1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55810

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-15, 07:30   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Bardzo mi przykro ::rose::
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55810

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-14, 21:18   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
:/pociesza:/
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55810

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-20, 09:55   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Marto82, podanie chemii przy infekcji mogłoby skończyć się źle.
Pozdrawiam Cię i Twoją Mamę serdecznie i życzę pomimo wszystko spokoju, niezamartwiania się, korzystania z czasu oraz siły. Miewajcie się najlepiej jak się da.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55810

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-18, 20:11   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Marta82 napisał/a:
Mama wpadła dodatkowo w panikę, że ją na pewno na święta zostawią w szpitalu, że nic nie może na święta zrobić - jakby to było najważniejsze.

Zazwyczaj, gdy nie ma potrzeby medycznej, to wypychają na Święta do domu.
Marta82 napisał/a:
Przed podaniem poprzedniej chemii (15 listopada) mama miała przetaczaną krew, nie wiem, czy tak można za każdym razem krew podawać?

Nie potrafię odpowiedzieć. :|
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55810

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-18, 19:58   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Marta82 napisał/a:
A orientujesz się może od jakich parametrów hemoglobiny podają chemię?

Nie orientuję się.
Ale 8,2 g/dl to jest bliżej do toczenia niż do podania chemii. Krew jest przetaczana gdy hemoglobina jest do ok. 8 g/dl (ale czasami gdy miałam 8,2g/dl i tendencję spadkową, to lekarz decydował o przetaczaniu krwi).

Przy anemii (za mało hemoglobiny): postępujące osłabienie, mała tolerancja na wysiłek fizyczny i łatwe męczenie się, duszności podczas wysiłku, bóle głowy, zaburzenia koncentracji, przyspieszenie pracy serca, bladość skóry i śluzówek.

[ Dodano: 2012-12-18, 20:02 ]
Marto82, nie wiem co Ci radzić, czy macie jechać do tego szpitala, czy nie. Bo może by Twoją Mamę 'natoczyli'? Tylko tak gdybam. :?ale?:
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55810

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-18, 19:46   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Marta82 napisał/a:
to czy ja mogę chemię przełożyć telefonicznie?

Marto82, myślę, że po prostu zadzwoń i się zapytaj. :)
Marta82 napisał/a:
ma hemoglobinę 8,2

Rozumiem, że w jednostkach g/dl?

[ Dodano: 2012-12-18, 19:50 ]
Przy niskiej hemoglobinie jest osłabienie, duża męczliwość. Po prostu organy są gorzej natleniane.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55810

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-29, 12:21   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Marto82, podpisuję się pod słowami Goni, trzymam kciuki, aby było tak zawsze :)
Cytat:
Pozostaje czekać i cieszyć się tym co jest

Dokładnie tak
Pozdrawiam Was serdecznie :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55810

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-10, 10:31   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Marto, ja na radioterapię w CO w W-wie czekałam ok. 1 m-ca. Moja radioterapia mogłaby być wcześniej, ale miałam za słabe wyniki morfologii krwi, dlatego naświetlanie mnie przesuwano w czasie.
I tak jak pisze Roman, z jednej strony czekanie może niepokoić, ale z drugiej strony to też jest czas na regeneracje, po wyczerpującym poprzednim leczeniu.
U mnie pomiędzy chemioterapią a radioterapią też upłynęły ok. 2 m-ce.

Pozdrawiam Cię serdecznie i Twoją Mamę :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55810

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-21, 09:51   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Marta82 napisał/a:
No to pozostaje czekać do jutra...

I nie szaleć chociażby ze sprzątaniem. Nie wiem jaką chemię miała Twoja Mama, ale ja najzwyczajniej w świecie polegiwałam i podsypiałam, z rzadka przeszwędałam się z lekka tu i ówdzie. Nie szarpałam się. Dałam szansę organizmowi.

W samopoczuciu czułam spadek hemoglobiny, natomiast spadku białych w samopoczuciu nie odczuwałam (no chyba, że miałam gorączkę).
Ale przede wszystkim chemia może spowodować osłabienie.

Trzymajcie się kobietki |uscisk|
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 55810

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-16, 08:57   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca lewego a miażdżyca kończyn dolnyc
Marto, jak dziś Mama?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group