1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Anelia

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-08, 18:09   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Bardzo mi przykro :-[

::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Anelia

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-03, 11:12   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Johanka napisał/a:
Problem z chodzeniem, to początek końca.

Przykro mi ale i u Nas problem z chodzeniem to był początek końca :-(

Dużo sił Wam życzę, bo to jest Wam teraz potrzebne !
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Anelia

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-02, 23:31   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
macias napisał/a:
Zastanawialismy się z mama czy od jutro nie starać się go trochę rozruszać ( oczywiście w miare rozsąduku ) czyli przejść się z nim kilka razy dziennie po mieszkania? co o tym sądzicie?

Nic na siłę. Myślę, że najlepiej będzie jak to pytanie skierujesz do taty, ponieważ tylko on wie na ile może sobie pozwolić i w jakiej sytuacji/pozycji czuje się najlepiej. Jeżeli chodzenie sprawia mu trudności to nie męczcie niepotrzebnie taty .

macias napisał/a:
jak było u Was?

U Nas było właśnie tak, że ja często pytałam tatę, czy może pomóc mu usiąść, wstać itp
Czasami tata sam (kiedy już zupełnie NIE mógł chodzić/utrzymać się na nogach i dużo leżał) prosił mnie abym pomogła mu wstać z łóżka, bo chciałby usiąść na fotelu bliżej okna, "popatrzeć na świat" (jak to mówił) .
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Anelia

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-30, 19:35   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Cytat:
chciałbym wiedzieć ile jeszcze nam zostało mimo iż wiem że nikt nie jest w stanie tego kreślić :(


Myślę, że sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie. Nikt nie jest w stanie tego określić. U każdego chorego mimo iż objawy są podobne to czas się różni.

macias napisał/a:
a ile przed śmiercią zaczęło się to krztuszenie,

Dokładnie nie powiem ale u Nas było to coś około tygodnia (10dni?) przed śmiercią.

macias napisał/a:
ile u Was trwał okres kiedy chory nie mógł już wstać z łóżka?

Ten okres u NAS trwał około 2 tygodnie. Tzn pomagałam tacie usiąść na wózek kiedy był w szpitalu aby na chwilkę zjechać na dwór. Pomagałam na chwileczkę usiąść na łóżku. W domu pomagałam usiąść na fotel, bliżej okna-tato chciał popatrzeć na świat :-( W tym czasie, tych 2 tyg tato zupełnie nie mógł sam się podnieść.
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Anelia

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-30, 18:55   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
evita2 napisał/a:
Pamiętam jednak jak sama odchodziłam od zmysłów, kiedy mama przestawała jeść i pić i kiedy nie wiedziałam co robić.
U nas rzeczywiście tak było, że mama zaczęła stopniowo krztusić się wszystkim na krótko przed śmiercią.

U Nas również tak było :-(

macias, Pozdrawiam.
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Anelia

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-22, 12:09   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
ela1 napisał/a:
Nowotwór może naciekać na nerw krtaniowy wsteczny i stąd ta chrypka.

Dokładnie ! U Nas tak było !
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Anelia

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-18, 18:22   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
macias, mój tata też miał ZŻGG :-( Był CZASAMI (najbardziej rano) opuchnięty na twarzy i szyji.
Pamiętam, że pierwsze opuchnięcie pojawiło się przed zdiagnozowaniem choroby. W trakcie diagnozowania. Tata był jeszcze pod opieką torakochirurga. Zadzwoniłam do lekarza z pytaniem co robić, bo opuchnięcie jest coraz większe ? Powiedział, że albo dzwonić na pogotowie albo po prostu tam pojechać i podadzą sterydy ? Tata nie chciał jeszcze jechać a po kilku dniach opuchnięcie samo zmalało.

I nawet pózniej kiedy tato miał chemię opuchnięcie pojawiało się. Także Nam chemia czy radioterapia w tym przypadku nie bardzo pomogła.
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Anelia

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-24, 11:07   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
macias, myślę, że jeżeli bardzo chcesz to o końcu możesz sobie poczytać w dziale np. w opieka paliatywna.
Trzymajcie się. Dużo siły.

[ Dodano: 2011-11-24, 11:09 ]
albo też w dziale psychoonkologii jest również czasami poruszany ten temat
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Anelia

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-23, 22:55   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
macias, dużo siły dla taty i dla Was (Ciebie, mamci...).
Pamiętaj, że czasami po burzy świeci słońce ...oby i Wam zaświeciło !
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group