1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 35
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Armando123

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 44506

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-06, 21:06   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Już po pogrzebie. Jakoś to przetrzymałem , chociaż nie było łatwo.

Mama taty niestety nie mogła przyjechać ze względy na ciężki przypadek choroby lokomocyjnej. Dziadek przyjechał ( mimo przebytych 3 wylewów i groźnego wypadku komunikacyjnego).

Chować rodzica jest ciężko, ale jeszcze ciężej chyba chować własne dziecko. Dziadek był rozklejony całkowicie. Strasznie to przeżywał.

Babcia podobno próbowała popełnić samobójstwo , na szczęście udało się ją uratować. Została w domu z dwoma bliskimi znajomymi. Nie mogła niestety dojechać.

Mimo, że wszyscy wiedzieli w jakim kierunku to zmierza to bardzo ciężko się tym pogodzić...

A ja się zastanawiam skąd się to wzięło i nie znajduje odpowiedzi?!

Zarówno rodzice taty, jak i ich rodzeństwo ciągle żyje. Wszyscy są obecnie w wieku 80+.

Tata zmarł w wieku 53 lat.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Armando123

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 44506

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-04, 12:41   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie.

Pogrzeb we wtorek o 13. Ciągle wydaje mi się, że to jakiś zły sen, wkrótce się z Niego obudzę i wszystko będzie po staremu.

Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna: smutna, przygnębiająca i wypełniona bólem.

Z jednej strony zdawałem soby sprawę od jakiegoś czasu, że nie zostało za wiele czasu, ale trudno pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby :-( :-(
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Armando123

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 44506

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-03, 10:36   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Dziękuję wszystkim za wyrazy współczucia.

Ostatnia faza choroby była błyskawiczna. Wątroba była cała zajęta masywnymi przerzutami zlewającymi się ze sobą. Uciskały one na drogi żółciowe w wątrobie i żółć nie miała jak spływać. Niewydolność wątroby narastała galopująco.

Billirubina na koniec przekroczyła ponad 30krotnie normę.

Wczoraj o 9 rano mama dostała informację, że stan się pogorszył. Tata zapadł w śpiączkę.

Zmarł około południa.

Pozostała wielka pustka i ból :-( :-(

Z drugiej strony dobrze , że już nie cierpi. Nie mogłem na to patrzeć, serce mi pękało :cry:

Wasze wsparcie jest dla mnie bardzo ważne, wielu z Was doskonale wie jaki to ból stracić kogoś bliskiego.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Armando123

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 44506

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-02, 19:30   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
To koniec :cry: :cry:

tata zmarł dzisiaj około południa. Nie jest w stanie póki co tego ogarnąć. :-(

Ostatnia faza choroby była błyskawiczna, żółtaczka z dnia na dzień narastała coraz szybciej.

Pustka, wielka pustka...jestem totalnie rozbity :cry:
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Armando123

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 44506

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-01, 23:36   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Tatę przewieziono do szpitala blisko miejsca zamieszkania. Leży na oddziale chirurgicznym. Ma dobrą opiekę. Dwuosobowy pokój przy dyżurce pielęgniarek.

Wypożyczyliśmy dzisiaj materac przeciwodleżynowy, bo w zpitalu wszystkie były w użyciu. Niestety stan taty się pogarsza z dnia na dzień.

Billirubina jest bardzo wysoka, dochodzi do 20 jednostek (norma poniżej 1,2). Brzuch bardzo duży. Dwa razy dziennie ściągają wodę. Dostaje kroplówki. Nogi opuchnięte.

Organizm bardzo wyniszczony. Silnie wychudzony. Bardzo słaby.

Ciężko jest na to patrzeć, przejąłbym trochę tego cierpienia na siebie, ale niestety nie mogę :cry:
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Armando123

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 44506

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-28, 23:07   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Leczenie został zakończone. Już nic nie da się zrobić :cry:
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Armando123

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 44506

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-28, 15:44   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Tatę poddali dwukrotnie zabiegowi (wczoraj i dzisiaj). Onkolog stwierdził, że raczej to niestety nie pomoże. Ale tata był zdecydowany poddać się zabiegowi, więc przewieziono go do innego szpitala.

Nie byla to chyba słuszna decyzja, ale tata byl uparty i takie było jego życzenie. Dzisiaj wyglądał naprawdę kiepsko, dodatkowo otumaniony po dwukrotnej narkozie.

Jutro karetką przewozimy Go do szpitala bliżej miejsca zamieszkania. Lekarze niestety nic więcej nie mogą zrobić :-(
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Armando123

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 44506

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-26, 21:14   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Jutro od rana mama ma rozmawiać z lekarzami, czy w ogóle ten zabieg ma sens. Trzeba by tatę przenieść do innego szpitala.

