1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Szkodliwość tk?!
Armando123

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15109

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-09-20, 09:46   Temat: Szkodliwość tk?!
Robiłem pół roku temu MRI jamy brzusznej prywatnie i zrobili mi bez kontrastu. Na moje pytanie czy nie należy go podać? Powiedziano mi, że przy MRI rzadko używa się kontrastu.

Ktoś się orientuje czy takie badanie jest miarodajne, czy wyrzuciłem pieniądze w błoto? Czy jeżeli byłyby jakieś guzy to by wyszły w mri bez kontrastu?

Badanie wykonywałem ze względu na utrzymujące się bóle w nadbrzuszu promieniujące do pleców. Jako osoba niecierpliwa wykonałem szybką diagnostykę: usg, tk z kontrastem, a później jeszcze rezonans, które nic nie wykazały. Byłem gotowy zapłacić za ten kontrast w rezonansie, ale skoro mi tak powiedziano to stwierdziłem, że chyba wiedzą lepiej.
  Temat: Szkodliwość tk?!
Armando123

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15109

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-09-18, 18:14   Temat: Szkodliwość tk?!
Mam pytanie ktoś się orientuje, ma jakieś wyniki badania jak tak naprawdę wygląda sytuacja ze szkodliwością wykonywania tomografii komputerowej. Pacjenci onkologiczni mają ją często wykonywaną wielokrotnie - czy to tak naprawdę nie grozi powstaniem nowotworu wtórnego?!

Domyślam się, że w uwagi na wyższy koszt rzadziej jest wykonywany rezonans magnetyczny, który chyba nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group