1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Znamię barwnikowe w oku
Terenia

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 14887

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-26, 07:38   Temat: Znamię barwnikowe w oku
Na NFZ we Wrocławiu uczciwie napiszę, nie ma szans się dostać w ludzkim czasie na specjalistyczne badania okulistyczne. A przynajmniej nam się nie udało.
Jestem zdziwiona, że okulista nie kieruje Was od razu do Krakowa. Zapewne chce mieć podkładkę, ale po pierwsze - na wizytę w Krakowie też będziecie czekać, więc jest czas na badania, po drugie - tam zrobią Wam komplet badań, więc jakbyście czegoś nie zdążyli wykonać, to tam to sprawdzą.
  Temat: Znamię barwnikowe w oku
Terenia

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 14887

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-18, 13:48   Temat: Znamię barwnikowe w oku
Nie chcę wprowadzić w błąd, ale wydaje mi się, że kieruje okulista.
Dzwonisz na rejestrację, tłumaczysz co i jak, jak już jest skierowanie i dostajesz godzinę przyjazdu. Godziny są wczesnoporanne, radzę sobie załatwić nocleg jeżeli nie jesteście z Krakowa i być tam z samego rana. Są tłumy, ale personel bardzo miły i kompetentny.
Okulistyką kieruje pani prof. Romanowska-Dixon, ale to nie znaczy, że do niej traficie. Tam jest sztab lekarzy i wielu różnych bada, na to się nie ma wpływu.

Poszukaj moich starszych postów, jest tam trochę informacji.
  Temat: Znamię barwnikowe w oku
Terenia

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 14887

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-17, 19:56   Temat: Znamię barwnikowe w oku
Cześć
W Krakowie są zdecydowanie najlepsi specjaliści. Trzeba nie zwlekać, tylko od razu załatwiać skierowanie i się rejestrować, bo niestety są odległe terminy. Okuliście często bagatelizują zmiany, wiem od innych pacjentów w Krakowie, którzy trafiają w zaawansowanym stanie. Nie bierze się to tyle z niewiedzy, lecz jak przypuszczam z tego, że to ciągle rzadki nowotwór (chociażby widać to po ilości wątków na forum). Guz w oku nie musi oznaczać kłopotów z widzeniem, wszystko zależy od lokalizacji. U mojej mamy podnosił siatkówkę i dlatego widziała gorzej, zrobiła badanie dna oka i praktycznie od razu skierowano ją do Krakowa. Dlatego kontrolne badanie dna oka jest bardzo ważne. Oczywiście w międzyczasie - USG gałki ocznej i angiografia. Dobrze zorientować się, gdzie te badania wykonują.

Czerniaka oka się leczy - metoda zależy od wielkości oraz lokalizacji guza. Moja mama była rok na obserwacji uwagi na malutką zmianę (poniżej 2mm), a potem od razu jak się powiększyło to brachyterapia.

Życzę powodzenia w walce, a przede wszystkim w diagnozie. :) I mimo wszystko walczyłabym od razu o dostanie się do Krakowa, bo oni znają się najlepiej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group