Nie wiem czy w obecnym stanie ten zabieg jest w ogóle możliwy do przeprowadzenia, nie mówiąc już o tym, że może w ogóle nie pomóc.

w obecnym szpitalu ma bardzo dobrą opieke, maly oddzial onkologiczny, bardzo miłe pielęgniarki, lekarze bardzo w porządku, małe wyremontowane sale.


Hemoglobina spada, ale ze względy na rosnący poziom billirubiny lekarze stwierdzili, że podanie krwi nie jet możliwe.

Hmm..........ciężko mi się z tym wszystkim pogodzić, niemoc, bezsilność, patrzenie jak choroba wygrała. Raczysko wykończyło kompletnie wątrobę :|
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Armando123

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 44506

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-25, 17:28   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Już stracilem chyba całą nadzieję na cokolwiek. Byłem dzisiaj u taty, coraz gorzej, jest coraz chudszy, coraz słabszy i chyba z tej słabości i wychudzenia zaczął mieć problemy z mówieniem, musi dużo wysiłku w to włozyć.

Tylko jak patrzę na to wszystko to utwierdzam się , że dobrze że od jakiegoś czasu jestem ateistą. Nie widzę możliwości, żeby istniał jakiś Bóg ( a już na pewno nie w formie jakiej przedstawia nasza religia). Dobry ojciec nie pozwolił by tak cierpieć swoim dzieciom.

Rok temu sytuacja wydawał się ciężka - bardzo niska hemoglobina, 10 kg stracone w 2 tygodnie. Jakoś udało się wyjśćna prostą.

Ale teraz już nie widzę nadzieji...
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Armando123

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 44506

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-24, 22:37   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Dziękuję bardzo wszystkim za wsparcie :)

U taty słabo, billirubina cały czas rośnie. W czwartek próbowano zrobić zabieg na drogach żółciowych. Niestety tata miał krwotok z nosa i okazało się, że krew w żołądku i nie można było zabiegu przeprowadzić. Zabieg przesunięty na poniedziałek.

[ Dodano: 2012-02-24, 22:39 ]
Mam jeszcze cichą nadzieję, że ten zabieg może coś pomoże. I zatrzyma ten wzrost billirubiny.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Armando123

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 44506

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-21, 22:13   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Kiepsko. Nogi puchną, billirubina rośnie, hemoglobina spada, wodę z brzucha trzeba odsysać, tata schudł.

W czwartek ma być próba udróżnienia przewodów żółciowych. Dzisiaj był chirurg na konsultacji.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Armando123

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 44506

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-17, 12:48   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Dziękuję Ci asia77 za wsparcie. Tata jest nadal w szpitalu. Niestety poziom billirubiny ciągle rośnie.

Obecnie szukamy placówki, która podjęłaby się w szybkim tempie próby jakiegoś udrożnienia tych dróg żółciowych. Chociaż nie wiem czy to jeszcze coś pomoże :-(
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Armando123

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 44506

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-14, 20:03   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
U nas niestety gorzej. Zaczęły puchnąć nogi, pojawił się płyn w jamie brzusznej, tata ma problemy z przełykaniem.

W poniedziałek pojechał do szpitala na tomografię jamy brzusznej. Lekarz zostawił go w szpitalu, żeby porobić badania. Odessano płyn z jamy brzusznej.

...............

Oczywiście problemy lubią chodzić seriami. Jakby tego bylo mało to coś mi strzyknęło w szyji i od wczoraj walczę z mocnym bólem przy poruszaniu szyją.

Wszystkiego się odechciewa :|
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Armando123

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 44506

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-11, 00:13   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Tak trochę jakby żółty się zrobił. Billirubina była tydzień temu badana. Była wtedy na poziomie 3,55. Nie zauważyłem na razie jakiś problemów z koncentracją, ale wiem, że wygląda to źle.

Podejrzewam, że jak już billirubina zaczęła rosnąć to niestety będzie tak nadal :-(
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
Armando123

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 44506

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-10, 23:05   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami na wątrobę i płuca
W poniedziałek tata ma jechać na tomografię jamy brusznej. Lekarz podejrzewa zatory dróg żółciowych w wątrobie.

Chodzi, ale z trudem w skutek głównie neuropatii (skutek uboczny chemioterapii). Wczoraj nawet pojechał samochodem do lekarza. Twierdzi, że jest ogólnie osłabiony.

Pokarmy spożywa, ale mu się dużo odbija.

Jeszcze na początku grudnia wszystko wyglądało w miarę dobrze. Stan ciężki stabilny tak bym to określił. Później był miesiąc przerwy w chemioterapii, dostał w końcu chemię w tabletkach, ale billirubina poszła w górę i w zeszły pt już nie dostał.

Może gdyby tą chemię niestandardową we wlewach zastosowano w pierwszej połowie grudnia to teraz by było zupełnie inaczej. Ale ciągle na Nią czekamy i już się chyba nie doczekamy, niby ma być, już tylko czeka na jeden podpis. Ale co z tego...

NFZ :|
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group