1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Co tak naprawdę jest przyczyną nowotworów?!
Armando123

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 12280

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-03-05, 10:23   Temat: Co tak naprawdę jest przyczyną nowotworów?!
Z tego co wiadomo to rzeczywiście mutacje w genach wywołują kaskadę zjawisk, które powoduja, że nowotwory rozwijają się w danym organiźmie.

I chyba dopóki nie nauczymy się leczyć raka na poziomie genów, naprawiając kod genetyczny to tak ciężkie będzie wyleczenie nowotworów.

Teoretycznie mamy pełno czynników rakotwórczych. Jak to wygląda w praktyce.

Kolarz Lanca Armstrong uprawiający w młodości triahtlon, a póżniej na poziomie wyczynowym kolarstwo choruje na raka jądra z przerzutami do mózgu i płuc. Bardzo aktywny tryb życia + zdrowa dieta.

Steve Jobs : weganin, nie palący papierosów choruje na raka trzustki, wśród którego czynników ryzyka na pierwszych miejscach wymienia się m.in palenie i wysokutłuszczową, wysokobiałkową dietę.
  Temat: Co tak naprawdę jest przyczyną nowotworów?!
Armando123

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 12280

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-01-24, 11:02   Temat: Co tak naprawdę jest przyczyną nowotworów?!
Co chwilę pojawiają się nowe doniesienia od naukowców z róznych krajów o nowych czynnikach rakotwórczych.

Tymczasem wydaje mi się, że tak naprwdę nie mamy pojęcia co tak naprawdę powoduje nowotwory.

Świadczą o tym liczne przykłady. Wegetarianin, zdrowo się odżywiający Steve Jobs umiera na raka trzustki.

Kieth Richards - gitarzysta the Rolling Stones , palący od 50 lat papierosa za papierosem, zażywający mnóstwo narkotyków i pijący morze alkoholu ciągle ma się dobrze. Mimo, że od lat 70. przepowiadają Mu, że wkrótce umrze.

........................

Mam również dobitny przykład z mojej rodziny: pradziadek dozył 90 lat, nie odwiedził w życiu lekarza, podstawę dięty stanowił smalec, tłuste i wędzone pokarmy. Dodatkowo pił bardzo duże ilości czystej wódki

Mój ojciec mający w miare urozmaiconą dietę, zero papierosów, alkoholu bardzo mało - rak jelita grubego.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group