1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 28939

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-12, 22:01   Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
asia_nadzieja napisał/a:
Wynik usg:Stan po całkowitej tyreodektomii, obustronnie drobne obszary hiperechogeniczne do 4 mm bez cech unaczynienia - zmiany pooperacyjne. Nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych. Wnioski: bez cech wznowy procesu rozrostowego.

To USG dotyczy wyłącznie szyi (a nie klatki piersiowej).

asia_nadzieja napisał/a:
Wynik scyntygrafii: Stan po tyroidektomii i uzupełniającym leczeniu radiojodem (94,8 mCi - 6.2012) z powodu ca. Kolejna (2.)kontrolna scyntygrafię całego ciała wykonano w trzeciej dobie po podaniu diagnostycznej dawki 2,2 mCi 131-I . W śródpiersiu przednim tuż za mostkiem przy jego prawym brzegu na wysokości łuku aorty stwierdza się ognisko zwiększonego gromadzenia radiojodu.

Tak, ta scyntygrafia może być wskazaniem do dalszego leczenia.
Wygląda to jak zmiana węzłowa, na pewno nie jako kostna.

asia_nadzieja napisał/a:
Pytam o inny nowotwór bo w sumie od 3 lat(pierwsze rtg własnie w tym miejscu pokazywało zmianę) ciągle coś jest w tym miejscu i ani w czasie operacji tego nie usunięto

Zmiana była w tej sytuacji zapewne od samego początku. Nie usunięto jej w trakcie operacji bo musiałaby być to operacja zupełnie innej części ciała (klatki piersiowej).
Nie wszystkie zmiany poddają się leczeniu w podobnym stopniu. Ta zmiana najwyraźniej wymaga kontynuacji leczenia.

asia_nadzieja napisał/a:
swoją drogą czy prześwietlenie płuc może wnieść coś ważnego do tego czy nie? Mam skierowanie od endokrynologa prowadzącego i nie wiem czy robić je teraz czy w kwietniu przed wizytą.

Na tę chwilę scyntygrafia nic w płucach nie wykazała (była to scyntygrafia całego ciała).
Ja bym zrobiła to RTG przed kolejną wizytą.
pozdrawiam ciepło :)

[ Dodano: 2013-01-12, 22:04 ]
Jednak uwaga, skierowanie (RTG) może być ważne krócej.
  Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 28939

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-01-12, 16:16   Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
asia_nadzieja napisał/a:
na usg nie widać w tym miejscu powiększonego węzła chłonnego który mógłby tak świecić.

A jakie są dokładnie opisy badań obrazowych?

asia_nadzieja napisał/a:
czy jeśli to nie węzeł chłonny to może być to zmiana w kości?

Raczej nie, mogą być to inne tkanki miękkie - żeby powiedzieć więcej potrzeba tu przytoczenia dokładnych wyników badań obrazowych.

asia_nadzieja napisał/a:
Czy ten jod wystarczy?

Tak, może wystarczyć by chorobę wyleczyć.

asia_nadzieja napisał/a:
po podaniu jodu świecą tylko przerzuty raka tarczycy czy inne nowotwory też świecą?

Tylko przerzuty raka tarczycy, zdecydowanie.
Zresztą potwierdza to historia choroby.
  Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 28939

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-05, 10:27   Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
Asiu kto prowadzi Twoje leczenie jodem promieniotwórczym? (tzn. lekarz jakiej specjalizacji)
W jakim ośrodku przebiega to leczenie?

To co przychodzi mi do głowy to fakt, że tak odległe terminy dotyczą zapewne w szczególności wizyt planowanych. Natomiast w pilnych przypadkach (zawsze przecież "coś się może zacząć dziać" i pacjenta onkologicznego nie można w takiej sytuacji zostawić samego sobie) pewnie można wymagać by taka 'nadplanowa' wizyta odbyła się.

Tym bardziej, że poza ośrodkiem gdzie jesteś leczona nikt nie chce udzielić Ci pomocy.

Proponuję w razie potrzeby, że zadzwonię do Twojej dr prowadzącej, uzasadnię jej odpowiednio potrzebę zbadania Cię i poproszę o bliski termin wizyty.
pozdrawiam ciepło.
  Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 28939

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-10-08, 11:52   Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
Jestem z Asią w kontakcie, postaramy się jej pomóc.
  Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 28939

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-10-04, 21:35   Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
asia_nadzieja napisał/a:
Niestety w centrum nie chcieli mnie przyjąć bo nie miałam skierowania :(

Do lekarza onkologa nie jest wymagane skierowanie i jest to przewidziane przepisami prawa.

asia_nadzieja napisał/a:
W centrum onkologi mnie nie chcą bo nie mają oddziału położniczego.

