1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki prawej
Moniunia

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-06-18, 16:20   Temat: Rak nerki prawej
Witam serdecznie po długim milczeniu.U mnie na szczęście wsio o.k.tzn.guzki na płucach stoją w miejscu co jest super,jama brzuszna w normie.Borykamy się tylko z tarczycą po Gravesie Basedovie-jestem po j 131 VII 2011 i na chwilę obecną jest w miarę ustabilizowane,jadę na Euthyrox-ie 100 mg.,trochę mam problemy z oczami co ponoć przy tym rodzaju tarczycy jest normą i mam teraz iść na trochę do szpitala,bo na przysadce jest torbiel,która wciska się w siodło tureckie.
Po za tym cieszę się każdą chwilą czego życzę wszystkim tu obecnym.
Nie wolno się załamywać.
Pozdrawiam.
  Temat: Rak nerki prawej
Moniunia

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-05-22, 23:48   Temat: Rak nerki prawej
Witam wszystkich zainteresowanych.
Mam w miarę a nawet bardzo dobre wieści co do moich guzków na płucach.Otóż robiliśmy tydzień temu TK płuc i stoją w miejscu co jest SUPERRRR :-D .Dlatego na kolejne trzy miesiące wstrzymuję się z wizytą u prof.Szczylika a z obecnej zrezygnowałam na konto może bardziej potrzebujących,bo u mnie na szczęście nie zmienił się wynik TK od połowy lutego.
Cieszę się życiem i wynikiem i pozdrawiam wszystkich i życzę naprawdę duuużo zdróweczka.
Cały czas jestem z wami.
  Temat: Rak nerki prawej
Moniunia

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-03-17, 11:42   Temat: Rak nerki prawej
Beatko życzę twojemu Tatkowi jak najlepszych wyników-mam nadzieję,że sutent pomógł.
Daj znać koniecznie jak coś będziecie wiedzieć.
Pozdrawiam i ściskam :lol:
  Temat: Rak nerki prawej
Moniunia

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-03-14, 22:44   Temat: Rak nerki prawej
Witam wszystkich .
Byłam dziś w W-wie u prof-ka no i potwierdził to co"płucnik" z ŚCO,(któremu moja sekretarka znajoma pokazała wyniki TK z IX i II.2010) powiedział,że w maju robimy TK i okaże się co dalej,ale on jest za wycięciem- tylko póki co guzki te są za małe i chirurg ich nie zauważy na razie i dlatego obserwujemy(może to nic złego) i okaże się co dalej.Umówiłam się na 24.V na Szaserów,ale wiem,że będzie O.K.po TK-musi !!!Mam tyle do zrobienia(synuś 11 lat,firma,mężuś,znajomi itd)muszę tu być i walczyć.Tylko znów zapomniałam zapytać czy powinnam dokładniej zbadać ten wynik histopatologiczny po nereczce,bo jest mało wymowny.Póki co walczymy z tematem tarczycy.Przy dobrym układzie "GWIAZD" leczenie na 1,5 roczku.Prawie co miesiąc bad.krwi i wizyta,ale jest w miarę-ostatnio wynik TSH-0,0053 chyba,to trochę podskoczył.Od pocz.XII z 0,0006 na tyle.
Rozpisałam się .
Pozdrawiam i zdrowotności życzę forumowiczom i bliskim ;)
  Temat: Rak nerki prawej
Moniunia

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-24, 22:35   Temat: Rak nerki prawej
Witam cię Beaciu i innych |buziaki| .
No to ja jednak mam niedosyt opisu hist.,bo mam tylko napisane I*FURMAN dotyczy 3 kawałków materiału gdzie tak właśnie pisze CARCINOMA CLAROCELLULARE CYSTICUM i dotyczy to guza,natomiast 2 kawałki materiału czyli dno i podstawa guza to NEPHRITIS ( przepraszam za CAPS-ik ).No i co prosić o dokładniejsze zbadanie czy opisanie czy jest O.K. i dać spokój,bo nie ma potrzeby nic robić ?
A to jeszcze dopiszę szczegółowo opis makroskopowy :
But.I.Dno guza-4 wyc.do 1 cm. But.II.Podstawa guza-wyc.do 1 cm. But.III.Guz nerki rozcięty o wym.3*2,5 cm.,brunatny na przekroju , otorebkowany,torbielowaty,torbiele wypełnione gęstym śluzem.

