1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
As

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14200

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-09-24, 14:19   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
Bardzo dziękuję Ci Richelieu za odpowiedź na mojego posta, swoją wypowiedzią podniosłeś mnie na duchu (ponieważ ja uważam, że przy tak niskim zaawansowaniu to nie są przerzuty na płucach) lekarze także mają różniące się opinie. Twierdzą, ze te zmiany są tak małe, że trudno byłoby wykonać ich biopsję a i bronchoskopia też by nic nie pokazała. W październiku mąż będzie miał robione TK i wówczas zobaczymy. Wynik TK będę chciała skonsultować z jakimś dobrym pulmologiem lub radiologiem w Polsce (tak dla porównania), może któryś z nich coś nam podpowie. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

[ Dodano: 2013-09-25, 07:33 ]
Richelieu, mam pytanie - czy przy takim zaawansowaniu i stopniu złośliwości nowotworu mogą już wystąpić przerzuty? Jakie jest prawdopodobieństwo ich wystąpienia przy wczesnym stadium? Od czego to zależy?
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
As

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14200

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-09-24, 07:27   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
Richelieu, bardzo proszę o wypowiedzenie się
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
As

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14200

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-09-19, 08:33   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
Witam Wszystkich po długiej nieobecności na forum. Po krótce napiszę o wydarzyło się u nas. 20 czerwca 2013 r. mąż przeszedł nefrektomię, planowano laparoskopię ale ze względu, że nerka była zbyt duża podjęto decyzję (w trakcie operacji) o tradycyjnym cięciu, operacja trwała 6 godzin, po dwóch dniach mąż już chodził i czuł się w miarę dobrze a po sześciu był już w domu. Otrzymaliśmy wynik histopatologiczny który brzmi: Grade 2 Furman renal cell carcinoma pT1a (bardzo prosiłabym o interpretację). Po trzech tygodniach mąż ponownie otrzymał sutent 37,5 mg ze względu na plamki na płucach, które pojawiły się przy pierwszy CT w 2012 r. W chwili obecnej mąż bardzo dobrze się czuje, dobrze wygląda, nie widać po nim choroby. Tylko uskarża się, że cały prawy bok (miejsce po nefrektomii) ma lekko obolały, zdrętwiały i twardy. Co to może być? Czy tak jest zawsze? Bardzo proszę o jakąś podpowiedź oraz informacje na temat stadium zaawansowania.
pozdrawiam wszystkich forumowiczów:
Ania
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
As

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14200

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-08-29, 14:25   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
Richelieu, dziękuję Ci za odpowiedź, bardzo ucieszyłeś mnie swoją wypowiedzią i sugestiami.
Po wykonaniu pierwszego RTG klatki piersiowej powiedziano mężowi, że te małe plamki mogą być przerzutami ale radiolog nie był do końca w 100% przekonany. Mąż dostał sutent 50 mg, przeszedł już 3 cykl .
Drugie ( kontrolne) TK wykazało, że guz znacznie się zmniejszył ale plamki pozostały takie same (i to właśnie mnie bardzo zdziwiło, że po sutencie nie zmniejszyły się lub całkowicie nie zniknęły skoro były takie małe?) I naprawdę mogą to być jakieś zmiany pozapalne?
Mąż przez diagnozą (pierwsze usg jamy brzusznej) nie miał żadnych bóli w prawym boku, nie tracił na wadze, nie miał krwiomoczu, nie miał nocnych potów, objawów grypopochodnych, nic co mogłoby wskazywać na raka nerki, dowiedzieliśmy się przypadkiem o obecnym guzie.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
As

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14200

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-08-28, 23:22   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
czy ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć??? co z powyższego opisu można wnioskować??
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
As

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14200

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-08-22, 11:11   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
Witam wszystkich,
czy możecie pomóc mi zinterpretować wynik tk:
Nerka lewa – prawidłowej wielkości , bez zmian ogniskowych
Nerka prawa- poza brzuszny zarys uwypukla się masa guzowa wielkości 55x45 mm intensywnie i niejednorodnie wzmacniająca się po podaniu kontrastu. Przednia powięź nerkowa napięta na masie guza, bez cech jej naciekania, bez obecności czopu neo w świetle żyły. Ukm-y nieposzerzone, bez złogów.
Pozostałe narządy miednicy w normie. Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych trzewnych i zaotrzewnowych. Struktury kostne bez zmian o charakterze meta.
Na płucu zabserwowano kilka malutkich punkcików, mogą być zmianami meta. Niestety nie znam ich wymiarów.
Jak określacie zaawansowanie sytuacji? Co oznacza czop neo w świetle żyły?

[ Dodano: 2012-08-22, 11:14 ]
dodan jeszcze, ze żyła nerkowa prawa w okolicy wnęki jest modelowana przez guz , bez cech jej naciekania i bez obecności czopu w świetle żyły.
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
As

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14200

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-04-23, 19:55   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
Witaj beato
Serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź, u nas pojawiła się na razie jako pierwsza zgaga i lekkie drętwienie prawego boku (w okolicy chorej nerki-mąż nie ma usuniętej nerki) oprócz sutentu dostał także Domperidone 10mg (na złagodzenie dolegliwości żołądkowych).
A u Was jakie były skutki uboczne??

pozdrawiam
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
As

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14200

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-03-09, 09:16   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
bardzo dziękuję za pomoc beato i wiki
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
As

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14200

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-03-08, 10:33   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
witaj wiki4000,
dziękuję za szybki odzew. Naprawdę nie wiem co mam robić, dzisiaj mąż będzie miał wykonaną biopsję, więc musimy poczekać na wynik. Później zobaczymy jakie ustalą leczenie, bardzo chciałabym aby dostał sutent, i natychmiast po ustaleniu leczenia wracamy do Polski.
Dzwoniłam dzisiaj do przychodni na ul. Omulewskiej w Warszawie (do dr Cezarego Szczylika) aby umówić się na wizytę. Pielęgniarka poprosiła abym zadzwoniła po 20 marca, ponieważ jeszcze nie ma grafika na kwiecień :cry: więc dalej czekam.
Powiedz proszę, jak wygląda sytuacja z zakwalifikowaniem się do programu terapeutycznego sutentem ? Czy długo trwa weryfikacja do niego i wszystkie inne formalności? Czy podczas uczestniczenia tego programu pacjent przebywa na oddziale szpitalnym? Nie mogę znaleźć nigdzie wytłumaczenia, dlaczego anglicy nie zdecydowali się na usunięcie całej nerki (czy ma to coś wspólnego z przerzutami na płuca). Jak często jeździ się na konsultacje? Proszę podpowiedz mi, ponieważ nie mam żadnej wiedzy na ten temat.
pozdrawiam
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
As

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 14200

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-03-07, 12:17   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc
A może ktoś z obecnych na tym forum podzieliłby się swoją opinią na temat angielskich metod leczenia, ponieważ ja mam mieszane uczucia, zawsze miałam o nich dobre zdanie, tym bardziej, ze wszystkie leki są bezpłatne a w Polsce ceny dosłownie powalają z nóg. Mam jeszcze jedno pytanie, mąż ma guza wielkości 4,5x5,0 cm, pojawiły się przerzuty na płucach, które uniemożliwiły operacyjne usunięcie całej nerki, natomiast lekarz prowadzący zaproponował wykonanie biopsji, która określi dokładnie typ nowotworu i pozwoli na dobranie konkretnego leku, więc jeszcze przed nami jakieś 3-4 tygodnie czekania. Proszę o podpowiedź.

_____________________
Post wydzielony stąd do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum (każda historia powinna być opisana w jednym, przynależnym jej wątku).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group