1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: jak sobie poradzic z faktem ze bliska osoba odchodzi
Katarzynka36

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22228

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-10-19, 01:09   Temat: jak sobie poradzic z faktem ze bliska osoba odchodzi
Szaga napisał/a:

Z perspektywy swoich przeżyć (Mamcia odeszła 31 lipca po 7-miesięcznej walce) mogę śmiało powiedzieć że przed odejściem od zmysłów i całkowitym załamaniem się uchroniło mnie bieżące działanie.
Skupiłam się na tym co tu i teraz, nie wybiegałam za bardzo w przyszłość bo świadomosć nieuchronnego końca była paraliżująca i destrukcyjna. Odbierała zdolność trzeźwego myślenia i działania.
Skupienie się na celu- bieżąca walka z cierpieniem, bycie blisko, okazywanie miłości, rozmowa, zaspokojenie potrzeb, przygotowywanie ulubionych posiłków Mamy, konsultacje z lekarzami- to były moje cele. Nie zwariowałam wtedy... Mama była najważniejsza.
Teraz, prawie 3 miesiące "po" jestem jednym wielkim kłębkiem nerwów, czuję ogromny stres, ból, cierpienie.

Szaga - zacytowałam Cię - mam identycznie
Nie wierzyłam, że dam radę, widziałam, jak mnie zabieraja do psychiatryka, bo niemożliwe bylo dla mnie, że to przetrzymam... ale Tatus był najważniejszy, więc mobilizacja była niesamowita, amok jakiś... teraz 2,5 miesiąca po śmierci jest coraz gorzej:(

ściskam Was dziewczyny, dobrze, że jesteście, jest się komu wyżalić, bo ktoś kto nie przeżył, nie jest w stanie nas zrozumieć...
  Temat: jak sobie poradzic z faktem ze bliska osoba odchodzi
Katarzynka36

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22228

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-10-17, 17:37   Temat: jak sobie poradzic z faktem ze bliska osoba odchodzi
Kuli,
Zgadzam się z Tobą. Też czytałam wiele wątków i myślałam zawsze, ze ja nie dam rady tak jak inni, że zwariuję, że będę w takim stanie, że będę uciekać ze szpitala by nie patrzec na cierpienie, ze nie dam rady iśc na pogrzeb i pozegnac godnie Taty, że będę tak rozpaczała, że trzeba bedzie wezwać lekarzy, że zamkna mnie w psychiatryku... bo przecież jak znieść odchodzenie i smierć ukochanej, najdroższej Osoby?

jestem przykladem, że mimo ja, osoba z nerwica lękową, z ogromna nadwrazliwością dała radę... To był jakis amok, szok, ogromna dawka adrenaliny, ogromna mobilizacja... Gorzej jest niestety teraz, minęły dwa miesiące od śmierci, a do mnie zaczyna dopiero docierać. Ból rozłaki i tęsknoty jest nie do opisania:(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group