I co wy na to :?ale?:
  Temat: Rak nerki prawej
Moniunia

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-23, 22:10   Temat: Rak nerki prawej
Witam was wszystkich.Co do opisiku mojego wyżej póki co nic się jeszcze nie zmieniło,ale tak przy okazji prosiłabym kogoś kto to rozumie o udzielenie mi odpowiedzi choć na to jedno pytanko z poprzedniego pościku(może uda mi się go wkleić,bo jestem samouczkiem-w razie co przepraszam za niewiedzę)

[ Dodano: 2011-02-23, 22:11 ]
.Chociaż niepokoi mnie fakt,że mój wynik hist.był tak ubogi w stosunku do waszych,bo nie oznaczyli mi żadnego G ani TN coś tam...i czy powinnam tak mieć po nereczce,bo mogło mi się pomieszać z innymi wątkami np.o płucach,szczękach,jąderkach i różne.

[ Dodano: 2011-02-23, 22:14 ]
Nie wyszło mi to po fachowemu jednak :?ale?: |hmm| poprawię się w przyszłości-postaram się.
  Temat: Rak nerki prawej
Moniunia

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-21, 23:02   Temat: Rak nerki prawej
Do W-wy dalej nie mogę się dodzwonić - na Szaserów (do pani Joli od Szczylika- może mają ferie)-będę próbować dalej,a w Kielcach za pośrednictwem mojej znajomej sekretarki urologa doktorek od płucek powiedział,że za 3 m-ce powtórka TK i wtedy do niego-no to wnet się umówię,a tak na razie tragedii ponoć nie ma.Ja tylko nie do końca wiem co to ta przestarzała grasica,ale chyba nic niepokojącego.Tak więc pilnuję moich wyniczków i staram się jechać znów do W-wy dla potwierdzenia,że póki co to nic złego.
Pozdrawiam wszystkich i życzę siły i zdrówka.
Radźcie mi coś w razie mojej ciemnoty. :)
  Temat: Rak nerki prawej
Moniunia

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-18, 11:01   Temat: Rak nerki prawej
Dziękuję Beatko i też mam o nim wieeelkie zdanie.Próbuję coś działać i upewnić się co do wyniku,ale raczej jest O.K.na razie. :mrgreen: Pozdrawlaju wszystkich i zdrowotności życzę i siły. ;)
  Temat: Rak nerki prawej
Moniunia

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-17, 23:42   Temat: Rak nerki prawej
Dziękuję wam serdecznie za odpowiedzi i odzew.Też ja jako zieleninka tak sobie myślałam właśnie,że nie ma źle tylko to mnie niepokoiło,że pojawił się drugi guzek na drugim płucku i to,że napisali jakaś przetrwała grasica,a tak to chyba nie źle,bo tamten guzek raczej nie urósł a to ważne i faktycznie żadnej chemii nie brałam.Chociaż niepokoi mnie fakt,że mój wynik hist.był tak ubogi w stosunku do waszych,bo nie oznaczyli mi żadnego G ani TN coś tam...i czy powinnam tak mieć po nereczce,bo mogło mi się pomieszać z innymi wątkami np.o płucach,szczękach,jąderkach i różne.
Dzięki i pa,pa-do juterka.
  Temat: Rak nerki prawej
Moniunia

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-17, 21:10   Temat: Rak nerki prawej
Dziś wreszcie mam wyniki TK i od razu wpisuję i czekam na jakiekolwiek informacje od wszystkich i naszych znawców,którzy tak wiele nam dobrze z serdunia radzą i tyle wiedzą o tej "zmorze"-ja jestem laik.
W segmencie 9 płuca lewego zmiana ogniskowa o śr.4 mm.W segmencie 9 płuca prawego zmiana ogniskowa o śr.3 mm.W porównaniu z badaniem TK z 27.09.2010 obraz bez istotnych różnic.Przetrwała grasica bez ewidentnych podejrzanych zmian ogniskowych.Dodatkowe śledziony o śr.do 12 mm.Narządy j.brzusznej bez ewidentnych zmian w badaniu TK.W porównaniu z bad.TK z 27.09.2010 obraz klatki piersiowej i j.brzusznej bez istotnych różnic.
To ogółem tyle.
Czekam na rozmowę z jakimś lekarzem w ŚCO od płuc-moja znajoma sekretarka z urologii ustala mi szybką konsultację,bo mój urolog jest na urlopiku i nie może mi pomóc,to ona kochana robi to w zastępstwie.
A póki co proszę was o pomoc,rady,doświadczenia-jestem otwarta. :?ale??:

[ Dodano: 2011-02-17, 21:26 ]
Może kochana DSS też do nas zajrzy i podpowie co to znaczy-choć nie mam "czarnych myśli" nie,nie\-nie poddaję się szybko i wierzę,że to nic strasznego.
Jutro tak w ogóle będę dzwonić do pani Joli,żeby również umówiła mnie do prof.Szczylika,bo kazał mi przyjechać po wyniku TK,a ja jakoś w niego wierzę.Po prostu chodzę do siebie i czasem do niego dojeżdżam 250 km.
No to kochani jeśli czytacie to i piszcie i kierujcie kolejną ofiarą-czyli mną oczywiście.
  Temat: Rak nerki prawej
Moniunia

