1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
AGNIESZKA007

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4498

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-09, 20:47   Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
A rezonans całego ciała z 01.09.2017 r. brzmiał tak:
w trzonie kręgu Th12 widoczne ognisko o średnicy 13mm o obniżonym sygnale T1 zaleznych, podwyśzonym sygnale w obrazach T2-zaleznych i sekwencji STIR-objaw niejednoznaczny -wymaga różnicowania ze zmianą przerzutową.
W segmencie VII wątroby widoczne obwodowe ognisko podwyżsoznego sygnału w obrazach Fiesta o wymiarach 113x30mm o niejednoznacznym obrazie-do dalszej diagnostyki.
Innych uchwytnych badaniem przesiewowym zmian w zakresie głowy, szyi,klatki piersiowej,jamy brzusznej,miednicy, kończyn dolnych oraz kręgosłupa nie uwidoczniono.Brak cech obecności pakietów węzłowych w badanym obszarze czy zmian obrzekowych ujętych mieśni. Dokładniejsze obrazowanie wymienionych powyżej zmian możliwe w celowanych badaniach obrazowych.
Stąd dostał potem skierowanie na rezonans jamy brzuszne, który został zrobiony 4 miesiące po tym całego ciała czyli 02.2017 i 03.2017 r.kręgosłupa-który został zrobiony 5 miesięcy po tym całego ciała.

[ Dodano: 2017-03-09, 20:50 ]
Przy przepisywaniu zrobiłam błąd:obwodowe ognisko podwyżsoznego sygnału w obrazach Fiesta o wymiarach 13x30mm(a nie 113x30mm) o niejednoznacznym obrazie-do dalszej diagnostyki.Lekarka zaproponowała rentgen płuc póki co.

[ Dodano: 2017-03-09, 20:58 ]
Mnie też dziwi podejście niektórych lekarzy....kiedy brat chudł,co chwila łapie infekcje,kaszle to lekarz rodzinny nic....przepisuje antybiotyk i tyle.W końcu ja sama się wkurzyłam i zrobiłam bratu prezent z grupona na ten rezonans całego ciała.Kiedy wynik był,brat poszedł do Pani onkolog która najpierw go wyśmiała-że po co on robił rezonans całego ciała-że co to za głupia moda itd...traktując faceta jak hipochondryka-a wiemy dobrze,że większość Panów trzeba wołami do lekarza lub badania doprowadzić.I z wielkiej łaski dała na rezonans jamy brzusznej i kręgosłupa mu.Teraz jak przyszły wyniki to zaproponowała rentgen płuc.
  Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
AGNIESZKA007

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4498

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-09, 20:38   Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
Wiem co napisałam i nie ja sobie to wymyśliłam.W rezonansie całego ciała nic nie było o płucach-ale Pani doktor powiedziała-że niestety rezonans całego ciała jest badaniem przesiewowym ale nie aż tak dokładnym i że płuca w rezonansie tego typu nie są aż tak widoczne.A dopiero po wywiadzie i objawach,rezonansach poszczególnych partii ciała;kręgosłupa piersiowego,jamy brzusznej wysnuła taki początkowo wniosek-że szła by w tym kierunku-jeśli założyć że to nowotwór.
  Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
AGNIESZKA007

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4498

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-09, 20:24   Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
Brat dość często przeziębia się i łapie infekcje.Poci się jak choruje,ale to chyba normalne.Jak już swędzą go tylko oczy.Z rezonansu całego ciała nie wyszło nic z płucami.Tylko wyszło że coś jest w kręgosłupie i wątrobie-stąd potem poszczególne rezonansy kręgosłupa piersiowego i jamy brzusznej.Jedna lekarek wskazała na raka drobnokomórkowego płuc podejrzenie-ponieważ palił te 5 lat, poza tym kaszle no i tata miał nowotwór płuc.Ja mam nadzieję,że to jednak jakaś koszmarna pomyłka.
  Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
AGNIESZKA007

