1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy płaskonabłonkowy
Carioca

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11146

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-11-06, 23:36   Temat: Rak szyjki macicy płaskonabłonkowy
Witaj, magiku!
No właśnie.Ja również szukałam stopnia zaawansowania choroby - i nie znalazłam. Richelieu udzielił Ci już wyczerpującej odpowiedzi,a ja pozwolę sobie tylko napisać, jak to było u mnie.
Mój pooperacyjny wynik hist-pat brzmiał: Adenocarcinoma cervicis uteri G1, typ endometriale pT1a2 NxMx.
Ogniska nowotworu obecne były w kilku z pobranych wycinków z kanału szyjki macicy, a utkania nowotworowego nie było w żadnym z innych usuniętych narządów rodnych.
(cyt. turpin na innym forum: 'pNx' i 'pMx' nie oznacza braku przerzutów. pNx wynika z tego, że materiał pooperacyjny po prostu nie zawierał węzłów chłonnych.Wpisywanie pMx, a nie pM0 w wynik histopatologiczny jest raczej regułą, bo w oparciu o materiał pooperacyjny nie można zagwarantować, że nie ma przerzutów np. w wątrobie czy w płucach.)

Moje leczenie polegało na radykalnej teleradioterapii (25 naświetleń) + brachyterapii (5 naświetleń).
W sierpniu minęły dwa lata od zakończenia tamtego leczenia. Jestem pod stałą kontrolą onkologiczną. Póki co- czuję się OK, czego serdecznie życzę także Twojej Żonie i innym chorym. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2010-11-06, 23:50 ]
Jeszcze tylko dodam, że ogólnie moja choroba ma stopień zaawansowania IA.
....
Serdecznie pozdrawiam DSS.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group