1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
KasiaKasiaKasia

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7237

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-16, 14:59   Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
Ewelinaqwert

Merytorycznie Cię nie wesprę bo mam braki wiedzy..., ale...

Ty weź bo Cie "czepne" :) . Jakby źle nie było Ty masz wspierać mame bo to ona chora (wiem co mówię, bo sama przez to przechodziłam i też beczałam jak rodzice znikali z pola widzenia).

W każdym razie przy mamie musisz być silna. Musi widzieć, ze ma w Tobie oparcie.
Ten czas jest dołujący. Zobaczysz zacznie się leczenie, sprawa ruszy z kopyta do przodu, wtedy poczujesz się lepiej.

Zadbaj o siebie, zajmij czymś umysł choćby na chwilkę, stres szkodzi.

Rób mamie koktajle:) Mojego ojca postawiły na nogi.

Pozdrawiam Cie, trzymaj się.
Będę tu zaglądać co chwilkę:)
  Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
KasiaKasiaKasia

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7237

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-13, 18:18   Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
Hej. Posegregowałam- wyniki (jeżeli pomyliłam daty/ kolejność błagam- popraw mnie).
Jak będziesz wrzucała kolejne wyniki to prosimy o pisanie daty:) Będzie łatwiej Ci pomóc.

Tomografia Klatki piersiowej 16.11.2016r.
Uwidoczniono polimorficzne nacieki miąższu obu płuc, zagęszczenia dominujące siateczkowate, włókniste głownie w partiach obwodowych płuc. Zwłaszcza w płacie dolnym, lewym współobecne także różnostopniowo skonsolidowane nacieki miąższowe i miąższowo-śródmiąszowe, tworzące lokalnie obraz zagęszczeń typu mlecznej szyby. Opisywane zmiany mają charakter najpewniej zapalny, przewlekle zapalny.
Dość liczne niejasne (odczynowe? Metastatyczne??) węzły chłonne (do 10mm) uwidoczniono w śródpiersiu górnym, w środkowym po stronie prawej 16x12mm. W lewej wnęce liczne węzły chłonne do 20x10mm i nacieki okołooskrzelowe wokół oskrzela głównego, gałęzi płatowych i segmentalnych o niejasnym tle- nie można wykluczyć ewentualnego współistnienia nacieku neo. Do rozważenia bronchoskopia.
Węzły pod ostrogą do 27x 13 mm.
W prawej wnęce w widełkach podziału tętnicy płucnej węzeł 19x 18mm.
W płacie dolnym, lewym, w obrębie nacieków, zaznaczone też pogrubiałe przegrody międzyzrazikowe, podobne u podstawy segmentów języczka. Drzewo oskrzelowe jest drożne. Jamy opłucnowe są wolne. Wieloguzkowo powiększone lewe nadnercze z guzkami o wielkości do 8mm i nieco podwyższona densyjność okołonadnerczowego podścieliska tłuszczowego- obraz CT podejrzany o meta.
Prawe nadnercze bez ewidentnych zmian.
Brzeżnie zwapniały złóg 10mm w pęcherzyku żółciowym. Uwidoczniony kościec bez zmian podejrzanych o meta.


USG WĘZŁY CHŁONNE 29.11.2016

W prawej okolicy podżuchwowej węzły chłonne 2,5 x5,5mm i 4,5 x 9,5mm. Po stronie lewek szyi węzły 6,5x11mm i 4,5x6,5mm. Doły pachowe wolne.
USG BRZUCHA I PRZESTRZENI ZAOTRZEWNOWEJ
Wątroba jednorodna. Pęcherzyk żółciowy ze złogiem 11mm. Nerka prawa, trzustka, aorta, śledziona, pęcherz moczowy w normie. W nerce lewej złóg 5mm.. Gazy w jelitach.

Spirometria 30.11.2016
[i]Wnioski: Badanie w normie.


