1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba
Jolana

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9772

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-10-26, 17:23   Temat: Prośba
dirtydiana1948, na Twoim miejscu pokazała bym maluszka wraz z wynikami innemu onkologowi dziecięcemu.... Być może jeszcze zleci badania dodatkowe z krwi, może hormony i analizę moczu, nie wiem...
Sądzę, że by Cię uspokoiło. Całym sercem jestem z Wami... :)
  Temat: Prośba
Jolana

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9772

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-10-25, 15:00   Temat: Prośba
Madzia70 napisał/a:
Z badań przytoczonych przez dirtydianę można wnioskować, że wynik badania chromograniny z węzła był dwukrotnie ujemny, a nie "dodatni na dwa plusy" (był dodatni "na jeden plus" z guza). Podobnie z synaptofizyną. Natomiast niepokój budzi stwierdzenie:

O Tak ! Faktycznie, Boże jakim cudem x potraktowałam jako plus? Dziękuję za zwrócenie uwagi i przepraszam...
  Temat: Prośba
Jolana

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9772

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-10-24, 21:36   Temat: Prośba
dirtydiana1948 napisał/a:
Żadnych przerzutów badania nie wykazały. A czy opis wyniku hist. węzła: chromogranina-, synaptofyzyna- wróżą dobrze, czy źle?


dirtydiana1948 - w badaniu immunohistochemicznym potwierdzają reakcję dodatnią
komórek guza na obecność chromograniny. Dwa plusy -oznaczają wynik graniczny i należy go zweryfikować..

Przy okazji zaznaczam, że nie jestem lekarzem - szczegółowo może tylko wypowiedzieć się lekarz patolog lub leczący Twojego synka...
  Temat: Prośba
Jolana

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9772

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-10-24, 15:41   Temat: Prośba
Witam,
Jeśli chodzi o szczepienia ochronne wynikające z obowiązującego kalendarza szczepień, to można wznowić tylko po wyrażeniu zgody przez lekarza..

Cytat:
w zaleceniach na wypisie ze szpitala, uzyskaliśmy zgodę na szczepienia według obowiązującego kalendarza szczepień.

Lekarz wydając taką zgodą kierował się ściśle przyjętymi dla dzieci zasadami wskazań i przeciwwskazań do szczepień.

Cytat:
wiem właśnie szczęście w nieszczęściu, że jest to pierwszy stopień zaawansowania. Podobno rzadko się to zdarza, dzieciaczki trafiają już z poważnymi przerzutami

Neuroblastoma może charakteryzować się szerokim spektrum objawów, późno rozpoznana i dlatego - niestety około 70% pacjentów z neuroblastomą ma przerzuty w chwili rozpoznania - fakty mówią same za siebie..

Znalazłam dla Ciebie bazę doświadczonych rodziców dzieci chorych na neuroblastomę.
Prześlę na PW.
Wszystkiego najlepszego, buziaki dla maluszka.
Pozdrawiam :)

PS. Czy możesz w formie załącznika dodać wszystkie badania przed i pooperacyjne, kartę wypisową ze szpitala... ( z pominięciem danych osobowych synka i lekarzy) ?
Łatwiej na będzie odnieść się w kwestii odpowiedzi na poszczególne zagadnienia.
  Temat: Prośba
Jolana

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9772

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-10-23, 23:32   Temat: Re: Prośba
dirtydiana1948 napisał/a:
U mojego 3miesięcznego synka zdiagnozowano neuroblastome stopnia I.

Według aktualnych danych dostępnych, neuroblastoma ( nerwiak zarodkowy) jest chorobą nowotworową najczęściej bardzo małych dzieci.Podobno czym młodsze tym rokowania lepsze.Ten nowotwór zwykle się umiejscawia właśnie w nadnerczach - tak jak u Twojego synka..
W czterostopniowej skali zaawansowania klinicznego - pierwszy stopień oznacza - guz ograniczony do narządu lub okolicy, w której się rozwinął. W takim stadium klinicznego zaawansowania jest 95% szansy na wieloletnie przeżycie... W przypadku obecności tylko
ogniska pierwotnego ( u maluszka w nadnerczach ), postępowanie ogranicza się do interwencji chirurgicznej... Zazwyczaj przeprowadza się zabieg operacyjny, a następnie regularnie, w określonych odstępach czasu kontroluje się stan zdrowia.

Cytat:
Jest juz po operacji, miał usunięte prawe nadnercze i na szczęście guz udało się usunąć w całości. Badania nie wykazały żadnych przerzutów. Doktor stwierdził, że można zakończyć leczenie


Cytat:
mieliśmy się zgłosić na kontrolę za 6 tygodni. Jednak czeka nas jeszcze jedno badanie scyntygrafia z MIBG, gdyż na węźle chłonnym są jakieś zmiany (?). Nie bardzo rozumiem.

Badanie służy do różnicowania niejasnych wyników badania. Ale też nie musi oznaczać coś złego..

Cytat:
Doktor mówi, że to formalność taką scyntygrafie trzeba wykonać ale mam być dobrej myśli i po tym badaniu kończymy leczenie.

I tego się trzymajmy...... :)

Serdecznie pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group