1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Moja babcia ma prawdopodobnie raka?
Iwonka30..

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 11293

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-05-01, 16:46   Temat: Moja babcia ma prawdopodobnie raka?
Wiesz co dziwi Mnie podejście lekarzy naprawdę. Nie przyspieszać wizyty u onkologa? Mojej mamie lekarz zdiagnozował chorobę po wyglądzie cuda hehe wyszła żółtaczka, niedożywienie tak na oko. Jak się okazało badania krwi wzorowe jak na ten stan :) ale to był lekarz ze Szpitala Powiatowego. Onkolog jak zobaczył wypis za głowę się złapał komentując co Oni tu napisali. Konsultuj się z onkologiem przynajmniej dla świętego spokoju, żebyś miał poczucie, że zrobiłeś wszystko co w Twojej mocy. Pozdrawiam.
  Temat: Moja babcia ma prawdopodobnie raka?
Iwonka30..

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 11293

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-26, 16:01   Temat: Moja babcia ma prawdopodobnie raka?
Co u Was :)
  Temat: Moja babcia ma prawdopodobnie raka?
Iwonka30..

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 11293

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-23, 19:55   Temat: Moja babcia ma prawdopodobnie raka?
Z tego co wiem Ognisko metastatyczne lub określenie meta stosowane w opisach badań obrazowych oznacza ognisko przerzutowe - czyli przerzut. Kurcze przykro naprawdę.

[ Dodano: 2012-04-23, 19:57 ]
Ale może ktoś mądrzejszy ode mnie się odezwie :(
  Temat: Moja babcia ma prawdopodobnie raka?
Iwonka30..

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 11293

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-23, 18:12   Temat: Moja babcia ma prawdopodobnie raka?
Nie zrobiono Wam opisu USG jamy brzusznej?
  Temat: Moja babcia ma prawdopodobnie raka?
Iwonka30..

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 11293

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-21, 11:49   Temat: Moja babcia ma prawdopodobnie raka?
No nie wiem co mam myśleć. Musiałbyś z lekarzem skonsultować. W przypadku wodobrzusza wynikającego z chorób wątroby( ze wskazaniem na jej marskość) zalecanie jest aby ograniczyć płyny. Tylko, że my nie jesteśmy lekarzami i niestety nie wiesz co dokładnie jest powodem wodobrzusza. Moja mam wypija 2 litry dziennie ale przyjmuje lek Furosemid i nie ma żadnych niespodzianek. Opuchlizna z nóg ładnie zeszła po nim i brzuszek coraz mniejszy. Kurcze skontaktuj się z ordynatorem oddziału, na który była przyjęta Twoja babcia. Może spróbujcie prywatnie wybrać się z babcią do jakiegoś dobrego lekarza. My tak zrobiliśmy a ten natychmiast skierował mami na Oddział ze wskazaniem pilne. Musicie szukać innej drogi.
  Temat: Moja babcia ma prawdopodobnie raka?
Iwonka30..

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 11293

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-20, 17:53   Temat: Moja babcia ma prawdopodobnie raka?
To jest niebywałe. Babcia była w szpitalu i nikt nie próbował poszukać przyczyny wodobrzusza.
Moją mamę zdiagnozowano w zwykłym Szpitalu Powiatowym... Szukali przyczyny do skutku. W Centrum Onkologi potwierdzono wstępną diagnozę.

[ Dodano: 2012-04-20, 18:16 ]
I na Marginesie moja mama je dużo warzyw gotowanych, ( marchewka, buraczki, ) Odrzuć kapustę ,cebulę,groch i fasolę bo mają działanie wzdymające. Ziemniaki bez sosów. Ryż taki dłużej gotowany. Pszenny chlebek, serki ale homo lub grani ewentualnie biały ser. Żółty ser i smażony może szkodzić chodź nie musi.Owoce ograniczamy. Jabłka lekko pieczone, żeby kwasu w nich nie było. Wędlinki drobiowe niewędzone. Kurczak gotowany z niewielkim dodatkiem warzywka. Rybka ale nie bierz pangi :) bo ma dużo hormonów. Przetwory rybne ogólnie dobrze toleruje. Wieprzowiny nie dajemy w ogóle. Smażone i pieczone mięso wyeliminujcie. Z Zup podajemy krupnik, rosołek z kluseczkami, pomidorową, mleczną z kluseczkami, kalafiorową. Pamiętaj żeby nie były zbyt tłuste. Bilansujcie dietę żeby w niej nie brakowało białka i węglowodanów Do potraw dodajcie koperek i majeranek. Do picia kawę zbożowa z mlekiem lub słabą herbatę ze wskazaniem na kawę. Napoje gazowane w ogóle nie wchodzą w rachubę. Moja mamcia zajada się ponadto galaretką, budyniem , herbatnikami i chrupkami kukurydzianymi :D i pije dużo soków warzywnych.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group