1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki uogólniony
Richelieu

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7663

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-12-26, 13:21   Temat: Rak nerki uogólniony
Slayerq,

Serdecznie Ci współczuję.

::rose::
  Temat: Rak nerki uogólniony
Richelieu

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7663

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-12-01, 22:16   Temat: Rak nerki uogólniony
slayerq napisał/a:
Strategia jest taka żeby czekać i próbować odstawić leki przeciwbólowe.

Mam tylko jedną uwagę do tego stwierdzenia: leczenie przeciwbólowe powinno być nadzorowane przez lekarza mającego w tym doświadczenie,
najlepiej gdyby to był lekarz mający praktykę w hospicjum lub poradni leczenia bólu.

Zakładam, że tak jest, ale wolałem napisać, bo to jest ważne.
Istotą leczenia bólu onkologicznego jest ciągłe podawanie leków w odpowiednich dawkach,
tylko wtedy jest możliwe kontrolowanie o opanowanie bólu,
nie daje się to robić doraźnie podawanymi pojedynczymi dawkami, stąd tak ważny jest stały nadzór doświadczonego lekarza.
  Temat: Rak nerki uogólniony
Richelieu

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7663

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-11-25, 19:20   Temat: Rak nerki uogólniony
Myślę, że najdalej już po kilku dniach powinna być odczuwalna poprawa w miejscach naświetlanych
(zakładając, że ból jest pochodzenia przerzutowego i obszary te znajdą się w strefie napromienianej).
  Temat: Rak nerki uogólniony
Richelieu

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7663

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-11-25, 09:02   Temat: Rak nerki uogólniony
slayerq napisał/a:
Obecnie mama przechodzi radioterapię na ognisko na kości krzyżowej. 10x - 2 tygodnie dzień po dniu w dni robocze.

Powinno to pomóc przeciwbólowo w odniesieniu do bolesności przerzutów do kości.

slayerq napisał/a:
Później przewidziana jest tygodniowa przerwa i następnie chemioterapia celowana, lecz to jest jeszcze ustalane.

To może wpłynąć na czasowe spowolnienie progresji choroby, niestety nie ma gwarancji, że tak się stanie.

slayerq napisał/a:
Obecnie nie jestem w stanie wypisać leków jakie dostaje, a jest ich około 8 w tym plastry naskórne. Któryś lek jest na bazie morfiny i objawy po jego podaniu są oczywiste - raczej ciężki kontakt, mówienie od rzeczy itd.
slayerq napisał/a:
Mama obecnie jest zarejestrowana w Poradni leczenia bólu w WCO w Poznaniu.

Wygląda na to, że mama znajduje się pod dobrą i właściwą opieką.
Natomiast jeśli leczenie przeciwbólowe jest częściowo nieskuteczne i nie przynosi zamierzonych efektów,
lekarz powinien szukać kolejnych sposobów na ograniczenie bólu, np. poprzez modyfikację dotychczasowych leków lub ich dawek.

Na temat "metod niekonwencjonalnych" dostatecznie jasno wypowiedziała się Absenteeism,
z mojej strony dodam, że to przynajmniej nie pomoże chorej w czymkolwiek, o ile jeszcze nie zaszkodzi,
a Was narazi jedynie na stratę czasu i pieniędzy,
może w zamian za złudne przekonanie zrobienia wszystkiego, co było można w tej sytuacji.
Tak naprawdę wszystko, co można uczynić, to zapewnienie mamie odpowiedniej opieki paliatywnej i przeciwbólowej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group