1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz głowy trzustki naciekający dwunast. Przerzuty do wątroby
Rafus

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9793

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-14, 12:14   Temat: Guz głowy trzustki naciekający dwunast. Przerzuty do wątroby
Strasznie mi przykro. Spóźniłem się z odpowiedziami;((
  Temat: Guz głowy trzustki naciekający dwunast. Przerzuty do wątroby
Rafus

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9793

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-14, 11:32   Temat: Guz głowy trzustki naciekający dwunast. Przerzuty do wątroby
Niestety marihuana tak silnego bólu nie zwalczy. Ona jest dobra w przypadku zapewnienia komfortu psychicznego i uśmierzania lżejszego bólu. Czy Mama jest pod opieką hospicjum? Jeśli nie to koniecznie po pogotowie dzwonić i wbijać do głów lekarzom, że Mama nieziemsko cierpi. W niektórych krajach stosuje się tzw. sedację paliatywną. Nie chodzi mi tu absolutnie o eutanazję, ale wprowadzenie pacjenta w śpiączkę farmakologiczną tak by nie czuł bólu i dyskomfortu związanego z umieraniem. W Polsce jest wielu wspaniałych lekarzy, ale również jest dużo którzy nadal nie są oswojeni z walką z bólem.Największym gestem miłości będzie zapewnienie teraz Mamie komfortu i braku bólu.
Jest mi niezmiernie przykro, że to się tak szybko potoczyło. Może zabrzmię to tanio, ale kolejnym gestem jaki możecie zrobić dla Mamy to zwyczajnie jeszcze bardziej zbliżyć się jako rodzina wobec siebie.
  Temat: Guz głowy trzustki naciekający dwunast. Przerzuty do wątroby
Rafus

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9793

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-12, 19:51   Temat: Guz głowy trzustki naciekający dwunast. Przerzuty do wątroby
Płyn puchlinowy może mieć różowawe zabarwienie. Ważne by lekarze również zbadali płyn biochemicznie i na obecność drobnoustrojów. Trzeba przy tym dodać, że przy każdym zabiegu paracentezy (upuszczeniu płynu) dochodzi do sporej utraty białka z organizmu, które może prowadzić do poważnych powikłań. Zapytajcie lekarzy jak możecie ewentualnie suplementować to białko. Musicie liczyć się z tym, że płyn będzie się niestety zbierał ponownie. Muszę też być szczery, ale zbieranie się wodobrzusza jest bardzo złym objawem. Musicie walczyć o komfort życia Mamy!
  Temat: Guz głowy trzustki naciekający dwunast. Przerzuty do wątroby
Rafus

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9793

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-12, 00:06   Temat: Guz głowy trzustki naciekający dwunast. Przerzuty do wątroby
Strasznie mi przykro czytając Twój post. Moja Mama również zachorowała niespodziewanie. Choroba psychicznie masakruje Was i Mamę. Musicie być twardzi i siebie wspierać.
Z tego co piszesz stan Twojej Mamy jest bardzo poważny. Doszło zapewne do wodobrzusza z powodu procesu nowotworowego w jamie brzusznej. Na razie dla lekarzy priorytetem jest wyrównanie równowagi organizmu, która jest krytycznie wręcz naruszona.Na razie transport dla Mamy byłby niebezpieczny. Musicie cierpliwie czekać aż lekarze unormują stan zdrowia Mamy. Płyn w jamie brzusznej zostanie zapewne ściągnięty, kiedy uda się przywrócić podstawowe parametry fizjologiczne oraz zwalczyć ból.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group