1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
Richelieu

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-10-15, 11:03   Temat: Dysplazja szyjki macicy
AnnaZGdyni napisał/a:
Endocervix. Cruores sanguinis. (mat 1).

W materiale pierwszej próbki - wewnętrznej części szyjki macicy (endocervix) - stwierdzono: skrzepy krwi.

AnnaZGdyni napisał/a:
Parakeratosis epithelli paraepidermoidalis et koilocytosis focalis. (mat. 1,2)

W próbce 1 i 2 stwierdzono: parakeratoza nabłonka paraepidermoidalnego (wyjaśnienie w tym poście) oraz ogniska koilocytozy.
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
Richelieu

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 13678

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-07, 13:52   Temat: Dysplazja szyjki macicy
AnnaZGdyni napisał/a:
Mialam badanie na wirusa HPV. Mam typ 33. Ongogenny. Nie wiem jak to mozliwe.

Jak to możliwe ? Musiałaś w jakiś sposób się nim zarazić.

AnnaZGdyni napisał/a:
Jezeli cytologia z 2012 byla ok to znaczy ze zarazilam sie w ostatnich kilku miesiacach i zmiany tak szybko postepuja
czy moglam zarazic sie dawno temu i dopiero teraz sie wirus uaktywnil?

Rozwinięcie się zmian dysplastycznych szyjki macicy w ciągu kilku miesięcy do stadium CIN3
wydaje mi się raczej mało prawdopodobne (chociaż głowy nie dam, że jest to całkowicie niemożliwe)
bardzo możliwe, że zmiany istniały wcześniej w niższym stadium i nie zostały wykryte,
co przy badaniach cytologicznych może się zdarzyć np. przy niedostatecznym pobraniu materiału.

AnnaZGdyni napisał/a:
Czy jezeli zmiany beda duze i postepujace to jedyna konsekwencja jest wyciecie macicy i brak mozliwosci macierzynstwa?

Usunięcie macicy jest ostatecznością w przypadku bardzo zaawansowanych zmian i niepowodzenia innych prób leczenia,
wydaje mi się mało prawdopodobne, by tak się to musiało skończyć w Twoim przypadku.

AnnaZGdyni napisał/a:
Jezeli przy wycinaniu czesci szyjki macicy wytna mi cala chora czesc a ja nadal bede nosicielem wirusa hpv 33 to co wtedy? Ten rak powoli bedzie sie rozwijal? [...]
Czy moj maz jest bezpieczny?

Niektórzy autorzy opracowań traktujących na ten temat wskazują na fakt samoistnych wyleczeń z zakażenia wirusem HPV
(porównaj np. to lub to opracowanie).
Nie są mi znane opinie na temat potencjalnej szkodliwości dla zakażonych wirusem HPV mężczyzn.

Na pozostałe Twoje pytania wyczerpująco odpowiedziały moje Przedmówczynie. _littleflower_

Na razie chyba lepiej będzie jak udam, że tym razem nie zauważyłem niektórych Twoich wypowiedzi ... :omondieu: [no]
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group