1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosba o opis rak ?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9064

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2013-02-19, 23:33   Temat: Prosba o opis rak ?
Rafaelo,
Wiedzy zbyt szerokiej nie posiadam, jedynie doświadczenie zw. z choroba mojego Taty, ktory miał przerzuty raka z płuca do mózgu.
U nas były 4 guzy, ale za to większe. U twojej Mamy są o wiele mniejsze ale z kolei 5.
My walczyliśmy o radioterapię stereotaktyczną, ale niestety odmawiano nam - w Poznaniu, ale i w większości ośrodków raczej praktykuje się zasadę, że naświetla się maksymalnie 3 guzy maksymalnie do wielkości 25-30mm.
Udało nam się za to - po wielu perturbacjach i walce - zorganizować naświetlania Gamma Knife w Pradze - one sa jednak płatne - koszt jakieś 13 tys. zł.
Nas zakwalifikowano z 4 guzami, ale podczas rezonansu w Pradze przez zabiegiem naświetlania pani radiolog powiedziała 9odpowiadając na moje pytanie co bedzie jak znajda jeszcze 1 guz), że jak znajdą jeszcze jeden jakiś guz ( piąty) to dadza radę go też naświetlić, ale to raczej standard nie jest, bo standardem sa naświetlania 3.
Oczywiście zawsze sie bierze tez pod uwagę wiele kwestii a przede wszystkim jak wyglada sprawa źródla pierwotnego raka - czy zoperowano, czy jest stabilizacja itp.

Rafaelo - tyle wiem z mojego doświadczenia.
A co mówią lekarze Mamy?

pozdrawiam,
K.
  Temat: Prosba o opis rak ?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9064

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2013-02-14, 21:30   Temat: Prosba o opis rak ?
Rafaelo,
Podziwiam Twoją siłę. Niejednego by takie przejścia załamały. Dobrze, że się pozbierałeś.

Napisz proszę co u Was? Jak Mama sie czuje teraz?
pozdrawiam ciepło,
K.


PS. Dziękuję, że Ty zrozumiałeś mnie dobrze.
  Temat: Prosba o opis rak ?
Katarzynka36

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9064

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2013-01-28, 01:11   Temat: Prosba o opis rak ?
Rafaelo,
ja nie jestem wstrząśnięta Twoimi błędami, ale Twoją historią.
Fatum, to chyba naprawdę mało powiedziane...
Brat umarł na raka zaledwie rok temu, Ty chorowałeś zaledwie kilka miesięcy temu, teraz Twoja Mama. Wręcz brzmi jak ponury żart:(:( Ciężko mi sobie wyobrazić jak się czujesz... co czujesz. Że zycie zgotowało Wam taki los.
Nie wiem ile masz siły w sobie, ale czeka was kolejna walka. Być może pomoc psychologa by się przydała, bo trzeba miec nei lada siłę psychiczna by dość do siebie po śmierci brata, walczyć o swoje życie, a teraz o życie Mamy.
Przepraszam za te moje wynurzenia...

Dużo siły.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group