1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
AnnaZGdyni

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-10-15, 21:04   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Zadnych zalecen nie dostalam. Dr powiedzial ze za pol roku mam mu sie pokazac. Zrobi cytologie i byc moze obejzy mnie kolposkopowo. Powiedzial ze moge smialo sie zajac staraniami o dziecko.
Troche to sprzeczne z opinia mojego gdynskiego lekarza ktory za miesiac plnuje mi skracac szyjke macicy. Ale moze to ma byc tak profilaktycznie (?).
W zwiazku z tym ze mam hpv 33 na pewno bede robic cytologie co 3 miesiace.

Biala, czy myslisz ze powinnam sie obawiac i inaczej postepowac?
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
AnnaZGdyni

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-10-15, 11:40   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Bardzo dziekuje Richelieu.
Najwazniejsze ze to nic bardzo powaznego.
Odetchnelam z ulga.
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
AnnaZGdyni

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-10-15, 10:07   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Witam,
uprzejmie prosze o interpretacje - w zasadzie przetlumaczenie wyniku ktory otrzymalam w Poznaniu:

Wynik: Endocervix. Cruores sanguinis. (mat 1). Parakeratosis epithelli paraepidermoidalis et koilocytosis focalis. (mat. 1,2)
dodatkowo jest informacja o materialach:
1,2. biopsja - szyjka macicy
I. - - endocervix.

Bardzo bardzo dziekuje wszystkim, ktorzy uzycza mi tu swojej wiedzy.
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
AnnaZGdyni

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-10-13, 20:32   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Hej Biala.
Milo ze pytasz, dziekuje.
Akurat jutro mam ponowna wizyte w Poznaniu. Sa juz wyniki badan ktore wykonal dr Kedzia.
Nie wiem czego sie spodziewac. Przez ostatni miesiac zdystansowalam sie do calej sprawy.
W miedzyczasie odwiedzilam tez mojego lekarza w Gdyni, tego, ktorego znam juz 10 lat, a on zna moj organizm. Lekarz przepisal mi tabletki antykoncepcyjne, 1 opakowanie, po to aby wywolac mi okres, ktorego juz bardzo dlugo nie mialam. Po miesiaczce lekarz planuje zabieg konizacji szyjki macicy.
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
AnnaZGdyni

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-14, 19:18   Temat: Dysplazja szyjki macicy
W poniedzialek zrobie morfologie. Kurcze , mam wizyte na 14.30. Nie nastawialam sie na nocowanie w Poznaniu, a do szpitala jesli ju, to przeciez nastepnego dnia bym musiala isc.
Biala dziekuje za wszystkie rady.
Dzis minal miesiac od lyzeczkowania. Caly czas mialam silne krwawienia, dopiero dzisiaj wszystko ustalo. Nareszcie.
Czy orientujecie sie na jak dlugo nalezy odlozyc wspolzycie po tym wszystkim? Skoro jestem nosicielem HPV 33, to moj maz rowniez. Nawet jesli mnie wylecza to przeciez bedziemy sie ciagle wzajenie zarazac i to zrobi sie bledne kolo. Jak tego uniknac? Jak pozbyc sie tego wirusa raz na zawsze?
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
AnnaZGdyni

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-12, 21:24   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Biala 12, udalo mi sie umowic do doktora Kedzia w Poznaniu. Niestety najblizszy wolny termin to 23 wrzesnia, wizyta prywatna.
Podpowiedzcie jak dobrze przygotowac sie do tej wizyty? Czy oprocz wynikow badan histopatologicznych, dwoch ostatnich cytologii, wynikow hpv powinnam cos jeszcze zrobic?
Bede jechala tak daleko, nie bedzie wiec mozliwosci doniesienia jakichs papierow pozniej.
Moz jakas morfologie trzeba zrobic, czy mocz czy cos jeszcze innego?
Prosze o informacje.
dziekuje
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
AnnaZGdyni

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-11, 10:52   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Betsi,
no wlasnie chodzi o to ze nie mialam zadnych dolegliwosci. Badania cytologiczne robilam co roku. Mam stalego lekarza od 12 lat, ktory doskonale zna moj organizm, ktory tez prowadzil moja ciaze. Zawsze mialam skape miesiaczki, po pierwszej ciazy bralam tabletki antykoncepcyjne prawie przez 6 lat. Odstawilam je w listopadzie 2012 z mysla o przygotowaniu do drugiej ciazy. Po odstawieniu pierwsza miesiaczka przyszla normalnie, druga tez, a potem juz tak byle jak, troche krwawilam, w roznych odstepach czasu. Myslalam ze po tabletkach organizm dochodzi do siebie. Nie zachodzilam tez w ciaze, ale do glowy mi nie przyszla zadna niebezpieczna choroba. W lipcu zrobilam cytologie po pol roku od ostatniej i wyszlo CIN 3...
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
AnnaZGdyni

