1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy to może być przerzut do trzustki?
Madzia70

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13039

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-14, 22:00   Temat: Czy to może być przerzut do trzustki?
wercia napisał/a:
"latanie serca", takie dziwne uczucie ustępujące po odkalsznięciu

Masz zaburzenia rytmu serca, to najprawdopodobniej oddzielna dolegliwość, zgłoś się z tym do lekarza pierwszego kontaktu.
  Temat: Czy to może być przerzut do trzustki?
Madzia70

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13039

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-11-19, 21:11   Temat: Czy to może być przerzut do trzustki?
wercia napisał/a:
W domu dokładnie wczytałam się w skierowanie, w rozpoznaniu wpisano

Wpisano cokolwiek, bo należy wpisać rozpoznanie z kodem choroby wg Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób - ICD 10. A nie ma choroby, która się nazywa "pacjent ma coś na jelicie" ;) więc wpisano coś w pobliżu. Zawsze jak nie wiadomo, to wpisuje się poważniejsze podejrzenie, żeby opisujący radiolog wiedział, co ewentualnie rozpoznawać/wykluczać.
  Temat: Czy to może być przerzut do trzustki?
Madzia70

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13039

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-09-12, 19:44   Temat: Czy to może być przerzut do trzustki?
wercia napisał/a:
Wynik dobry a nawet już nie ma tego pogrubienia jelita.

Albo był to stan zapalny i się wycofał, albo inną ręką robione usg. Nie odpuściłabym, diagnozuj.
  Temat: Czy to może być przerzut do trzustki?
Madzia70

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13039

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-08-25, 17:44   Temat: Czy to może być przerzut do trzustki?
No przecież nie ma za co przepraszać ;) Tu można i trzeba ;)

W wynikach badań mój niepokój budzi jednak nieprawidłowość jelita cienkiego, zwłaszcza, że dolegliwości masz mniej więcej w tej okolicy a zmiana wydaje się, że powiększyła się niemal dwukrotnie w ciągu 3 miesięcy (choć mój wniosek może nie być miarodajny, gdyż zdaje się, że badania były robione na różnych aparatach i różną ręką).
Pogłębiłabym diagnostykę zdecydowanie (MR=rezonans magnetyczny jamy brzusznej). Warto zacząć od usg na którymś z poprzednich aparatów u tego samego lekarza.
  Temat: Czy to może być przerzut do trzustki?
Madzia70

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13039

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-08-25, 12:19   Temat: Czy to może być przerzut do trzustki?
wercia,
Nic na moją pocztę nie przyszło, a poza tym nie interpretuję badań prywatnie ;) Forum jest dobrem wspólnym i liczymy na to, że z porad może skorzystać ktoś jeszcze w przyszłości.
Zamieść badania w wątku :)
  Temat: Czy to może być przerzut do trzustki?
Madzia70

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13039

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-08-24, 19:37   Temat: Czy to może być przerzut do trzustki?
wercia,
Jakbyś zamieściła wyniki badań, to można by ocenić, czy rzeczywiście
wercia napisał/a:
do niczego nie można sie doczepić.

Może dmucham na zimne, ale wielokrotnie miałam sytuacje, kiedy pacjent mówił "wyniku nie przyniosłem, ale jest prawidłowy", a wynik prawidłowy nie był.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group