1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 48
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darek01

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-13, 19:31   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Nadzieja umiera ostatnia i stało się , Tatko odszedł do domu Pana o godz 00.10 , 13 Maja 2013

[ Dodano: 2013-05-13, 19:35 ]
Przegraliśmy walkę nie udało mi się go uratować. Byłem z nim do końca

[ Dodano: 2013-05-13, 19:36 ]
Dziękuję serdecznie Wszystkim za pomoc . Gdyby nie wy to nie wiem czy dotrwał bym do dziś
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darek01

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-11, 19:46   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Dokladnie niewiem z czym byla ta kroplowka, ale tatko czul sie znacznie lepiej jak ja dostawal.

Co do chlorku sodu to tak, kazala wypic jedna plastikowa butelke i wypil. Przepisala tez glukoze kilka butelek i tez powoli to pil.

Chlorek sodu tatko tez dostal w kroplowce po otrzymaniu cisplatyny , ale to bylo w CO

[ Dodano: 2013-05-12, 09:19 ]
A dokłanie :
-Sód 154 mmol/l
-Chlorek 154 mmol/l
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darek01

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-11, 19:03   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Taka kroplowke jak dostawal w szpitalu , przeciw odwodnieniu i zarazem na wzocnienie organizmu

[ Dodano: 2013-05-11, 19:12 ]
Na 14 maja mamy ustalona wizyte w CO i dlatego chce zeby tatko nabral sil bo obecnie ciesko sie mu poruszac a nawet nie wstaje z lozka. Jak sie nie poprawi to bede musial wypozyczyc gdzies wozek inwalidzki zeby swobodnievporuszac sie po CO. Albo zaniose go na recach
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darek01

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-11, 16:43   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Mam pytanko.

[ Dodano: 2013-05-11, 16:49 ]
Czy podanie kroplowki dozylnie moze zaszkodzic oslabionemu? Chcialem zeby pielegniarka ,ktora jezdzi do taty podala kroplowke ale powiedziala ze moze zaszkodzic i przepisala do picia glukoze i chlorek sodu.
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darek01

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-09, 22:46   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Ciocia zasugerowala ale tez w google znalazlem skutki uboczne i cos tam wspominali o zatorze tetnicy plucnej.
Dzieki za pomoc . Tatko juz lyka Megalie, ale stan taty nadal slaby. Dzis nawet zaczal dziwnie mowic tak jakby tracil pamiec . Martwie sie i jestem bezradny bo chcialbym pomoc ale nie wiem jak. Pielegniarka jezdzi do taty prawie codziennie i dzis nawet mu podsuwala cos do jedzenia i zjadl. Jak mama mu podaje to zwleka i wkoncu nie zje.

Jeszcze sie nie poddajemy ale jest coraz gorzej. Mialem tyle energii jak wszystko szlo zgodnie z planem. Wstawienie stentu, pierwszw chemia , naswietlanie, druga chemia. Powinno juz byc coraz lepiej ale niestety :(

[ Dodano: 2013-05-10, 22:18 ]
Megalia zadzialala . Tatko dzis krzyknal do mamy kiedy bedzie obiad. Oby apetyt nie byl chwilowy.

Walczymy dalej co mnie strasznie ucieszylo.

Pozdrawiam Darek
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darek01

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-08, 11:34   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Witam

Chodziło o zator tętnicy płucnej. Bo u wujka ktory zmarł wystąpił zator ale on miał raka płuc i ciocia mówiła ze to moze po Megalii. Ale jezeli lekarz ją przepisał to mysle ze tato powinien ja brac , szczegolnie ze odrazu po jej spozyciu dostał lepszy apetyt i potem jak sie dowiedzial od cioci o tym zatorze to przestał brać Megalie. Ale od wczoraj kazałem mu brać, mam nadzieje ze odzyska apetyt bo wazy okolo 45 kg i jest bardzo slaby :(
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darek01

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-07, 23:17   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Dziekuje beti i ankita.

Witam Was po dluzszym czasie.

