1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajników zaawansowany
Richelieu

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15127

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-29, 10:30   Temat: Rak jajników zaawansowany
Serdecznie współczuję.

::rose::
  Temat: Rak jajników zaawansowany
Richelieu

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15127

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-22, 10:49   Temat: Rak jajników zaawansowany
katarzyna_C napisał/a:
Chciałabym zapytać co znaczy " Rak jajników z rozlewem komorowym do narządów wewnętrznych "

Najlepiej byłoby postawić to pytanie temu, kto użył tego sformułowania.
Dla mnie wygląda to na coś związanego z rozsiewem choroby powiązanym z zajęciem przestrzeni
(torbieli lub naturalnie występujących wolnych miejsc ?) narządów wewnętrznych.
Generalnie nie wygląda to optymistycznie ... :|

katarzyna_C napisał/a:
Mama jest teraz w szpitalu , lekarz powiedział , że jest w izolatce kontaktowej , czy jeśli ktoś wie to mógłby mi trochę przybliżyć co konkretnie znaczy ta izolatka .?

Pewnie chodzi o możliwość wyeliminowania dodatkowych zakażeń innymi bakteriami,
co przy złym stanie zdrowia utrudniłoby jeszcze proces leczenia.

katarzyna_C napisał/a:
Chcemy ją zabrać do domu , spędzić z nią ostatnie chwilę ale jest strach przed tym , że w domu nie ułatwimy jej odejścia a sprawimy tylko więcej bólu przez to , że nie będziemy potrafili się nią zajęć ..

Proszę niech ktoś mi powie co robić , co będzie dla niej lepsze , jak się nią zająć fizycznie , żeby nie cierpiała .. polecić coś do przeczytania co naprawdę da nam konkretne wskazówki !

Myślę, że dobrze byłoby porozmawiać na ten temat z lekarzem opieki hospicyjnej,
który doradziły Wam najlepszą formę opieki, tak by możliwie najbardziej ograniczyć cierpienia
i zapewnić chorej możliwie największy komfort.
  Temat: Rak jajników zaawansowany
Richelieu

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15127

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-25, 20:20   Temat: Rak jajników zaawansowany
katarzyna_C napisał/a:
czy w jakiś sposób mogę uzyskać wyniki badań mojej mamy .?

Wyniki możesz uzyskać tylko wtedy, jeśli mama do tego Cię upoważni(ła), w przeciwnym razie tylko ona nimi dysponuje.
Lekarz ma obowiązek zachowania tajemnicy dotyczącej leczenia wobec każdej osoby nie upoważnionej przez chorego do wglądu w dokumentację medyczną.
W praktyce szpitalnej zwykle przy przyjęciu do szpitala chory otrzymuje standardowy formularz na którym może wskazać osoby upoważnione do wglądu w dokumentację medyczną.
Jeśli tego nie zrobi (nie wpisze danych takiej osoby), wówczas tylko jemu lekarz może (i powinien) udostępniać wszelkie informacje dotyczące leczenia.

katarzyna_C napisał/a:
I jeszcze jedno zupełnie odrębne .
Wyczytałam gdzieś o jakiejś diecie:
polega ona tylko na odżywianiu się sokami i ziołami . Jakiś lekarz ją opracował . Piszę , że niedostarczając organizmowi składników odżywczych jak białka , tłuszcze czy cukry , nie odżywiamy komórek , a zatem tych rakowych też nie . I dlatego komórki rakowe zaczynają ginąć , owszem te zdrowe też , ale w pierwszej kolejności te rakowe .

Pogląd dość często spotykany, ale całkowicie błędny.
Na poparcie mojej (i nie tylko) opinii polecam Ci lekturę tego działu, a w szczególności tego posta oraz całego wątku.
  Temat: Rak jajników zaawansowany
Richelieu

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15127

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-24, 19:40   Temat: Rak jajników zaawansowany
katarzyna_C napisał/a:
Dlaczego silna , zdrowa kobieta , mama ma 40 lat i to się u niej tak szybko rozwija !!
Dlaczego mineły niecałe trzy tygodnie od operacji a jest coraz gorzej ?

Nowotwór może się rozwijać dość szybko, jeśli posiada wysoką złośliwość i cechy dużej agresywności.
Oczywiście do obecnego stadium nie w ciągu trzech tygodni,
ale mógł być dość zaawansowany bez wyraźnych objawów już dużo wcześniej zanim został wykryty.

katarzyna_C napisał/a:
Lekarz dyżurny powiedział wczoraj mojemu tacie , że ordynator musi zadecydować co dalej .
Powiedział mu , że ona może umrzeć w każdej chwili , że mamy być na to przygotowani .

Wobec tego uważam, że powinniście poważnie pomyśleć o możliwości opieki hospicyjnej,
czy to w trybie domowym, czy stacjonarnym.
W zaawansowanym stadium choroby opieka taka daje znacznie więcej możliwych korzyści,
niż doraźne działania lekarzy nie wyspecjalizowanych do opieki paliatywnej w sposób szczególny.
  Temat: Rak jajników zaawansowany
Richelieu

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15127

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-18, 22:42   Temat: Rak jajników zaawansowany
Stwierdzono obecność nowotworu złośliwego obu jajników: gruczolakoraka z cechami martwicy.
Doszło do przerzutowego zajęcia sieci oraz otrzewnej ściennej,
co przy ogniskach o średnicy 3 cm ('IV - sieć 10x7 cm z kremowymi ogniskami śr. 3 cm')
może oznaczać wysokie stadium zaawansowania choroby IIIC (Zalecenia (2011 r.), str. 277, tab. 9),
chociaż lekarz opisujący wynik tego wprost nie podaje.

Leczenie jest opisane od str. 278 wyżej linkowanych 'Zaleceń',
polega na operacyjnym usunięciu ognisk raka i zastosowaniu chemioterapii.


Pozdrawiam i witam Cię na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group