1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz głowy trzustki
Kredka131313

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6451

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-30, 22:16   Temat: Guz głowy trzustki
Bardzo przepraszam, nie chciałam utrudniać nikomu pracy. Jestem tu na forum w związku z chorobą mojej mamy, autor tego tematu pytał o to czy ktoś miał podobną sytuację więc napisałam o przypadku mojej babci. Moja intencją było udzielenie informacji, a nie robienie bałaganu. ;)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-06-02, 03:38 ]
Nic się nie stało, spokojnie. Ja tylko proszę o nie mieszanie własnych historii, bo mamy mnóstwo osób na forum, wpadamy pomóc i czytając dany wątek możemy pomylić jakies fakty i źle coś zinterpretować/poradzić bo jesteśmy pewni, że to opis właściciela wątku.

  Temat: Guz głowy trzustki
Kredka131313

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6451

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-30, 17:41   Temat: Guz głowy trzustki
oszyt napisał/a:
Jakie to były objawy, jeżeli mogę zapytać?


Z Babcią było niby wszystko ok, w ciągu dnia funkcjonowała normalnie. Problemy zaczęły się w nocy, próbowała iść do łazienki, nie wiedziała gdzie jest, nie poznawała nas, ale dawała się odprowadzić do toalety i łóżka. Taki stan trwał może tydzień. Pewnej nocy wstała do łazienki, po drodze przewróciła się i zesztywniała tak, że nie dało jej się podnieść. Zadzwoniłyśmy z mamą po pogotowie. Zabrali babcię na obserwację, podawali leki, elektrolity, niepokoił nas jedynie fakt, że lekarz zajmujący się babcią nie potrafił określić kiedy ją wypuszczą bo z jej biochemią było cały czas coś nie tak i nie kwalifikowała się do wypisania. Na krótko przed odejściem pojawiły się przerzuty do wątroby, nerek i płuc. Trwało to wszystko może z tydzień. Choroba rozprawiła się z babcią bardzo szybko, ale jednocześnie babcia nie cierpiała i do samego końca nie zdawała sobie sprawy co jej jest. I co do personelu medycznego nie mam zastrzeżeń, chyba w życiu tak troskliwej opieki medycznej nie spotkałam wcześniej.
  Temat: Guz głowy trzustki
Kredka131313

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6451

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-05-28, 22:09   Temat: Guz głowy trzustki
Moja babcia miała guza głowy trzustki, zdiagnozowany we wrześniu 2012 roku, naciekający tętnicę wrotną wątrobową. Był nieresekcyjny, zostało założone jedynie obejście. W wynikach badań histo-pat też nie stwierdzono komórek rakowych. Babcia po operacji szybko doszła do siebie, wszyscy myśleliśmy, że jest w porządku skoro nie dostała skierowań na chemię ani nic w ten deseń. Wyraźnie dające wyczuć, że coś jest nie tak objawy choroby pojawiły się na jakiś miesiąc przed jej odejściem.
Każdy człowiek to indywiduum, więc przebieg choroby może się różnić.
Dobrze, że wyłapaliście, rozjazd między wynikami histopat a obrazowymi, trzeba drążyć temat i szukać pomocy. Tzn ja bym tak zrobiła, gdybym te parę lat temu wiedziała więcej. :roll:

Pozdrawiam ciepło. :tull:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group