1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki uogólniony
Jolana

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7663

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-12-26, 10:48   Temat: Rak nerki uogólniony
Serdecznie współczuję...

::rose::
  Temat: Rak nerki uogólniony
Jolana

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7663

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-11-28, 09:49   Temat: Rak nerki uogólniony
Myślę, że Richelieu - z pewnością uzupełni moją poradę, jeśli będzie niewystarczająca..
Cytat:
Martwi mnie fakt, że mama ponoć bardzo się poci, ale w stopniu dosyć znaczącym (mokre włosy, poduszki trzeba aż suszyć)

W tej sytuacji mamy do czynienia ztw. zlewnymi potami. Jest to powszechny problem wynikający z samej istoty choroby, jej zaawansowania, osłabienia układu krążenia, a dodatkowo mogą ten objaw nasilać leki.
Zwrócę tylko uwagę na pewne aspekty tego problemu. A więc co można zrobić, jak pomóc chorej...
I tak oto wypunktowałam.

1. Higiena osobista - używanie bawełnianej, przewiewnej bielizny o dobrych właściwościach wchłaniania wilgoci a przez to zwiększonego jej wyparowywania.. Natomiast unikać syntetyków - które tylko nasilają pocenie.
Przemywać ciało z zagotowaną letnią mieszanką zaparzonych ziół (liście szałwii, kora wierzby, rumianek). Kojące działanie na całe ciało...
I zaleca się używanie lżejszego nakrycia w łóżku na poduszkach i materacu. W szpitalu często pod głowę podkładałyśmy pampersa, który bardzo dobrze też sprawdzał się przy nadmiernym poceniu się głowy...

2. Nawadnianie i karmienie chorej. Pić należy dużo wody niegazowanej mineralnej woda pomaga kontrolować gruczoły potowe, dodatkowo skutecznie schładza organizm oraz uzupełnia elektrolity tracone z potem...
Posiłki powinny mieć odpowiednią konsystencję (papkowate, półpłynne, płynne) i temperaturę (nie mogą być zbyt ciepłe lub zimne) w zależności od kondycji chorego. Posiłki powinien spożywać wolno, z przerwami.

3. Pomieszczenie - ważny jest odpowiedni mikroklimat, istotne znaczenie ma temperatura pokoju w którym przebywa Mama (optymalna 21 - 22C ).
Nawilżanie powietrza i sprzątanie pokoju na mokro.
Wietrzenie pokoju kilka razy w ciągu dnia przez 10 - 15 min. Przed wietrzeniem pokoju zabezpieczyć Mamę przed nagłym oziębieniem lub zapewnić miejsce w innym pomieszczeniu

Z pewnością nie jest to idealne rozwiązanie, bo każdy organizm reaguje inaczej ale u większości chorych się sprawdza.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-11-28, 16:14 ]
:uhm!:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group