1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Sloneczko11 - komentarze
Jolana

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9469

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-11-02, 07:24   Temat: Sloneczko11 - komentarze
sloneczko11, witam w niedzielny poranek :-))
dziękuję za miłe słowa...

Wiesz - ten guzek nie oznacza jeszcze nowotworu. Taką zmianę mogą obserwować do roku albo dłużej. Guzek jest mały i się nie powiększa. Bardziej niepokojące są guzki o większej średnicy wówczas od razu kierowane są do bardziej zaawansowanej diagnostyki.

A nie lepiej mieć swojego lekarza, który wszystko trzyma w garści? Może jest poradnia torakochirurgiczna w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania? Może warto tam się udać z pakietem badań i całą historia choroby? :)

Również serdecznie pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i wewnętrznego spokoju.
  Temat: Sloneczko11 - komentarze
Jolana

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9469

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-10-31, 17:30   Temat: Sloneczko11 - komentarze
Każdy przypadek jest inny choć dotyczy raka płuc. Tym się nie kieruj... ;) Myślę sobie tak - torakochirurg stoi na pierwszej linii frontu. I to u niego są prowadzone badania ko kontrolne. Na przykład kiedy coś zwróci jego uwagę, to kieruje do onkologa w celu wyjaśnienia, opinii czy leczenia.. Chory powinien informować na bieżąco lekarza o swoich dolegliwościach, - to taki rodzaj współpracy na płaszczyźnie lekarz - pacjent. Moim zdaniem bardzo ważny. Ktoś tu niedawno napisał, że objawy niekiedy poprzedzają uwidocznienie zmiany w badaniach..

Miałam II A stopień zaawansowania raka i musiałam przyjąć chemioterapię 4 cykle ( to takie standardowe leczenie uzupełniającą w krótkim czasie po operacji). Po chemioterapii przeszłam pod opiekę torakochirurga. I póki co to trwa nadal... 8-)

Do radioterapii uzupełniającej są już wskazania kliniczne- ja nie miałam.

Do onkologa się powraca w przypadku podejrzenia nawrotu choroby, bądź kiedy są niekorzystne czynniki rokownicze. Oczywiście cały czas mówimy o kontrolowaniu stanu zdrowia - po usunięciu raka.. :)
No cóż musimy kontrolować się i pozytywnie myśleć.
:uhm!:
  Temat: Sloneczko11 - komentarze
Jolana

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9469

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-10-31, 10:41   Temat: Sloneczko11 - komentarze
Witam
przeczytałam Twój wątek sloneczko11, a więc wycieli Tobie doszczętnie raka i przed Tobą są duże szanse na pełne wyleczenie. :)

U mnie było troszkę wyższe zaawansowanie choroby ale też jestem po całkowitym usunięciu guza wraz z płatem płucnym.

Obserwacja po leczeniu u mnie wygląda tak - co 3 miesiące przez 2 lata miałam konwencjonalne badania radiologiczne i tomografię komputerową. Jestem trzy lata po operacji. Lekarz do mnie się śmiał i powiedział że zdałam to trzeciej klasy. Tak fajnie to ujął. :-D Pogratulował. :-D
Obecnie mam kontrolę co 6 miesięcy, czyli zdjęcie radiologiczne i tomografię komputerową klatki piersiowej.

Miałam guza położonego obwodowo i dzięki temu obyło się bez bronchoskopii przed operacją. Zrobili mi ją jednak :mrgreen: na trzeci dzień po operacji, bo lekarz chciał coś sprawdzić.......
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group