałych narządach i tkankach jamy brzusznej obraz PET prawidłowy.

Układ kostny: Nie stwierdza się aktywności metabolicznej szpiku w części dalszej lewej kości udowej, bez cech destrukcji kostnej.
Miernie podwyższona aktywność w szpiki kości skokowej i piętowej, bez zmian strukturalnych w CT

Obraz podudzia lewego jak poniżej.
Inne: W 1/2 dalszej lewego podudzia , w w części przednio -przyśrodkowej widoczny masywny, częściowo egzofityczny naciek o wielkości 80 x 40 x 87 mm ze wzmożonym metabolizmem glukozy (SUVmax 12,2). Masa obejmuje skórę i tkankę podskórną, prawdopodobnie nacieka kość piszczelową, ku dołowi nacieka mięśnie podudzia (zginacz długi palców ?)

Wnioski: Obraz PET przemawia za aktywnym procesem rozrostowym w lewym podudziu.
Obraz śledziony wymaga dalszej diagnostyki.
Silnie wzmożona aktywność w okrężnicy może mieć charakter czynnościowy lub zapalny, wymaga jednak weryfikacji endoskopowej.
W pozostałych narządach i tkankach nie stwierdzono zaburzeń metabolizmu glukozy, które mogłyby sugerować proces npl.
Uwagi:


Szczerze to średnio wiem o co chodzi proszę o fachowe wytłumaczenie tego jeśli można oczywiście.
Dodam że Tacie w ciągu 2 tygodni narośl się podwoiła więc średnio to wszystko wygląda.
Co robić w dalszej kwestii ?????????? Psychicznie to się fatalnie czuje .

Pozdrawiam :) :))

[ Dodano: 2011-09-27, 14:06 ]
Hallo, no i czy ktoś może wie co oznaczają te wyniki ??

Pozdro
  Temat: Dermatofibrosacroma podudzia lewego- złośliwy
Łukasz

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8992

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-09-12, 10:56   Temat: Dermatofibrosacroma podudzia lewego- złośliwy
Witam,

dzisiaj miały być wyniki Ojca ale niestety nie ma i trzeba dalej czekać, poczytałem troszkę o tym wszystkim i wiem dużo więcej a czy ten lek imatinib refunduje NFZ i czy oni o nim wiedzą ?? Bo większość lekarzy niestety jest niedouczona aczkolwiek są też wyjątkowi lekarze :) )
I jak to jest z tymi nowotworami w dziedziczeniu genów ??

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi :) )
Fajne to forum w sumie jest :) ) fajny pomysł mieliście ;) )
  Temat: Dermatofibrosacroma podudzia lewego- złośliwy
Łukasz

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8992

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-09-11, 19:16   Temat: Dermatofibrosacroma podudzia lewego- złośliwy
Witam,

a więc wyniki mojego taty z pierwszego szpitala:

Badania lab:
Aminotransferaza asparaginianowa - 38 U/1 [5-40]; Aminotransferaza alaninowa - 51H U/1 [5-40]; Glukoza 108,0 H mg/dl; Mocznik w surowicy - 26,8 mg/dl; Kreatynina - 0,75 mg/dl [0,72-1,35]; Bilirubina - 0,90 mg/dl [0,2-1,2]; Białko C-reaktywne 49,70H mg/l [<5]; Jony (sód, potas, chlor) – Sód = 142 mmol/i; Potas=4,90 mmol/l; Chlorki = 106 mmol/l; Czas kaolinowo – kefalin owy – 31,40 sek [ 24,0-35,0]; Czas poprotrombinowy – PT (s) = 11,5 sek
Morfologia krwi obwodowej: WBC=6,49&G/I; LYM=1,12 G/I; LYM%=17,3L%; NEU=4,84 G/I; NEU=74,5H%; MONO=0,410 G/I; MONO=6,32%; EOS=0,077 G/I; EOS%=1,180%;BASO=0,043 G/I; BASO%=0,658%; RB=2,77L&T/I; HGB=4,47L mmol/I; HCT=0,233L I/I; MCV=84,3 fl; MCH=1,61L fmol; MCHC=19,2 mmol/I; RDW=20,3H%; PLT=743H G/I; MPV=7,1L fl
Zdjęcia rtg klatki piersiowej w rzucie p/a:
Pola płucne bez zmian ogniskowych. Serce nierozszerzone. Aorta wydłużona. Przepona gładka. Zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie piersiowym.
W badaniu USG żył kończyny dolnej lewej wykonanym metodą Dopplera stwierdza się zachowane przepływy w żyłach, podkolanowej i żyłach piszczelowych w odcinkach dostępnych badaniu( na podudziu owrzodzenie). Żyły powierzchniowe żylakowato zmienione, bez zakrzepó1). Na podudziu widoczne niewydolne perfornaty. Ujście prawej żyły odpiszczelowej niewydolne.
Zastosowano leczenie Excisio granuloma cruris.

