1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: interpretacja
Terlewa

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 45763

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-09-21, 08:05   Temat: interpretacja
::rose:: ::rose::
  Temat: interpretacja
Terlewa

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 45763

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-09-12, 22:01   Temat: interpretacja
Porozmawiaj z księdzem, u mojego Męża był tydzień przed śmiercią, sam zadzwonił i zapytał czy może odwiedzić chorego (ksiądz z hospicjum).
Od soboty Mąż widział w pokoju swoją nieżyjącą Mamę, denerwował się, że ja jej nie widzę, widział też inne osoby, ale mówił że nie wie kto to jest, mnie się pytał, mówiłam ,że nikogo nie widzę, przestał mnie wypytywać, ale widziałam jak się rozgląda, jakby kogoś obserwował, był pogodny, zadowolony.
Trzymaj się, serdecznie pozdrawiam
  Temat: interpretacja
Terlewa

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 45763

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-09-07, 19:23   Temat: interpretacja
Ostawienie palenia już tu nic nie zmieni, a pogorszy tylko psychikę. Mój Mąż nigdy nie miał cukrzycy, dzień przed śmiercią cukier skoczył na 400, ale już nie były podawane żadne leki , wieczorem pojawił się zanik połykania , po nocy nie wybudził się , w dzień zmarł.
Poczytaj o nawadnianiu pacjenta onkologicznego.
Serdecznie pozdrawiam, trudny czas przed Wami.
  Temat: interpretacja
Terlewa

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 45763

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-07-26, 20:28   Temat: interpretacja
Niestety, choroba postępuje.
Mój Mąż przez ostatnie dwa tygodnie całkowicie był nieświadomy, nawet mnie, żony nie poznawał, był pogodny, uśmiechnięty, widział swoją nieżyjącą Mamę, teraz tak myślę, że chyba było tak lepiej. Nie widziałam Go zdenerwowanego, niespokojnego, wiem, że nie myślał o tym co nastąpi....a i ja byłam spokojniejsza, jeśli to można tak nazwać.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: interpretacja
Terlewa

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 45763

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-07-16, 12:11   Temat: interpretacja
Główne wskazanie do objęcia opieką to choroba nowotworowa.

http://fundacja-onkologic...jcia-opiek.html

Możecie poprosić lekarza , żeby nie mówił że to opieka hospicyjna, zresztą mają duże wyczucie, dużo taktu, wiedzą jak dawkować informacje dla chorego.
Przed skierowaniem zadzwoń do hospicjum, dowiedz się czy są wolne miejsce, ewentualnie zapisz Tatę na listę oczekujących, tak też może się zdarzyć.
Z hospicjum można nieodpłatnie wypożyczyć dużo potrzebnego sprzętu (łóżko sterowane elektrycznie, basen, kaczkę, koncentrator tlenu itp.)
Możecie dostać wsparcie psychologiczne , pomoc pielęgniarki również bardzo przydatna, zrobią badania, pobierze krew bez ciągania Taty do przychodni.
Czyli same plusy, dużym błędem jest korzystanie z takiej opieki tylko w ostatnich chwilach życia. Naprawdę poprawią komfort życia Taty, dzwoń koniecznie jak najszybciej.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: interpretacja
Terlewa

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 45763

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-07-15, 16:50   Temat: interpretacja
Podjęliście decyzję o opiece hospicyjnej ? bywa tak, że trzeba czekać na wolne miejsce dosyć długo. lepiej zapewnić taką pomoc wcześniej.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: interpretacja
Terlewa

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 45763

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-07-12, 23:12   Temat: interpretacja
Poproś rodzinnego o skierowanie do hospicjum domowego. Przyjedzie lekarz, zbada Tatę, pokieruje dalej. Hospicjum byłoby najlepszym rozwiązaniem, przeważnie pracują tam wspaniali ludzie - lekarze i pielęgniarki.
  Temat: interpretacja
Terlewa

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 45763

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-07-12, 22:59   Temat: interpretacja
Postaraj się jak najszybciej o skierowanie na badanie głowy TK, dokładniejsze byłoby MRI.
Źle zrobiony zastrzyk......... żenada, może lekarz powinien poczytać forum.
Serdecznie pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group