1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Ptaszenio

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 82045

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-07-19, 17:29   Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Astro,
na pewno hałasy mogą sprawiać dyskomfort, ale sądzę, że przyciszone głosy nie są dla taty dolegliwe. Będzie Was prawdopodobnie słyszał do końca, dlatego warto do taty mówić - co wokół niego robicie, jak staracie się mu pomóc. I wszystko, co chciałabyś mu jeszcze przekazać.
  Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Ptaszenio

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 82045

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-07-12, 14:42   Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Astro,
takich pytań będzie jeszcze masa - wątpliwości też. Na pewno dostałaś numer telefonu do lekarza i pielęgniarki z hospicjum - nie wahaj się dzwonić i dopytywać.
  Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Ptaszenio

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 82045

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-07-10, 15:58   Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
astro napisał/a:
Powiedzcie, jak ja mogę się odwdzięczyć całemu zespołowi? Nie będę w stanie tak obojętnie zapomnieć o ich oddaniu i pomocy


Astro,
wobec faktu, że w Polsce opieka hospicyjna tonie w stereotypach, rozprowadzaj ile się da wiedzę o zaletach takiej opieki - choćby tutaj, o zaletach załogi hospicjum, w wielu wątkach widać jeszcze strach przed opieką paliatywną, jeśli znajdziesz czas - działaj choćby na forum DSS.

Wprowadzaj dobro w obieg, to pomoże nie tylko potrzebującym, także Tobie.
  Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Ptaszenio

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 82045

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-07-09, 23:34   Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
W pewnym momencie należy zaprzestać nawadniania, właśnie po to, by chory nie cierpiał. Odwodnienie nie powoduje dolegliwości. Obawiam się - wczytując się w Twój opis, że nie zostało Wam dużo czasu i przykro mi, że nie mogę napisać nic optymistycznego.

Mam nadzieję, że stosowane leczenie przeciwbólowe jest wystarczające, nie piszesz o dolegliwościach bólowych. Trzymaj się, Astro

:/pociesza:/
  Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Ptaszenio

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 82045

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-14, 18:20   Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Astro,
dobrze zrobiłaś. Obie z mamą czujecie, co jest dobre dla taty i dla niego wyzbywacie się egoizmu, nie każdy to potrafi.

Macie niewiele czasu, jak sądzę, jesli chcesz coś jednak tacie powiedzieć, zrób to, dla niego to mogą być bardzo ważne słowa. No i możesz nadal być, to jest najcenniejsze. Ściskam.
  Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Ptaszenio

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 82045

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-10, 16:30   Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Zakażenie pola pooperacyjnego jest jednym z często wymienianych powikłań, z którymi należy się liczyć w przypadku każdego zabiegu, ale nie może to być główny czynnik przesądzających decyzję o poddaniu się/lub nie, operacji.

Zaproponowane rozwiązania mają na celu zniwelowanie męczących wymiotów. Bardziej prawdopodobny wydaje się obecnie stent.

Odnośnie do ostatniego pytania,
Agnieszko, wiesz jak obecnie wygląda życie taty... jeśli można poprawić komfort życia w ostatnich miesiącach, jestem za. Musicie to rozważyć - zwłaszcza tata.

Macie naprawdę świetną opiekę lekarza hospicyjnego.
  Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Ptaszenio

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 82045

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-06-09, 23:15   Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Astro,
jakich odpowiedzi na powyższe pytania udziela załoga hospicjum, które opiekuję sie tatą? To jest naprawdę bardzo ważne - jaką wizję postępowania mają profesjonaliści opiekujący się pacjentem. Trzeba im zaufać.
  Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
Ptaszenio

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 82045

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-05-20, 00:30   Temat: prośba o pomoc w określeniu powagi sytuacji
astro,
wydaje mi się, że przy tak nasilonych wymiotach podawanie leku w formie doustnej jest nieporozumieniem.
Skonsultujcie z lekarzem z hospicjum (lub POZ) stosowanie - przykładowo - metoklopramidu (ampułki), Torecan (czopki, ampułki), Scopolan (czopki), Buscolizyna w ampułkach działa dodatkowo przeciwwydzielniczo. To tylko przykłady, koniecznie porozmawiaj z lekarzem, tata nie może się tak męczyć.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group