Powiedzieli jeszcze ze jak będzie amputacja nogi to bedzie oki.

W drugim szpitalu natomiast powiedzieli że nie wiadomo czy jest sens ciąć nogę gdyż jest duza szansa ze sa dalsze przerzuty. Robią badania jutro wyniki.
Nieźle pacjent sie nastawił na cięcie i przezywał mocno a tu moze być koniec zycia. ( pogratulować tylko lekarzom )

I ciekawe co teraz podjąć jakie decyzje ??? czy jak będą przerzuty to co robić ??

Pozdrawiam serdecznie :) :):P
  Temat: Dermatofibrosacroma podudzia lewego- złośliwy
Łukasz

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8992

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-09-11, 14:06   Temat: Dermatofibrosacroma podudzia lewego- złośliwy
Witam, mam taką sprawę :

Mój Ojciec 60 lat wysportowany - bagatelizował przez długi okres czasu jakieś zmiany skóry (owrzodzenia) na lewej łydce, tzn pojawiała się jakaś ranka znikała później pojawiała się w drugim miejscu i znikała łydka często puchła dosyć mocno cała łydka praktycznie ma zmiany na skórze, ale jak to mężczyzna o lekarzu nie chciał słyszeć tym bardziej że nigdy u lekarza nie był. Po kilkunastu latach nagle jakieś owrzodzenie wyszło na zewnątrz po wizycie u lekarza skierowali go do szpitala : Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PAM w Szczecinie Klinika Chirurgii ogólnej i transplatacyjnej - tam wycieli mu owe owrzodzenie i wysłali do badania do Poznania okazało się że to jest Dermatofibrosacroma podudzia lewego- stopień złośliwości G3 zmiany owrzodzenie jest ok 7 cm i po wycięciu ciągle rośnie i się powiększa. Po dowiedzeniu się diagnozy przekazali pacjenta do innego szpitala ale też na odział chirurgi .
ma robione teraz wszystkie badania typu tomografie i rezonans oraz jakiś płyn mu wstrzykiwali aby zobaczyć czy nie ma przerzutów w innych miejscach. Noga jest nie do odratowania bo kości łydki prawie już nie ma:
1. Pytanie brzmi czy mogę umieszczać tu wyniki badań mojego Ojca w celu doradzenia z Waszej strony gdzie najlepiej to leczyć ?
2. Czy warto ciąć nogę gdy będą przerzuty gdzie indziej ?
3. Czy da radę rozwój tego nowotwora spowolnić lub zatrzymać ?
4. Jak szybko on będzie postępował tzn. ile się żyje z czymś takim? ( z punktu praktycznego)

Proszę tylko o szczere wypowiedzi i prawdziwe i b. proszę o jakąś pomoc bo lekarze narazie milczą tylko głupio się patrzą a on juz 3 tyg w szpitalach i nic do końca nie wiadomo jaki rodzaj leczenia i czy warto to leczyć itp.itd.

Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc ;)

I pamiętajcie aby się cieszyć każdą chwilą w życiu ;) :) :)
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group