1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Duży guz na jednym płucu
Madzia70

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 16942

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-11, 18:14   Temat: Duży guz na jednym płucu
Józefina K.,
Zapoznaj się z zaleceniami - str. 89 i dalsze:
http://onkologia.zaleceni...nternet2014.pdf
Chemioterapia u Twojej Mamy była powikłana zatorowością płucną (jednostka potencjalnie śmiertelna), więc prawdopodobnie dlatego podano minimalną skuteczną liczbę kursów chemioterapii. Natomiast decyzję o radioterapii podejmuje się w okolicach drugiego cyklu chemii, a jak wiadomo, po drugim cyklu była zatorowość.
  Temat: Duży guz na jednym płucu
Madzia70

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 16942

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-06-02, 18:53   Temat: Duży guz na jednym płucu
Spinqa84 napisał/a:
może dojść do zatoru,

A dokładniej - doszło do zatoru i to masywnego. Konieczne leczenie i to szybkie, najlepiej w warunkach szpitalnych.
  Temat: Duży guz na jednym płucu
Madzia70

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 16942

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-23, 10:00   Temat: Duży guz na jednym płucu
Jeśli macie kartę DILO to będziecie na stałe związani z ośrodkiem, do którego się zgłosicie.
Taki mamy klimat.
  Temat: Duży guz na jednym płucu
Madzia70

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 16942

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-19, 07:41   Temat: Duży guz na jednym płucu
Józefina K.,
W mojej ocenie nie ma szansy na leczenie przyczynowe - tzn. nie da się wyleczyć całkiem tej choroby. Natomiast leczenie paliatywne (chemio- i/lub radioterapia) może być włączone, pod warunkiem uzyskania wyników biopsji guza. Trzeba ją zrobić jak najszybciej.
Nie umiem się wypowiedzieć co do Łagiewnik - nie mam doświadczeń z tym szpitalem. Ponieważ pracuję w rejonie warszawskim mogę tylko potwierdzić opinię bogdusi - i Otwock, i Wieliszew mają moje zaufanie :)
  Temat: Duży guz na jednym płucu
Madzia70

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 16942

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-18, 17:43   Temat: Duży guz na jednym płucu
Józefina K.,
Rzeczywiście za wcześnie na wyrokowanie, ale wygląda na pierwotny rak płuca.
I zdarza się, że rtg "nic nie wykazuje", a guz rośnie. Rtg to mało dokładne badanie.
Czy macie wywiad, wskazujący na prawdopodobieństwo raka płuca? Nikotynizm? Zwiększone narażenie na wziewne substancje chemiczne?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group