1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Powiększone węzły chłonne szyi
Jolana

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 41575

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-26, 21:38   Temat: Re: Powiększone węzły chłonne szyi
niewinnie napisał/a:
Od dwóch miesięcy mam powiększone węzły chłonne.

niewinnie napisał/a:
Po kilku dniach poczułam się lepiej i węzły się zmniejszyły ale po niecałym tygodniu poczułam się bardzo osłabiona i miałam niską temperaturę przez dwa, trzy dni, później wszystko wróciło do normy.

niewinnie napisał/a:
I wtedy wyczułam powiększony węzeł chłonny pod żuchwą, mam go do dziś. Jest wielkości, dużej oliwki, twardy, ruchomy, przy mocnym dotyku boli. Do tego mam kilka wyczuwalnych po lewej stronie szyi, są mniejsze od prawego i po obu stronach, nad obojczykiem też wyczuwam powiększone węzły.

Węzły chłonne powiększone z powodu zmian nowotworowych toczących się w obrębie jakiegokolwiek rejonu, z którego spływa chłonka zwykle są niebolesne i nie zmniejszają swojej objętości. A węzłach chłonnych powiększonych odczynowo, czy pozapalne dają się lekko przesuwać, i przy ucisku sprawiać ból.

niewinnie napisał/a:
Po około dwóch tygodniach dostałam ostrego zapalenia gardła,przy tym znów byłam bardzo osłabiona. Leczyłam się domowymi sposobami typu, cytryna i czosnek i po tygodniu ból przeszedł.

Ostre zapalenie gardła wymaga konsultacji lekarskiej. Też sobie cenię sposoby domowe do walki z infekcją, jednak gdy ostre zapalenie gardła trwa 2, 3 dni z objawami silnego bólu gardła, z jakąś wydzieliną i powiększonymi węzłami chłonnymi - stan taki wymaga specjalistycznego leczenia.

niewinnie napisał/a:
Udałam się do lekarza, kazał mi zrobić morfologie ale wyniki miałam w normie

Rozumiem, że była zrobiona pełna morfologia....

niewinnie napisał/a:
lekarz zlecił mi zrobienie prześwietlenia klatki piersiowej. Po dwóch dniach od zrobienia prześwietlenia ( gdzie powiedziano mi, że wyniki będą za około dwa tygodnie i zostaną wysłane do mojego lekarza) dostałam informację, że mam zgłosić się do laryngologa.

Do laryngologa? a może pulmonologa?...

niewinnie napisał/a:
Teraz czekam na wizytę i nie ukrywam, że bardzo się martwię, bo nie wiem czego mogę się spodziewać i co to wszystko oznacza.

Tak, dopiero po wyniku tego badania lekarz będzie mógł zadecydować o dalszym postępowaniu. Ma razie nic więcej nie potrafię napisać. Na przyszłość postaraj sie dokładnie przepisać wyniki badań krwi i obrazowych.

Pozdrawiam Cię.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group