1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Torbiele jajnika, test ROMA: ryzyko wysokie
Iwona1979

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5263

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-05-09, 11:27   Temat: Torbiele jajnika, test ROMA: ryzyko wysokie
Dzień dobry,
Niedawno wkleiłam swój wątek, historia wygląda podobnie, może miałaś okazję zajrzeć:
http://www.forum-onkologi...edz-vt13281.htm
Moje torbiele też są ze mną od kilku lat, przez ostatni rok w zasadzie się nie zmieniły i gdyby nie ten test ROMA, to pewnie bym je dalej obserwowała. No ale z drugiej strony może to palec Boży i jeśli coś tam się dzieje, to mam nadzieję, że jest na tyle wcześnie, żeby leczyć.
30 maja mam termin laparoskopii w szpitalu przy Karowej (też jestem z Wawy). Poszłam do ginekolog z tego szpitala na dwie konsultacje, zrobiła dwa razy usg, dała skierowanie do szpitala. Torbiele będą usunięte, będzie zrobione badanie śródoperacyjne i wtedy lekarze podejmą decyzję, co dalej robić. Próbowałam nalegać na wcześniejszy termin, ale ta doktor powiedziała, że nie ma w stosunku do mnie jakiś onko podejrzeń i że do 30 maja mogę poczekać. Ale ten test ROMA spędza mi sen z powiek:( Myślę, że w Twoim przypadku lekarze też zdecydują, jakie będzie dalsze postępowanie i w zależności od wyniku usuną tylko torbiele albo więcej.
Wiem, że szpital przy Szaserów też jest "polecany" i terminy nie są zbyt odległe (kwalifikacje do zabiegu przeprowadza Poradnia Ginekologiczna).
W wielu miejscach, na tym forum również, czytałam, że górna wartość referencyjna dla HE4 to 150, więc to też jakiś punkt odniesienia.
Trzymaj się, wiem, że nie jest Ci łatwo, ale najważniejsze teraz to skonsultować szybko wyniki z lekarzem. Może powinnaś też umówić się do ginekologa onkologa?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group