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-10, 23:12   Temat: Rak nerki prawej
Kurcze okazuje się,że muszę tym razem poczekać około tygodnia,bo u nas kończy się czas ferii i doktorki też odpoczywali i są opóźnienia niestety-mam nadzieję na wtorek lub środę-może jakoś wytrzymam.Pa,pa. :uuu:
  Temat: Rak nerki prawej
Moniunia

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-08, 23:21   Temat: Rak nerki prawej
Witam wszystkich.
Trochę nie pisałam na własnym konciku, ale trochę różności się wydarzało po drodze do dziś.
Otóż te dolegliwości ,opuchnięte nóżki,bolące ciało,trudności w oddychaniu to nadczynność tarczycy choroba Gravesa Basedowa,którą zaczęliśmy leczyć od 30 listopada 2010 przy moim TSH-0,0006 norma 0,4 do 4,0 natomiast Ft4 miałam 3,75 norma od 0,7 do 1,48.Leczenie zaczęliśmy lekiem Thiamazole Merk od którego po ok.3 tygodniach dostałam uczulenia, a teraz biorę thyrosan.Prof.Szczylik kazał mi w połowie stycznia zrobić TK kontrolne,żeby porównać czy guzek na płucu zmienił rozmiar,ale przez te kiepskie wyniczki tarczycowe musieliśmy to odkładać,ale dziś wreszcie zrobiłam - nie dlatego,że jest poprawa w tarczycy,ale że po prostu musimy też sprawdzić czy ten dziad rośnie,żebym nie przegapiła czegoś i udało się jest zrobione TK i teraz czekam na opisik mam nadzieję że (kilka dni) i będzie dobrze.
Pozdrawiam wszystkich i odezwę się na dniach-tak się cieszę,że pozwolili mi zrobić wreszcie to TK,że.....Pa,pa.
  Temat: Rak nerki prawej
Moniunia

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-11-18, 23:52   Temat: Rak nerki prawej
Witam.
Dlaczego ja nie mam POMOGŁA przy PROFIL,PW,EMAIL może coś źle zrobiłam.Doradźcie.
Pozdrawiam wszystkich gorąco i mocno. :lol:

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2010-11-19, 06:18 ]
Dlatego, że każdy z użytkowników nie może sam sobie klikać 'pomógł'.
Każdy z nas przy swoich własnych postach nie ma tego przycisku. Więcej o tym tutaj.


[ Dodano: 2010-11-19, 23:27 ]
Dziękuję za odpowiedź,już rozumiem.
Ciepełka życzę.
  Temat: Rak nerki prawej
Moniunia

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-11-15, 23:52   Temat: Rak nerki prawej
Witam cię Arku.
Opuchlizna z nóg zeszła w znacznym stopniu,ale tak mnie to niepokoiło,że pojechałam dziś rano porobić badania z krwi i moczu.Mocz o.k. , krew ogólnie nie źle:kreatynina trochę mało,bo 0,4,jakieś CRP-1-norma(2-5),żelazo jakieś wielkie,bo 212-norma(37-157) OB-10 i trochę małych rozbieżności w morfologii,ale ponoć nie ma nic niepokojącego,bo pojechałam wieczorkiem do takiego zwykłego lekarza i tak mi powiedział. W środę jadę do prof.Szczylika do Warszawy,bo mam termin ustalony,ponieważ kazał mi po pół roku od operacji porobić TK j.brzusznej i płuc i przyjechać-no ale ja robiłam jeszcze PET-a,bo urolog onkologii kieleckiej,który mnie prowadzi po tym jak na TK 27.09.2010 na płucku wyszedł guzek 4 mm.kazał mi go zrobić,żebyśmy czegoś nie przespali no i zrobiłam,ale z wynikiem jeszcze u niego nie byłam,bo się urlopuje,ale po Szczyliku pójdę też do niego,żeby mieć porównanie.Tak,że nowe wieści będę miała dopiero w środę i mam nadzieję,że będą dobre,bo na PET pisze,że nie ma cech złośliwości no to chyba mam dobrą nadzieję.
a na w\w dolegliwości te pozostałe ten oddech ,bóle ciała to ten normalny lekarz powiedział,że to dlatego,że dwa miesiące temu rzuciłam palenie i to reakcja organizmu-ale kiepsko mnie przekonał,bo owe dolegliwości nie pasują mi do tej diagnozy.

Dziękuję ci Arku za zainteresowanie i kontakt.Napisz coś o swoich problemach,podźwigamy je razem będzie nam raźniej i lżej:papap:
Pozdrawiam.
  Temat: Rak nerki prawej
Moniunia

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13435

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-11-14, 23:14   Temat: Rak nerki prawej
DSS proszę odezwij się do mnie,podpowiedz coś proszę. :cry:
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group