1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Karola80

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 16843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-03-26, 19:02   Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Witam wszystkich po dluzszej przerwie. Dzis sie mama dowiedziala, ze z wynikow 1 rezonansu wynika, ze rak sie zmniejszyl do T1. Lekarz powiedzial,ze jest dobrze. Mam nadzieje, ze sie wchlonie zupelnie i zniknie - najlepiej na zawsze!!!!
Podobno jest to rak na tle wirusowym.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Karola80

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 16843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-23, 20:41   Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
tak tak pędzlować, kiwi mame tez drażni :) ciągle czekamy na wyniki rezonansu :(
  Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Karola80

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 16843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-22, 21:18   Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
udało się zrobic plukanke bez tego 1 składnika- cena 53 zł za mala buteleczke przesada!
natomiast zel biotene szczypie troche mame. za to glosal jak najbardziej ok.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Karola80

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 16843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-09, 07:53   Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
niestety u mnie to nie dziala - poza tym jednak nie produkuja juz vit b2 w ampulce. A wiecie moze czy pacjent onkologiczny ma pierwszeństwo jesli chodzi o wypisywanie tylko samych recept?
  Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Karola80

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 16843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-04, 19:33   Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
JAk nie urok to .....mam recepte na plukanke kmisa ale nie moge jej zrealizowac, poniewaz
w moim cudownym miescie maja problem. Apteki wymyslalaja, ze nie ma juz w produkcji skladnikow - w kazdej o inny skladnik chodzi!!!!!
  Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Karola80

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 16843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-03, 08:22   Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
dzieki, poki co lekarz rodzinny na urlopie wiec nie ma sensu przerywac brania leku (tylko nystatyna sie skonczyla to tego nie bierze mama ale w srode bede miala recepte na płukanke Kmisa. wiec ja wprowadzimy zamiast nystatyny. Płukanka tez ja zawiera)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Karola80

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 16843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-01, 21:13   Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Madzia70 napisał/a:
Ja wiem, że jedna tabletka, ale te tabletki są w różnych dawkach ;)

1 tabletka=100 mg
  Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Karola80

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 16843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-01-30, 08:31   Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Madzia70 napisał/a:
Karola80 napisał/a:
dawka flukonazolu to 1 tabletka rano przez 2 tygodnie.

Ja wiem, że jedna tabletka, ale te tabletki są w różnych dawkach ;)

dowiem się :)
kmis757 napisał/a:
http://www.apo-discounter.pl/biotene-oralbalance-el-do-nawilania-jamy-ustnej-p-5358.html
Koszt samego preparatu OK, Bardzo drogi koszt wysyłki :-(
Przykro, że nasze hurtownie nie sprowadzają nadal tego preparatu :uuu:

A czy ten http://www.aptekagemini.p...-sline-50g.html może byc ?? - wychodzi taniej ok 40 zł z przesyłką
  Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Karola80

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 16843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-01-30, 08:11   Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
mama nie miala jeszcze 1 wizyty, 27 stycznia zrobila morfologie 10 dni przed rezonansem tak jak kazali i nic wiecej. Leczenie bylo w ZCO Szczecin. o TSH to juz w ogole nie wspomniano. Z tego co czytałam to powinna ja zbadac - wiem, że przed leczeniem onkologicznym w ktoryms badaniu wyszło ze ma jakies guzki na tarczycy.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Karola80

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 16843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-01-29, 08:38   Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
mama nie bierze innych leków a dawka flukonazolu to 1 tabletka rano przez 2 tygodnie.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Karola80

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 16843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-01-28, 23:13   Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
tak szczerze mowiąc to lekarz rodzinny przepisal ten flukonazol, bo mama powiedziala,ze w szpitalu to dostawala

moze jednak nie ma co dodatkowo obciazac organizmu tymi tabletkami? moze wystarczy tylko nystatyna + plyn kmisa lub jak wyczytałam na jego watkach daktarin + plyn.

juz zaczela je brac wiec chyba nie ma co... tylko,ze az 2 tyg ma je przyjmowac...boshe chyba zadzwonie jutro do lekarza rodzinnego :)


mykam spac, "dobranocka" wszystkim
  Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Karola80

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 16843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-01-28, 20:31   Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Kmis757 dzieki wielkie, Ci lekarze to nic nie mowia- jestescie cudowni bardzo mi pomagacie swoim doswiadczeniem i radami. Czyli jak mamie lekarz rodzinny przepisal flukonazol + nystatyna to lepiej odstawic i stosować to o czym piszesz?? O Biotene i żel oralbalanc pytalam w aptece i nie maja- moze sprobuje w innej albo na internetowej.
Jesli chodzi o leczenie- to bylo radykalne, naciek schodzil w dól tak jak piszesz i wchodzil na podstawe jezyka w kierunku jamu ustnej. A co do węzłów to naprawde nie wiemy-poniewaz sam lekarz na wypisie tak napisal ze nie widac czy to 0 czy 2. fakt,ze miala miala dosyc spory obszar naświetlany z obu stron, nie wiem czy dlatego ze byly te wezły zajete czy to byl taki margines. Nie mam przy sobie wyników rezonansu sprzed leczenia, moze tak cos bedzie o tych węzłach? tylko nie wiem czy to juz ma jakies znaczenie- moze lepiej czasem nie wiedziec. Teraz trzeba zwalczyć tego grzybka, i modlic sie o dobry wynik rezonansu- 6 luty. No wlasnie czy to nie za szybko skoro mama zakonczyla leczenie 12 grudnia???

[ Dodano: 2015-01-28, 20:38 ]
Kmiss757 ta receptura jest na grzybka czy tylko tak do nawilżania jamy ustnej- cos jak plyn hamerlaka?
  Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Karola80

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 16843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-01-27, 20:30   Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
dziekuje wszystkim za podpowiedzi

[ Dodano: 2015-01-27, 22:49 ]
mam jeszcze jedno pytanie - czy jest ktos kto mial ten rodzaj raka co moja mama- plaskonablonkowy nierogowaciejacy migdałka podniebiennego? czy sa szanse na wyjscie z tego lub chociaz na przedluzenie zycia?
  Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Karola80

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 16843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-01-27, 14:58   Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
no własnie nie byli pewni raz ma pisane t4 N0 M0 a raz T4 N2 M0, na płucach niby nie bylo nic.

[ Dodano: 2015-01-27, 14:59 ]
dzieki za stronkę

[ Dodano: 2015-01-27, 15:19 ]
co wolno jesc a czego unikac jak sie ma grzyba?
  Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
Karola80

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 16843

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-01-27, 14:08   Temat: Rak migdałka podniebiennego - grzybica po leczeniu
dziekuje, jest to pocieszajaca w tym wszystkim wiadomosc. wiem ze to nadal rak zlosliwy ale mimo wszystko :) mama ma duzy guz bo az T4 ,co do przerzutów na wezły i dalsze organy lekarze nie byli pewni dlatego właczyli chemie. Dzwonilam na oddzial po ten skład hamerlaka, jak na zlość lekarz prowadzacy jest na urlopie.

[ Dodano: 2015-01-27, 14:34 ]
jednak zle napisalam mama ma nierogowaciejący płaskonabłonkowy czyli jednak ten najgorszy :(
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group