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4498

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-08, 23:32   Temat: Pilna wielka prośba o interpretację wyników:)
Dzień Dobry.Mam ogromną prośbę.
Mojemu 38-letniemu bratu postanowiłam zrobić prezent, bo w ostatnim czasie schudł i co jakiś czas łapał infekcje i kaszlał i kupiłam mu z grupona rezonans całego ciała.Z tego rezonansu wyszły zmiany w wątrobie i kręgosłupie, gdzie wskazano dalszą diagnostykę.Otrzymał zlecenie na zrobienie pojedyńczych badań:rezonansu jamy brzusznej i kręgosłupa piersiowego.Badania miał miesiąc po miesiącu.Oto wyniki.Boję się,że może być to rak płuc.Co prawda brat palił przez 5 lat tylko,ale niepokoi mnie ten kaszel i wyniki niżej.W ten piątek będzie miał rentgen płuc.Proszę o jakąś pomoc,wskazówkę.Brat obecnie przebywa w Niemczech w Stuttgarcie i już zastanawiamy się-gdzie lepiej byłoby się leczyć Polska czy Niemcy-czy znają Państwo np.jakąś dobrą placówkę w okolicach Stuttgartu i polskiego dobrego lekarza najlepiej onkologa tam pracującego.


Rezonans jamy brzusznej z 03.02.2017 r.
DANE KLINICZNE: Podejrzenie meta w wątrobie, polipy pęcherzyka żółciowego. TECHNIKA BADANIA: Badanie MR jamy brzusznej wykonane w obrazach T1 i T2- zależnych z podaniem SK i sekwencją DWI oraz MRCP.
OPIS: Wątroba niepowiększona. Podtorebkowo na granicy segmentów VII/VIII widoczne jest ognisko hiperintensywne w obrazach T2- zależnych i o niskim sygnale w obrazach T1- zależnych, wielkości 28x15x24mm. Zmiana powoduje restrykcję dyfuzji, po podaniu SK ognisko ulega intensywnemu wzmocnieniu we wszystkich fazach. Obraz MR przemawia na naczyniakiem. Drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrzwątrobowe są nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, zawiera liczne, drobne, przyścienne ogniska ulegające wzmocnieniu kontrastowemu, o charakterze polipów. Wielkość zmian max. do 3mm. Żyły układu wrotnego nieposzerzone. Śledziona niepowiększona, jednorodna. Trzustka niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Przewód trzustkowy nieposzerzony.
Nadnercza prawidłowe. Nerki prawidłowej wielkości i kształtu, warstwa korowa w normie, bez zmian ogniskowych. Układy zbiorcze nerek nieposzerzone.

Rezonans kręgosłupa piersiowego z 03.03.2017 r.
Podejrzenie meta w trzonie Th12. TECHNIKA BADANIA: Badanie MR odc. piersiowego kręgosłupa wykonane w obrazach T1 i T2- zależnych. OPIS:
Pogłębiona kyfoza piersiowa, ze szczytem na poziomie Th7. Trzon kręgu Th7 jest znacznie klinowato obniżony, w mniejszym obniżony klinowato trzon Th8. Dyskretne sklinowacenie trzonu Th6. Zwężenia przestrzeni międzykręgowych ze zmianami degeneratywnymi w krążkach w odcinku od Th4 do Th11. W dolnym odc. piersiowym nierówności płytek granicznych z guzkami Schmorla. Na szczycie kyfozy duże zmiany wytwórcze na przednio-bocznych krawędziach trzonów kręgów. Drobne zmiany wytwórcze na krawędziach tylnych od Th4 do Th12. Dyskretne uwypuklenia tarczek m-k z tym odcinku. Cechy modelowania worka oponowego, na szczycie skrzywienia uciśnięty również rdzeń. Liczne ogniska o wysokim sygnale w obrazach T2- zależnych i STIR, o niskim sygnale w obrazach T1- zależnych, wielkości do 10mm. [b]Zmiany zlokalizowane są w trzonach kręgów Th5, Th6, Th9, Th11 i Th12. Zmiany są gładko ograniczone, bez obrzęku szpiku w otoczeniu. Charakter ognisk niejednoznaczny, ze względu na niski sygnał w obrazach T1- zależnych należy podejrzewać proces złośliwy. Możliwe ogniska meta. [/b]Mniej prawdopodobne nietypowe naczyniaki.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group