1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 25
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Gazda

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 36922

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-28, 10:55   Temat: Rak migdałka podniebiennego
Wyniki są dobre. Niemniej oczywiście należy wydębić skierowanie na USG, i zbadać śliniankę podżuchwową. Najlepiej oczywiście, aby badanie było wykonane i opisane w CO.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Gazda

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 36922

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-06-04, 14:22   Temat: Rak migdałka podniebiennego
Z całą pewnością. A węzeł może być i pod żuchwą, zwłaszcza tam gdzie ona jakby zakręca w stronę ucha...
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Gazda

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 36922

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-06-04, 13:59   Temat: Rak migdałka podniebiennego
Najpewniej jest to przerzut guza do węzła chłonnego. Możliwe, że jest już zwłókniały i będzie się pomału wchłaniał.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Gazda

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 36922

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-30, 17:01   Temat: Rak migdałka podniebiennego
Tak się jeszcze przeprowadza gazometrię.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Gazda

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 36922

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-20, 07:17   Temat: Rak migdałka podniebiennego
Po drugim cyklu radioterapii? Pierwszy raz się spotykam z tym, by naświetlania odbywały się w cyklach z długą przerwą na MRI... Coś chyba pokręciłaś, aczkolwiek wyników gratuluję...
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Gazda

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 36922

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-19, 14:44   Temat: Rak migdałka podniebiennego
No cóż... nie będę zbyt delikatny - Tato się przyzwyczai. A za kilka dni zacznie już spadać z wagi, więc maska stanie się luźniejsza...
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Gazda

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 36922

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-29, 15:46   Temat: Rak migdałka podniebiennego
ojoj... dużo tego... najpierw, aby się właściwie przygotować, trzeba zacząć jeść. Dużo mięsa, białka zwierzęcego. Zaopatrzyć się trzeba w siemię lniane, szałwię, nystatynę (kiedy pojawi się grzybica - na receptę), panthenol na oparzenia, ewentualnie maści rozmaite, bardzo dużą ilość wody mineralnej do picia (bardzo ważne jest picie dużych ilości wody)... No i przede wszystkim polecam lekturę tego wątku:
http://www.forum-onkologi...jonie-vt748.htm
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Gazda

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 36922

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-15, 21:07   Temat: Rak migdałka podniebiennego
JustynaS1975 bardzo dobrze napisała. Sprawdzałem robiąc badania dzień po dniu, i zjedzenie tatara podniosło mi ilość czerwonych krwinek o 10%... Sam się zdziwiłem...
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Gazda

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 36922

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-10, 16:15   Temat: Rak migdałka podniebiennego
Rekonstrukcję pewnie zrobią podczas tego samego zabiegu, żeby niepotrzebnie nie męczyć potem kolejną operacją. Dwa zabiegi są kiedy trzeba zastosować chirurgię plastyczną, ale w tym przypadku nie będzie to konieczne. A jeśli chodzi o wizytę... Cóż ja Ci mogę powiedzieć... Opisałaś standardową wizytę. Każda moja w ten sposób mniej więcej wygląda. Jest badanie i dyktowanie pielęgniarce rozpoznania w celu wypełnienia dokumentów. W Krakowie tak wygląda, w Gliwicach... Normalne. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej, musisz zapytać. W Gliwicach podobało mi się to, że lekarz miał dla mnie trochę czasu i wszystko wyjaśnił. Ale to nie było podczas wizyty w ambulatorium, tylko tuż przed leczeniem.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Gazda

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 36922

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-09, 23:07   Temat: Rak migdałka podniebiennego
W Gliwicach jest chirurgia laryngologiczna. Mama mojego kolegi w poniedziałek będzie miała operację usunięcia guza podniebienia. Oczywiście pewnie są operacje, które ze względu na stopień skomplikowania wymagają innych specjalistów. Słyszałem opinie, że Poznań jest doskonały...
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Gazda

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 36922

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-06, 12:17   Temat: Rak migdałka podniebiennego
Wszystko zależy od piątkowej wizyty, tam się wszystko okaże...
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Gazda

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 36922

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-06, 10:48   Temat: Rak migdałka podniebiennego
Wywiad z pielęgniarką, założenie karty, potem czekanie na wizytę, badanie laryngologiczne, być może od razu wyślą na badanie krwi, wyznaczenie terminu badań obrazowych (jeśli uznają to za konieczne), ustalenie terminu hospitalizacji. Teoretycznie jest możliwość, że zaproponują położenie się do szpitala od razu (jeśli jakieś miejsce się zwolniło). Na Waszym miejscu jechałbym jednym samochodem.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Gazda

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 36922

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-02, 14:54   Temat: Rak migdałka podniebiennego
Jak najbardziej :-D
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Gazda

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 36922

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-02, 11:49   Temat: Rak migdałka podniebiennego
No, to tyle w kwestii cudownych i drogich soków. Jabłka i buraki lepsze, chociaż one są takie trywialne... :-D
  Temat: Rak migdałka podniebiennego
Gazda

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 36922

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-02, 11:39   Temat: Rak migdałka podniebiennego
Trudno jest przedawkować mangan, jednak w okresie leczenia onkologicznego warto go ograniczyć, bo przyspiesza rozpad erytrocytów. A w trakcie samego leczenia nie można spożywać owoców, ani soków...
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group