Bronchoskopia 01.12.2016r
Opis bronchoskopii :
krtan: b/z
wiąadla głosowe: ok
tchawica: b/z
ostroga glowna: ostra, w osi
Drzewo oskrzelowe prawe: blona sluzowa niezytowa, ujscia oskrzeli platowych segmentarnych drozne

Drzewo oskrzelowe lewe:oskrzele dolnoplatowe koncentrycznie zwezone, widac drożne ujścia seg. 8 i 9, seg.10 niewidoczny (nie mozna przejsc bronchofiberoskopem ze wzgl na zwężenie oskrzela głównego, poszerzona ostroga miedzyplatowa i ostroga do seg. 6 (wycinki), grudkowe zmiany na scianie tylnej oskrzela dolnoplatowego (wycinki). Ujscia oskrzeli segmentarnych plata górnego drozne.

Wydzielina oskrzelowa: sluzowa , obfita w calym drzewie oskrzelowym.

Posiew z popluczyn oskrzelowych wynik: flora fizjologiczna
komorki nabłonkowe: plaskie- nieliczne; oddechowe pojedyncze
streptococcus viridans- licznosc kolonii liczne, patogen- nie
neisseria sp- licznosc kolonii liczne, patogen- nie


TK jamy brzusznej 05.12.2016r
Nadnercza nieco pogrubiałe. W odnodze bocznej lewego nadnercza obecny jest okrąławy guzek
śr .11mm 43jH, który w fazie tętniczej i wrotnej intensywniej wzmacnia się brzeżnie (po 1min ma średnio 123jH) po (NIE WIEM OBCIĘTE ZDJĘCIE) min ma 78-85jH- wsp. Wypłukiwania kontrastu 48-55% nie spełnia kryteriów rozpoznania gruczolaka.
(pomiary densyjności niepewne ze względu na niewielkie rozmiary zmiany i niejednorodność wzmocnienia).
Wątroba, trzustka, śledziona i nerki bez zmian ogniskowych.
W ostatniej fazie badania obie nerki wydzielają mocz cieniujący do nieposzerzonych ukm-ów i moczowodów. Pęcherzyk żółciowy jest prawidłowy, zawiera nieuwapniony złóg 9mm, drogi żółciowe nie są poszerzone.
Węzły chłonne jamy brzusznej nie są powiększone.
Badane kości bez zmian destrukcyjnych. Zmiany naciekowe w płacie dolnym płuca lewego.


Teraz do tego nadnercza. Faktycznie w TK brzucha i płuc opisane są te zmiany w nadnerczu.
TK brzucha jest bardziej wiarygodne bo tam po podaniu kontrastu kilka razy "sprawdza się" po jakim czasie ten podany kontrast jest wypłukiwany z nadnercza (np po 14sek, po 60sek po kilku minutach).
W TK płuc można to zobaczyć tylko po ok 20 sek więc możliwości diagnostyczne są obniżone.

Gruczolak jest nowotworem łagodnym- a jego wykluczyli.

Nie ma co się łamać u mojego ojca też było/ jest coś z tym nadnerczem.

Macie wyniki bronchoskopii??


Pozdrawiam Kasia :)
  Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
KasiaKasiaKasia

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7237

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-12, 20:57   Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
BARDZO dobrze, że nie ma przerzutów:)!
  Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
KasiaKasiaKasia

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7237

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-11, 13:08   Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
Ewelinaqwert,
kiedy wyniki broncho? (2 czy 3 tygodnie?)

Takie mamy czasy, mentalność ludzka... Ludzie wpoili sobie (zwłaszcza pokolenie moich rodziców i Twojej mamy), że: "Rak to wyrok".
Jak tata zaczynał chemię to jego brat ciągle mi mówił: " Po co ta chemia, znałem takiego jednego co wziął chemie i umarł" "Powinnaś to... powinnaś tamto... zamiast tego czy tamtego".
Mama znowu wstydziła się choroby, bo jak mówiła "Jeszcze mnie pochowają za życia" (w sensie, że złe wieści szybko się rozchodzą...).

Pamiętam nie ma co mamy "zagłaskiwać" tekstami w stylu "nieprzejmuj się", "jakos to bedzie" bo to tylko dobija.

Zamiast tego powiedz:
Wcześnie wykryte, wiec bardzo dobrze, szybko wyleczymy i po temacie.
No ja z moimi musiałam twardo.

Dawaj znać jak u Was.

Pozdrowionka:)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group