1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wynik usg wątroby
Peti

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7117

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-12-22, 22:54   Temat: Wynik usg wątroby
Katko

pytałam o wymiary gdyż naczyniak nie przekraczający 10 cm nie wymaga leczenia tylko konytolę ablulatoryjną i kontrolne usg.

Jeśli to był naczyniak a wymiary były podane w mm, to powinna mama mieć częste kontrole. a wygląda mi to na kontrolę raz w roku (sic)

Moja rada - do onkologa z wynikami, nie trzeba mieć skierowania, zabrać wszystkie wyniki i wtedy będziemy mieć odpowiedź na pytania co to za "coś" w tej maminej wątrobie.

Jeżeli nie uda się w miarę szybko tej wizyty u onka, zróbcie badania krwi na obecność markera nowotworowego AFP
  Temat: Wynik usg wątroby
Peti

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7117

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-12-21, 21:56   Temat: Wynik usg wątroby
Katko...mi żaden chaos nie przeszkadza :) nie wiem jak innym ale chyba też nie ;)

Wracając do meritum : podaj proszę w jakich wartościach podałaś wymiary tej zmiany? kiedy było to ostatnie badanie usg?

Czy mama ma jakieś dolegliwości?

Lekarz rodzinny- internista dopiero 19 stycznia? to długo bardzo? jakiś lekarz widział ten wynik usg?

[ Dodano: 2010-12-21, 22:13 ]
Jeżeli mama miała badanie usg w tym roku to musiał być jakiś powód skierowania na to usg? - jaki to był powód? kontrola czy coś innego?

Czy mama leczyła jakoś do tej pory tego stwierdzonego w ubiegłym roku naczyniaka?

I tutaj pytania:
- czy mama chudnie ostatnio?
- czy jest osłabiona?
- czy ma poczucie pełności w nadbrzuszu?
- czy nie ma apetytu?
- jakieś wymioty?
  Temat: Wynik usg wątroby
Peti

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7117

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-12-21, 10:37   Temat: Wynik usg wątroby
Katko

bardzo trudno myślę, coś określać nie mając wyników TK.
Czy jesteście umówieni na TK?

Czy jakieś inne badania mama miała? wyniki krwi? jeśli tak wklej je tutaj..
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group