W CO Instytucie w Warszawie leczonych jest wiele ciężarnych kobiet. W trakcie ciąży wykonuje się tam zabiegi operacyjne, jak i leczy te pacjentki chemioterapią. Oddział położniczy nie jest potrzebny: tam ciężarne chore leczą raka a nie rodzą dzieci.

asia_nadzieja napisał/a:
Mogę ewentualnie zapłacić jakiemuś specjaliście za udział w operacji właśnie z tego centrum nie pamiętam nazwiska. Jakie to są kwoty wiecie może? I czy to warto?

W Polsce za leczenie chirurgiczne nowotworów złośliwych nie płaci się - chyba, że na własne życzenie chory poddaje się zabiegowi w prywatnej klinice (odradzam: duże ośrodki referencyjne mają znacznie większe doświadczenie w chirurgii onkologicznej).

asia_nadzieja napisał/a:
Chciałam na wizytę u onkologa, ale jak pan w rejestracji zobaczył moje wyniki to od razu nie chciał mnie zapisać

Pan z Centrum Onkologii-Instytutu przy ul. Roentgena w Warszawie? Pan z rejestracji pacjentów pierwszorazowych?

Bluesy napisał/a:
Dzięki ciąży mam wrażenie, że mnie wszędzie pchano na"pierwszą", nie czekałam w kolejkach.

Tak są traktowane ciężarne chore w Centrach Onkologii w całej Polsce.
  Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 28939

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-09-23, 00:53   Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
Asiu, nie bój się. Dzisiejsza medycyna potrafi wiele. Zrzuć odpowiedzialność za to, co ma się dziać na lekarzy - to Twoi sprzymierzeńcy, przyjaciele i obrońcy. Nie jesteś sama. Pozwól im tylko działać.
Wysyłam Ci pw (prywatną wiadomość).
pozdrawiam ciepło.
  Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 28939

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-09-22, 00:21   Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
asia_nadzieja napisał/a:
nie leczę się na laryngologii. myślisz że warto by było z kimś skonsultować te wyniki przed operacją? Póki co nikogo oprócz koniecznej opinii ginekologa mi nie zaproponowali tylko od razu na stół. W ogóle mam wrażenie że opisy moich badań są bardzo ogólne :(

Asiu, myślę, że powinnaś już odbyć konsultację onkologiczną, najlepiej w Centrum Onkologii-Instytucie w Warszawie przy ul. Roentgena. Pacjenci pierwszorazowi są przyjmowani / konsultowani pierwszego dnia - nie trzeba się zapisywać na żaden termin.

Weź wszystkie dokumenty i udaj się tam jak najprędzej.
Nie przekreśla to samo w sobie dalszego leczenia w MSWiA, a zdobędziesz cenną specjalistyczną opinię. Jeśli zalecenie onkologa z COI będzie inne niż proponuje MSWiA - wtedy zastanowimy się co czynić.
Węzeł do badania i tak zapewne warto pobrać. COI być może wykona Ci rezonans i obejmie docelową już opieką - pamiętaj, że leczenie onkologiczne to nie tylko zabieg chirurgiczny.

Proszę, Asiu, skorzystaj z tej porady - sytuacja nie jest łatwa i wymaga wysokospecjalistycznej wiedzy i doświadczenia w zakresie onkologii. Znajdziesz je w Instytucie.
  Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 28939

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-09-21, 23:23   Temat: Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
Wskazane jest wykonanie MRI (rezonansu magnetycznego) głowy i szyi, bez kontrastu.
To 2-gi trymestr i można to badanie wykonać zupełnie bezpiecznie.

Samo usunięcie węzłów chłonnych nie rozwiązuje sprawy - bardzo ważne jest by odnaleźć ognisko pierwotne, co może pozwolić na jego resekcję i poznanie dokładnej biologii nowotworu. To z kolei może skłonić do rozważenia podjęcia terapii uzupełniającej przed lub tuż po rozwiązaniu.

Nie usunięcie ogniska pierwotnego będzie prowokować dalszy rozsiew.

Czy jesteś pod opieką lekarza onkologa?
pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group