1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki?
Eveline

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 36289

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-22, 23:58   Temat: Rak trzustki?
Życzę dużo zdrowia dla Twojego taty. Czy wycięli mu guza? Moja mama również w lutym się dowiedziała o chorobie, guz miał ponad 6 cm, nieoperacyjny, była jedna zmiana na watrobie. Ma stomię. Pół roku chemii co 2 tyg a teraz? leży już w hospicjum... :(

http://www.forum-onkologi...16,90.htm#80165

tutaj możesz poczytać.

Myślę że nie masz się co zastanawiać gdybyś miał przełyk B to na pewno zobaczyłbyś to w opisie. Być może się mylę ale to ostatnie zdanie chyba ma powiązanie z refluksem który masz dlatego widoczna jest śluzówka poprzez cofanie przy refluksie.

Dostałeś jakieś leki? ja biorę polprazol 40mg rano i wieczorem, na zobojętnienie kwasów oraz na refluks gasprid na szybsze opróżnianie żołądka i jelit. Moja koleżanka miewa takie ataki jak ja, ląduje na pogotowiu ale poleciłam jej by zapytała o gasprid lekarkę.

Zaraz spróbuję pobrać książkę o której piszesz, chętnie poczytam :)

Nie ma co martwić się na zapas, ja też się boję. W pniedziałek mam usg ze wzgledu na watrobe ktora mnie boli od mca codziennie ale z przerwami-tez sie boje bo po lewej stronie/sledziona? rowniez mnie boli, jak widac moj przewod pokarmowy jest zly :( do tego mam zrobic proby watrobowe, co wyjdzie? nie wiem i sie boje bo skoro boli znaczy ze cos sie dzieje. Ps o raku też myslalam ale nie moge dac sie zwariowac-Ty tez tego nie rob.
  Temat: Rak trzustki?
Eveline

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 36289

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-22, 20:10   Temat: Rak trzustki?
Armando jeśli można coś zasugerować...: Wszystkie objawy które wymieniłeś równają się z moimi, teraz napiszę Ci na co choruję:
Refluks
Przepuklina przełyku
Dyskopatia odcinka piersiowego
Zapalenie błony śluzowej żołądka-nawracające
IBS
Jak sam napisałeś masz refluks w wynikach było też napisane że widać wstawiającą się w światło przełyku śluzówkę żołądka. Jestem po ataku refluksu który skumulował się z bólem pleców oraz IBS. Atak ostry, ból przeogromny. Nie mogłam się położyć na plecach, w klatce czułam ból i nie mogłam oddychać myslałam że mam zawał. Przyjechało pogotowie, otrzymałam pyralginę i pojechali a ja zostałam z 9 mczna wtedy córeczką sama (mąż za granicą) Twoje objawy po alkoholu dla mnie wsazują na zapalenie błony śluzowej żołądka (gastroskopia mogla nie wykazać ) poniewaz to mija i wraca. Sam napisales że bol nasilal sie od lutego a wybuch nastapil w kwietniu. Przy zapaleniu błony tak jak u wrzodowców bóle występuję na jesieni i wiosną :) Co do IBS moje ataki wyglądają tak że zjem obiad i już gdy go kończę bądź minutę po zaczyna się ostre zarzynanie w brzuchu, takie że jest mi słabo, bóle trwają dopóki się nie wypróżnię. Ech długo by pisać ale mogę Ci polecić jedną książkę: "Potęga umysłu" albo jeszcze jedną "Sekret"

Moja mama ma taki charakter że wiecznie mówiła o chorobach, gdy tylko przyjeżdżali goście mówila co ja boli a jak ktos mowil ze go tez cos boli to czesto slyszal ze to jest pikus do jej bólu. Teraz jest powaznie chora, jest w hospicjum ma raka jelita grubego, nieoperacyjnego z przerzutami ale nie chce mowic o chorobie, nikt tego tematu nie porusza. Nie daj sie zwariowac, dla poprawy nastroju napisze Ci ze mama również ma w/w choroby prócz IBS i dyskopatii jak widac przejelam w genach wszystkie choroby ukladu pokarmowego (jestem po wycieciu woreczka zolciowego) na wykonanie badan mnie nie stac a skoro Ty juz zrobiles badania moze warto sobie odpuscic? Niedlugo wyjdzie pewnie to z Ciebie na zewnatrz w kregu znajomych i kazdy bedzie Cie mial za swira, sorry ale chlopie weź sie w garsc, jestes zdrów jak ryba :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group