1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 23
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Terlewa

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-08, 08:07   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Przyjmij gorące wyrazy współczucia....
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Terlewa

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-07, 21:18   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Macias, życzę spokoju, wiem, że ciężko, Ty sobie poradzisz, może Mamie daj coś na uspokojenie , na pewno przyda się. Pamiętaj , najpóźniej przestaje "działać" słuch, nie pozwól na płacz, prośby żeby Tata nie odchodził, nie zostawiał, będzie się tylko dłużej męczył, Trzymajcie delikatnie za rękę, możecie mówić ,pewnie będzie słyszał.
Ten "kożuch" można delikatnie usunąć z buzi trzonkiem od łyżeczki owiniętym gazikiem, koniecznie zwilż gazik.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Terlewa

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-07, 13:23   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Przeczytaj
http://www.miejsce-pamiec...sie-smierc.html

Plamy opadowe są różne, fioletowe, różowe, sine
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Terlewa

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-07, 12:58   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Plamy marmurkowe = plamy opadowe. (dolna część ciała, nogi,uda, za uszami)
Moim zdaniem potrzebna wizyta lekarza do oceny stanu Taty.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Terlewa

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-07, 11:09   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Obejrzyjcie Tatę, czy gdzie indziej nie ma zmian na skórze (plamy opadowe ?), czubek nosa też sinieje? jak ręce, paznokcie nie są sine?
Trzymajcie się
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Terlewa

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-07, 09:58   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Podobno organizm sam wytwarza płyny ok. o,7 l na dobę.
Ja też chciałam kroplówkę, ale lekarka bardzo rzeczowo mi wytłumaczyła skutki podania płynów, nie pomoże, wręcz przeciwnie, zaszkodzi.
Dzień wcześniej zatrzymał się mocz, "skoczył" cukier, już organy przestały pracować.

Serdecznie pozdrawiam
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Terlewa

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-06, 18:45   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Wiem od lekarzy,( Mąż był w takiej samej sytuacji), że podanie kroplówek przyspieszy zgon, kroplówki powodują większy obrzęk mózgu i płuc.
Skonsultuj decyzję o kroplówkach z innym lekarzem, najlepiej onkologiem.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Terlewa

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-04, 17:05   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
coś jak sonda, wkładają rurkę i odsysają wydzielinę, dla osoby przytomnej może być nieprzyjemne.
"Bulgotanie" jest bardzo niebezpieczne, świadczy o bardzo dużej ilości wydzieliny (flegmy), pielęgniarka określiła to jako "zalanie płuc, utopienie"
Dzwoń do lekarza
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Terlewa

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-04, 14:27   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Zgłoś lekarzowi z hospicjum, przyjadą ze ssakiem.
Nie może odkrztusić ? czy "bulgocze" ?
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Terlewa

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-02, 23:26   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Zostawcie Tatę w spokoju, nic na siłę. Guzy paraliżują nerwy, wiotczeją mięśnie. To lepszy byłby masaż, ale obserwuj czy to nie powoduje bólu, nawet głaskanie po ręku może sprawiać ból. Przykro, bardzo, że następną osobę zabiera ta potworna choroba.
Nie litujcie się nad sobą.........zapewnijcie Tacie spokój, zapytajcie, może ma jakieś życzenia, może nie mówi, bo nie chce Was wystraszyć.........o ile jeszcze myśli racjonalnie..........
Przykro, bardzo przykro czytać jak choroba szybko postępuje, ale, niestety, nie liczcie na poprawę. Ciężko to pisać, a może poproście Księdza do Taty?
Czuwajcie nawet w nocy, kiedy wydaje się że śpi spokojnie.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Terlewa

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-02, 15:10   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Straszne to wszystko.............. Ja podawałam do "motylka" (domięśniowo) daxevan w zastrzykach (zmniejszenie obrzęku), inne leki były zamienione na syropy.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Terlewa

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-02, 14:00   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Rozumiem, jak ciężko jest podjąć taką decyzję. Powiedzmy, że ja miałam 'łatwiejszą 'decyzję, Mąż był nieprzytomny. Co innego z osobą przytomną, poruszającą się, próbowaliście nutridrinki? na strzykawkę zakłada si,ę taki wentylek, rureczka zakręcona (dostałam w hospicjum) do podawania płynów, delikatnie wstrzykuje się do buzi na stronę policzka, bez odruchu połykania samo spływa. Konieczne nawilżanie ust wodą, może być gazić owinięty na łyżeczkę.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Terlewa

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-31, 10:19   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Macias, pamiętaj, że podłączenie kroplówki powoduje większy obrzęk mózgu i płuc.
Najlepiej, jak będziesz o wszystko pytał lekarza z hospicjum, w moim przypadku byli bardzo wspaniali, dokładnie wszystko tłumaczyli , byli na wizycie "na zawołanie". Dostałam nr tel. komórkowego, mogłam dzwonić o każdej porze, nawet w nocy.
Serdecznie pozdrawiam, spokojnego dnia życzę
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Terlewa

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-30, 14:25   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Mąż pił nutridrinki przez słomkę.
Pewnie wiesz, nutridrinki do kupienia w aptece, lekarz zalecił 3, nawet do 4 dziennie, owocowe są smaczne.
Zanik odruchu połykania - niestety, skutki nowotworu.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Terlewa

Odpowiedzi: 269
Wyświetleń: 60985

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-27, 12:07   Temat: przerzuty do mózgu w dpr
Witam,
Mąż miał tak samo, lekarka z hospicjum zaleciła flegaminę w tabletkach - prosiła nie sugerować się ulotką, podawać do 8 szt. dziennie, ostatnie ok. godz. 17.00
Wcześniej było Fluimucil Muko w saszetkach - lek dostępny bez recepty.
Pomagało również delikatne oklepywanie - ale raczej potwierdź wszystko u lekarza.
Tata dostaje Dexaven w ampułkach domięśniowo ?- ja miałam problem z dostaniem leku w aptekach, ale można zamówić, dowiozą.(lek tylko na receptę)
Serdecznie pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group