1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi, mutacja BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5263

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-05-06, 02:16   Temat: Rak piersi, mutacja BRCA
Dziwne, mnie np. pani genetyk zniechęcała do prewencyjnej mastektomii, zresztą wszyscy wręcz niechętnie się odnoszą do takich moich (?) pomysłów. Tak samo moja onkolog. Niby każdy wie,że tak można zrobić ale nikt nie chce być odpowiedzialny za tę "masakrę" (żeby potem nie było- namawiałam cię do tego- a są komplikacje) Tu naprawdę wszyscy są ostrożni i wszyscy będą mówić- to decyzja pacjentki.Najlepiej na zdrowy rozsądek byłoby wyciąć piersi i nie robić żadnej rekocstrukcji tylko mieć płaską klatę. Bo rekonstrukcja w przypadku kobiet po radioterapii to przeszczep mięśnia z pleców albo z brzucha. Jest też implant , który zakłóca odczyt badań. To zależy od kobiety na ile jest pewna swojej kobiecości, czy może zdobyć się na taką decyzję. Trzeba być bardzo silnym psychicznie w przypadku podjęcia każdej decyzji. Nawet jak nie robi się NIC - to jest to jakaś decyzja. Pamiętajcie,że mama ma wycięty dół- to dużo zabezpiecza, a jednocześnie jest regularnie badana- rezonans, usg, mammograf.

[ Dodano: 2014-05-06, 16:02 ]
A decyzja (jeśli nic się nie robi) wcale nie oznacza że jest ostateczna. Przecież w chwili obecnej mama może być na "NIE" a za rok zmieni zdanie i będzie zdecydowana na taką operację. Dajcie sobie trochę czasu
  Temat: Rak piersi, mutacja BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5263

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-05-02, 12:19   Temat: Rak piersi, mutacja BRCA
dokładnie jest jak piszesz Infinity , chodzi mi o to, że bez sensu porywać się na daleko idącą profilaktykę w sytuacji gdy rokowania nie są dobre. W tym wypadku nic nie wiemy o rokowaniach, ale zachowanie lekarza daje do myślenia (onkolog). Prawdopodobnie Izo rak jajników , który miała mama nie był przerzutem z raka piersi tylko był samoistnym pierwotnym rakiem jajnika . Ale nie można wykluczyć, że ten rak jest przerzutem z raka piersi. Mama musi zrobić badanie markerów nowotworowych CA125, CEA,CA15-3. Mama ma usunięte jajniki i ryzyko ponownego raka piersi istotnie się zmniejszyło.
  Temat: Rak piersi, mutacja BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5263

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-05-02, 09:47   Temat: Rak piersi, mutacja BRCA
Myślę , że we wszystkim potrzebny jest zdrowy rozsądek. Znam przypadek, który bardzo osobiście przeżyłam, do dziś czuję smutek gdy o tym myślę. Dziewczyna 32 lata, mająca małe dzieci, szczęśliwe życie, zachorowała na raka piersi. Zdiagnozowano u niej brca1 5382insC (też to mam), przeszła operacje rekonstrukcji obu piersi ,usunęła jajniki macicę , w międzyczasie dostała przerzuty na płuca, mnóstwo cykli chemii.Mówiono,że zrobiła wszystko co mogła, ale i tak umarła. A prawda jest taka,że zadała sobie na własne życzenie tuż przed śmiercią wiele niepotrzebnych cierpień, które jako profilaktyczne i tak okazały się niepotrzebne bo i tak przerzuty w płucach.......
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group