1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy miałam szczęście?
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-08-14, 09:34   Temat: Czy miałam szczęście?
sloneczko11 napisał/a:
Doktor ,ktory robił bronchoskopię,był własnie tym prowadzącym badanie.Po zakończeniu tlumaczył mi jak do tego doszło-mówił,że po wielu latach badan,po tysiącach przebadanych,okazalo sie ,że szczepionka nie spełnia oczekiwan.

» Przełom w onkologii? Najbardziej obiecujące terapie :: Medexpress.pl «
  Temat: Czy miałam szczęście?
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 25582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-07-28, 18:42   Temat: Re: Dziękuję
sloneczko11 napisał/a:
Dziękuję za informacje.W środe mam kontrolną bronchoskopię i RTG płuc?3 miesiące po operacji. Mam nadzieję,że odnajde doktora i poproszę o kopie dokumentów.Dla mnie od pczątku to był jakieś dziwne ,ale człowiek chwyta sie wszystkiego w chorobie-zwłaszcza jeśli proponuje to dr znany chirurg ,transplantolog i badacz.
Zastanawiam się tylko czy od początku nie wiedział ze szczepionka jest nie dla mnie?dopiero po 3 miesiącach?A moze ktoś wyżej dopatrzył sie nieścislości?Mam nadzieję,że nie wszczepili mi jakiejś choroby.Aha dr poinformował mnie,że dostawałam na pewno szczepionkę,a nie placebo.Skąd to wie?

To jedno wielkie nieporozumienie.
Chodzi o badanie kliniczne: » A Study to Demonstrate the Benefit of a New Kind of Anti-cancer Treatment [PReferentially Expressed Antigen of MElanoma (PRAME) Immunotherapy] for Patients With Non-Small Cell Lung Cancer (NSCLC), After Removal of Their Tumor - Full Text View - ClinicalTrials.gov «,
którego celem jest ocena czy potencjalny nowy lek przeciwnowotworowy obniża ryzyko nawrotu nowotworu po jego chirurgicznym usunięciu.
Jest to badanie dedykowane chorym z resekcyjnym, niedrobnokomórkowym rakiem płuca.

Badana substancja może być skuteczna tak w leczeniu czerniaka jak i raka płuca.

Czy będzie? Wykaże to w/w badanie kliniczne (jeśli zakończy się powodzeniem konieczne będzie jeszcze przeprowadzenie badania III fazy).

W przyszłości może się okazać, że grupa otrzymująca szczepionkę rzadziej i/lub później ma nawrót choroby. Jeśli zjawisko to będzie znamienne statystycznie substancja będzie miała szansę stać się lekiem zalecanym u większości operowanych z powodu niedrobnokomórkowego raka płuca chorych. A ci, którzy dziś wzięli udział w tym badaniu nie byli "królikami doświadczalnymi" (sic! :uuu: ) a osobami, które otrzymały realną szansę na lepsze rokowanie w swej chorobie.
Może też być i tak, że badanie okaże się negatywne: tj. nie udowodni skuteczności badanej substancji.

Kontrolowane badania kliniczne są prowadzone w sposób, który może przynieść korzyść osobom badanym. Natomiast wszelkim potencjalnym stratom skutecznie się zapobiega.

Dodatkową korzyścią dla osób biorących udział w badaniu klinicznym jest bieżąca i bardzo staranna opieka - wszelkie kontrolne badania np. obrazowe wykonywane są regularnie i bez zbędnej zwłoki (płaci za nie bowiem sponsor badania a nie NFZ...).

Proponuję raz jeszcze rozważyć decyzję o rezygnacji z udziału w badaniu klinicznym.
pozdrawiam ciepło.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group