1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi zapalny
Richelieu

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 15355

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-08-02, 13:11   Temat: Rak piersi zapalny
Basssha,

Obawiam się, że dalsze leczenie może być znacznie utrudnione ze względu na stan zaawansowania choroby.
Złamania patologiczne powodują uciążliwości w codziennych czynnościach,
choć leczenie przeciwbólowe na pewno powinno być wystarczająco efektywne i dostatecznie eliminować ból.
"Silniejsza" chemioterapia, o której wspominasz, będzie możliwa, o ile stan zdrowia mamy na to pozwoli
i jeśli spodziewane korzyści z leczenia będą większe niż nieuchronne negatywne skutki uboczne.

Nie wiem, czy znajdzie się ktoś, kto podejmie się spróbować oszacować czas, jaki Wam pozostał.
Możesz porozmawiać o tym z Waszym lekarzem i poprosić o szczerą informację.

Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak piersi zapalny
Richelieu

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 15355

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-14, 20:54   Temat: Rak piersi zapalny
To znaczy, że w wątrobie zmiana wygląda jak przerzut i lekarz tę opcję uznaje za najbardziej prawdopodobną.
Podobnie węzeł chłonny w miednicy, choć tu oceniający wynik wypowiada się z mniejszą pewnością (mówi: podejrzenie).
W kościach kręgosłupa (części lędźwiowej) zmiany nie mają charakteru przerzutowego.

Komentarz:
W stosunku do poprzedniego Twojego posta sytuacja uległa zmianie - obecnie już nie ma podejrzeń co do możliwości istnienia przerzutów do wątroby (zamiast opisywanej wtedy torbieli), a jest tego praktycznie pewność, a przynajmniej prawdopodobieństwo bliskie pewności.
To oznacza niestety najwyższe, IV stadium zaawansowania choroby i brak możliwości leczenia radykalnego.

Przykro mi bardzo, że nie mogę napisać Ci czegoś bardziej optymistycznego.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak piersi zapalny
Richelieu

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 15355

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-21, 20:46   Temat: Rak piersi zapalny
basssha napisał/a:
lekarz zauważył niewielki torbiel na lewym płacie wątroby. I wskazał uzupełnienie usg tomografią komputerową w onkologii. Czy to już może wskazywać na przerzuty?

Torbiel jest czym innym, niż guz przerzutowy, więc jeśli lekarz widzi torbiel, to nie jest to przerzut.
Pytanie, na ile jest to pewne rozpoznanie i czy w rzeczywistości nie jest to guz przerzutowy.
Ale teraz na to nie odpowiemy, powinien to wyjaśnić wynik uzupełniającej TK.

Cytat:
Czy ktoś walczy również z tą chorobą w tym stadium?

Jest przynajmniej kilka wątków w tym dziale dotyczących osób walczących z rakiem piersi w stadium przerzutów lokalnych, a także odległych.
Aby je znaleźć wystarczy poczytać tytuły oraz (niżej, czarną czcionką) opisy tematów (wątków).

Cytat:
„rokowania trudne do określenia, że względu na zaawansowanie raczej niekorzystne”. Jak to mogę interpretować…?

Oznacza to, że w tej chwili na podstawie analizy dotychczasowej historii choroby i wyników jej leczenia lekarz nie jest pewien, czy uda się leczenie radykalne (wyleczenie), czy nie.
Jednak z uwagi na znaczne zaawansowanie choroby raczej uważa, że nie będzie to możliwe.
  Temat: Rak piersi zapalny
Richelieu

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 15355

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-09-25, 20:59   Temat: Rak piersi zapalny
Basssha, witaj na forum.

Niejasna jest dla mnie Twoja wypowiedź:
basssha napisał/a:
W rozpoznaniu z lipca (29.07.2010) miała
D24 podejrzenie raka zapalnego piersi lewej z przerzutami do węzłów.

Wg klasyfikacji ICD (po polsku, po angielsku) dla D24 mamy "Nowotwór niezłośliwy sutka", "Benign neoplasm of breast".

Natomiast C50.9 mówi o nowotworze złośliwym sutka (piersi) bez dalszego określenia.
Jeżeli rzeczywiście jest to rak zapalny, to zaklasyfikowanie go jako C50.9 i przypisanie do grupy T4d jest poprawne.
Nie mamy tu - czytając co napisałaś - rzetelnych podstaw by to kwestionować.
Jest to niestety źle rokujący rodzaj nowotworu, klasyfikowany przy cesze N2 do wysokiego stadium zaawansowania IIIB.

Leczenie oszczędzające, o co pytasz, jest w takim przypadku niemożliwe.
Natomiast chemioterapia niemal w każdym rodzaju nowotworu piersi jest jednym z elementów standardowego leczenia,
dlatego jej zastosowanie nie jest czymś niezwykłym.
O diagnostyce i leczeniu więcej możesz przeczytać w tym artykule.
Polecam Ci również lekturę innych wątków tego forum, szczególnie w tym dziale.

Cellulae carcinomatosae mastaticae [czy nie: metastaticae ?] - komórki nowotworowe przerzutowe.

Bardzo mi przykro, że nie mam dla Ciebie lepszych informacji,
serdecznie pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group