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-10, 20:50   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Biala dziekuje!!!! Jutro umowie sie do dr Kedzi i zaplanuje podroz. Przeczytalam opinie o nim na forum. Rzeczywiscie sa bardzo dobre.
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
AnnaZGdyni

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-10, 08:55   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Witam Was,
bardzo prosze o polecenie dobrego sprawdzonego ginekologa w Trojmiescie. Ten o ktorym slyszalam niestety jest na Urlopie. Czy ktos wie ktora placowka w na pomorzu specjalizuje sie w leczeniu dysplazji ginekologicznych? Czy podlega to pod zwykla ginekologie czy pod onkologie bardziej?
Mam niezagojona rane po pierwszym lyzeczkowaniu (14.08). Lekarz kazal czekac nawet do 2 miesiecy na ponowne badanie kolposkopowe i ponowne wycinanie kawalka szyjki. Boje sie ze "przegapie" cos przez te 2 miesiace. Potrzebuje to skonsultowac.
DZiekuje
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
AnnaZGdyni

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-07, 16:27   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi na moje pytania i podeslane artykuly. Jeszcze raz przepraszam za podlaczenie sie do watku SlawkaS. Tak, przyznaje, nie przeczytalam regulaminu. Bylam wczoraj bardzo zdenerwowana. Nie zwrocilam uwagi ze to forum dziala inaczej niz pozostale. Ale to nie jest usprawiedliwienie.
Richelie jesli czesc moich pytan byla glupia to trudno. I tak wolalam je zadac niz sie denerwowac jeszcze bardziej. Obie moje babcie zmarly na raka szyjki macicy. Jedna w wieku 55 lat. Druga pozyla troche dluzej.
W poniedzialek umowie sie na wizyte u alternatywnego lekarza. Jestem ciekawa innej opinii. Pozwole sobie rozwiac watpliwosci dzieki Waszej wiedzy.
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
AnnaZGdyni

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-06, 20:39   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się => w tym wątku <=

[część posta dopisana do innego wątku]

[ Dodano: 2013-09-06, 20:53 ]
Mam pytanie do Richelie.

Mam 32 lata, 6cio letniego syna, cudowne zycie...
zawsze badalam sie regularnie, ostatnia cytologia pazdziernik 2012. Wynik bdb.
Nastepna lipiec 2013 (w ramach przygotowania do drugiego dziecka). Wynik CIN 3.
Kolposkopia - wynik dobry. Lyzeczkowanie: CIN 3.

"nablonek dysplastyczny we wszystkich czesciach badanego materialu.
W wycinku wargi dolnej znalazl sie jego drobny luzny strzepek.
W materiale 532 tapetuje polozone glebiej gruczoly.
W wyskrobinach luzne odczynowe platy nablonka dysplastycznego"

Jestem przerazona. Lyzeczkowanie mialam 14go sierpnia. Wciaz goi sie rana.
lekarz mowi ze moze sie goic jeszcze do 2 miesiecy.
Jak sie zagoi to ponowna kolposkopia i wycinanie szyjki macicy jak najwiecej chorej a jednoczesnie jaknajmniej zdrowiej (bo moze uda sie jeszcze bc mama).

Mialam badanie na wirusa HPV. Mam typ 33. Ongogenny. Nie wiem jak to mozliwe.
Jezeli cytologia z 2012 byla ok to znaczy ze zarazilam sie w ostatnich kilku miesiacach i zmiany tak szybko postepuja
czy moglam zarazic sie dawno temu i dopiero teraz sie wirus uaktywnil???

Richelie powiedz co mnie czeka. Czy jezeli zmiany beda duze i postepujace to jedyna konsekwencja jest wyciecie macicy i brak mozliwosci macierzynstwa?
Czy w moim wieku od tego sie umiera?
Jezeli przy wycinaniu czesci szyjki macicy wytna mi cala chora czesc a ja nadal bede nosicielem wirusa hpv 33 to co wtedy? Ten rak powoli bedzie sie rozwijal?
Chce zyc. Chce byc jeszcze mama.
Czy moj maz jest bezpieczny?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-09-06, 22:22 ]
Post wydzielony do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group