1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Co o tym sądzicie ?
Spinqa84

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 21568

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-01, 16:01   Temat: Co o tym sądzicie ?
Milix,

śledzę Twój wątek od samego początku, bardzo mocno trzymałam kciuki za Ciebie i Twoją babcię.

Bardzo mi przykro, że babcia odeszła tak szybko i że musieliście patrzeć na jej cierpienie...
Mój Tato też odszedł bardzo szybko, też nawet nie zdążył się zakwalifikować na leczenie i też dużo było w nim złości i agresji. Podejrzewam, że nie miał czasu na kolejne etapy "przyswajania" choroby i odszedł w fazie złości. Dlatego nie bierz humorów chorego do siebie :*
Też byłam przy Tacie do ostatniego oddechu i choć jego odchodzeie nie wyglądało tak dramatycznie, do dziś (a minął już ponad rok) niektóre obrazy i wątpliwości nie dają mi spokoju. Każdy chciałby, by jego bliscy odchodzili we śnie, najlepiej po powrocie z miesięcznych wakacji ;) niestety mało kto ma takie szczęście. Ale czas naprawdę zalecza niektóre rany, a emocje z czasem się wyciszają. Jesteś dopiero na początku tej ciężkiej orki, jaką jest żałoba. Odpoczywaj i dbaj o siebie. Zrobiłaś dla babci, co mogłaś - pamiętaj, że jesteś tylko pojedynczym człowiekiem, masz tylko dwie ręce, a doba ma tylko 24h.
Przyjmij moje wyrazy współczucia. Trzymam wciąż za Ciebie kciuki
:tull:
  Temat: Co o tym sądzicie ?
Spinqa84

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 21568

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-10, 22:29   Temat: Co o tym sądzicie ?
Milix napisał/a:
Dziadek pojechał do hospicjum gdzie kazali dostarczyć wszystkie babci dokumenty, ale niestety zajmą się dopiero moją babcią jak dostarczy dokument stwierdzający zakończenie leczenia, którego nie mamy ponieważ babcia jeszcze takowego nawet nie rozpoczęła.

Chodzi o dyskwalifikację do leczenia przyczynowego, w przypadku mojego taty też się o to upominali, bo on również nie zdążył dostać chemii ani naświetlań.
Jeżeli ketonal nie pomaga, spróbujcie u lekarza pierwszego kontaktu dostać Poltram Combo - mojemu tacie lekarka to właśnie przepisała, z uzasadnieniem, że to najmocniejsze, co prawo pozwala jej dać.
  Temat: Co o tym sądzicie ?
Spinqa84

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 21568

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-11, 22:06   Temat: Co o tym sądzicie ?
Trzymaj się, masz na szczęście sporo bliskich wokół siebie i razem dacie sobie radę.

Mój tato zmarł rok temu na raka płuca, choroba położyła go w dwa miesiące.
Cztery miesiące później na bakteryjne zapalenie mózgu zmarła moja mama. Oboje mieli 58 lat.
Jeżeli chodzi o uśmierzanie bólu, to mój tato, zanim trafił pod opiekę HD i dostawał podskórnie morfinę, od lekarza rodzinnego miał przepisany Poltram Combo. Lekarka w przychodni powiedziała nam, że to najsilniejszy lek, jaki może wypisać. Słyszałam, że ludzie bywają po nim otumanieni - na podstawie mojego taty nie mogę niestety nic powiedzieć, bo dwa miesiące przed śmiercią dostał udaru (na tle nowotworowym, jak się później okazało), był splątany i z afazją, więc trudno mi powiedzieć czy lek dodatkowo na niego wpłynął. Na pewno przesypiał po nim spokojnie noce.
Trzymam kciuki za Twoją Babcię i za Ciebie!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group