1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Scyntygrafia tarczycy
Asiaa1201

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5593

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-21, 07:15   Temat: Scyntygrafia tarczycy
Nie trzeba sie rozbierac, badanie to wykonuje sie na takiej zasadzie ze kladziesz sie na takim "lezaku" unosi sie automatycznie w gore i taka kwadratowa plyta zjezdza ze tak powiem blisko nosa i przeswietla od czubka glowy do srodpiersia. Badanie trwa 15-20 min
  Temat: Scyntygrafia tarczycy
Asiaa1201

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5593

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-20, 14:52   Temat: Scyntygrafia tarczycy
Zależy jak to badanie bedzie przeprowadzone, ja miałam robioną scyntygrafię tarczycy w Klinice Onkologii w Warszawie na Ursynowie, było to na takiej zasadzie..

1) przyjęcie na oddział obserwacyjno - diagnostyczny
2) wykonane badania: pobranie krwi, RTG klatki piersiowej, EKG
3) przyjęcie tabletki z jodem promieniotwórczym [mała zawartość]
4) po pierwszej dobie od przyjęcia tabletki dokładna kąpiel [rano,wieczór]
5) badanie scyntygraficzne szyi
6) następnego dnia też dokładna kąpiel [rano,wieczór]
7) badanie scyntygraficzne całego ciała i wypis ze szpitala

Ale już zupełnie inaczej wyglądało po tym ''prawdziwym jodowaniu'' u mnie podany był jod 131-I o aktywności 5,55 GBq

Wtedy 3 doby siedzi się zamkniętym w pokoju szpitalnym, w tym czasie można było się myć, dopiero po tych 3 dobach wypuszczali trzeba było się dokładnie umyć i wtedy była scyntygrafia i wypis do domu

P.S pamiętaj by umyć dobrze głowę 3-4 razy.. ja umyłam raz [ponieważ mieliśmy tylko 15 min na prysznic- tak nas pospieszano] i u mnie wyszedł dziwny [Pani doktor tak to nazwała] wychwyt w okolicy szwu wieńcowego po stronie prawej.

Opisałam Ci moje dwie przygody ze scyntygrafią, bo nie sprecyzowałaś o którą scyntygrafię chodzi :)

Pzdr i powodzenia :)

[ Dodano: 2013-01-20, 14:53 ]
A i oczywiście na samo badanie scyntygrafii nie można zakładać protez zębowych, kolczyków, zegarków, pierścionków a nawet gumek do włosów z czymś co zawiera metal :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group