1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Żywność, a rak
JustynaS1975

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5239

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-11-03, 23:32   Temat: Żywność, a rak
Armando123 napisał/a:
"Jak zawsze w podobnych badaniach, autorzy skorygowali zebrane informacje o dane na temat wieku i stylu życia uczestników. Po "obrobieniu" danych okazało się, że ryzyko zapadnięcia na jakikolwiek nowotwór jest u wegetarian o 11% niższe, niż w grupie "mięsożerców". Niestety, jest też druga strona medalu. Okazuje się bowiem, że wegetarianie częściej (i to aż o 39%) chorują na raka jelita grubego."

Wiedziałam, że dzwonią, tylko nie wiedziałam, w którym kościele.

[
  Temat: Żywność, a rak
JustynaS1975

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5239

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-11-03, 22:44   Temat: Żywność, a rak
Armando123 napisał/a:
Czy istnieje żywność , która może zapobiegać nowotworom, czosnek? Brokuły? zielona herbata?

Na 100% NIE.
Już na tym forum wspominałam scenę z filmu '33 sceny z życia'. Bohaterka chora na raka mówi, że całe życie jadła brukselkę (czy brokuły, nie pamiętam dokładnie), bo nie chciała zachorować na raka. To tak z lekkim przymrużeniem oka (choć film okrutnie przygnębiający).
Badania mówią, że (podobno) jedzenie czegoś tam spowoduje zmniejszenie prawdopodobieństwa zachorowania na raka 'takiego i takiego'. Lub jedzenie 'czegoś tam' zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka 'takiego i takiego'. Jest ok. 200 rodzajów raka, nie ma czegoś takiego, że gdy będziemy coś 'magicznego' to na 100% nie zachorujemy na raka (na żadnego raka). Czy gdy nie będziemy jeść 'tego czy tamtego' to na 100% nie zachorujemy na (żadnego) raka.
Podobno wegetarianie nie chorują na raka żołądka (czy jelita grubego, dokładnie nie wiem, ale związanego z układem pokarmowym).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group