Tatko nadal slabo sie czuje. Mamy ustalona wizyte w CO za tydzien. Bylem u lekarza rodzinnego i zalecil prawie codzienne wizyty pilegniarki do domu. Przepisali Megalie i wtedy apetyt tacie lekko wrocil . Mam pytanie czy Megalia nie zaszkodzi? Bo doczytalem ze moze spowodowac zator?

Od soboty tata prawie nie je i nie pije . Mysle ze zalamal sie bo zmarl wujek , czyli brat taty, ktory mial raka pluc z przezutami. Jutro pogrzeb wujka a tata jest taki slaby ze ciezko mu samemu dojsc do toalety i nie wiem co bedzie jutro. Pocieszamy go jakos wspolnie z mama i sistrami i zmuszamy do jedzenia ale mowi ze jak bedzie glodny to powie. Schudl juz z 20 kg od stycznia. Rece opadaja :(
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darek01

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-04-23, 08:53   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Witam po dłuższej przerwie

Tata ma koniec naświetlań i po drugiej chemii strasznie się czuje . Jest osłabiony , schudł i nie chce jeść . Brak apetytu.
Co mogę zrobić? Czy iść do lekarza domowego i poprosić o kroplówki? Dzwoniłem do CO i powiedzieli że lekarz domowy może zrobić morfologie i przebadać wstępnie ale na wizytę domową nie chce przyjechać. Czy lekarz domowy ma obowiązek podjechać na wizytę domową? Tata jest taki słabiutki że ciężko mu chodzić nawet . Myślę że powinien dostać kroplówki? W prawej ręce wzdłuż żył pojawiły się ciemne smugi. Czy to normalne po chemii?

Darek
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darek01

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-04-03, 18:36   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Tatko juz po drugim wlewie chemii. Wlasnie przyjechalismy z CO.

Znow czuje sie slabo i brak apetytu i smaku. Pozostalo jeszcze kilka naswietlan i zobaczymy co dalej.

Pozdrawiam Darek
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darek01

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-29, 07:33   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Jestem wlasnie w CO. Czekamy na wyniki krwi. Jak beda dobre to tatke przyjma na oddzial i dostanie 2 gi wlew chemii. Przypadlo na same swieta ale oby bylo dobrze.

Pozdrawiamy i zyczymy Wam Wszystkim zdrowych, pogodnych i radosnych Swiat Wielkiej. Nocy, spedzanych w gronie rodzinnym
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darek01

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-22, 19:12   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Dzis dowiedzialem sie ze tatko bedzie mial 28 naswietlan. Czyli jak ma ustalona dawke 50 Greyow to dzienna dawka z moich wyliczen wynosi 1,785 Gy. Czy to jest dobra dawka?
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darek01

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-20, 21:27   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Tata bedzie mial okolo 28 naswietlan. Zapytam pani doktor jakie sa dawki dzienne bo myslalem ze dawka dzienna to te 50 Gy ale to by pewnie bylo za duzo?

Dziekuje alice za obszerne objasnienie dotyczce zaparc:-) . Zastosowalismy laktulosum i potem jeden czopek glicerynowy jak polecila absenteeism i pomoglo.

Apetyt ma troszke lepszy i zazywa apetizer. Tatko musi sie wzmocnic przed druga chemia na 29 marca. Waga znowu w dol ale mamy jeszcze 9 dni zeby przytyl.

Pozdrawiam Was goraco Darek
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darek01

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-18, 20:25   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Dzis zapytalem pani Doktor jaka dawke naswietlania ma tata i powiedziala ze 50 Gy . Czy to nie za malo? Wydaje mi sie ze powinno byc przynajmniej 60 Gy?
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darek01

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-17, 08:52   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Witam

Tata od wczoraj nie moze sie wyproznic. Co bym mogl mu podac?
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darek01

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-16, 09:22   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Dzieki.

Mam pytanie bo wczoraj zakończyliśmy pierwszy tydzień naświetlania i czy musimy zrobić wyniki krwi na kolejny tydzień? Wczoraj nie dostaliśmy skierowania na badanie a wydaje mi się że pani Doktor wspominała ze powinny być badania raz w tygodniu a byłem dopiero o 18.45 więc nie było nikogo z lekarzy
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group