1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Co tak naprawdę jest przyczyną nowotworów?!
Viola

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 12280

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-03-06, 05:24   Temat: Co tak naprawdę jest przyczyną nowotworów?!
evita2 napisał/a:
Myślę sobie, że natura jednak nie zabezpiecza się przed nami, nie kontroluje, nie kombinuje, jakby tu nam uprzykrzyć życie, bo natura nie myśli, jedynym celem jaki jej przyświeca jest przetrwanie.

Gdyby tak było, to byśmy nie umierali. Skoro jest coś takiego, jak starzenie się organizmu i komórek, to przeczy to teorii o przetrwaniu.
Nowotwory najczęściej występują u osób w wieku dojrzałym, a więc nie jest to już wiek rozrodczy - naturze taki organizm nie jest aż tak potrzebny.
Poza tym, ja mówiłam o czymś takim, jak przeludnienie i naturalna regulacja tego zjawiska.

Cytat:
Nawet organizm tak prosty jak gąbka morska może zachorować na nowotwór a przecież trudno tu upatrywać przyczyn w niewłaściwej diecie, stresie czy niezdrowym stylu życia.

A gdzie można znaleźć informacje o chorujących na nowotwór gąbkach?
W organizmie rekina również następują podziały komórek, a do niedawna jeszcze uważano, że te zwierzęta nie chorują na nowotwory. Jeśli jednak, to wydaje się, że najmniej albo są tak specyficzne, że my ich nie rozpoznajemy jako nowotwory.

Codziennie, każdy organizm zwalcza komórki nowotworowe powstałe w wyniku takiego podziału komórek.
Dlatego bardziej upatrywałabym przyczyny w zachwianiu tego stanu równowagi, a to może być właśnie wynikiem czynników powszechnie uważanych za kancerogenne lub jeszcze innych zjawisk, których nie znamy.
  Temat: Co tak naprawdę jest przyczyną nowotworów?!
Viola

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 12280

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-02-25, 04:48   Temat: Co tak naprawdę jest przyczyną nowotworów?!
No, ale przecież tak naprawdę to nie wiadomo, co powoduje nowotwory!
Można mówić o prawdopodobnych czynnikach kancerogennych.
Poza tym, badania na zasadzie statystyki pokazują, że np. osoby chorujące na raka płuc, to bardzo często palacze. Jednak, nie jest wcale powiedziane, że u każdego palacza to musi wystąpić, zapewne są jeszcze inne czynniki, a może w ogóle palenie nie ma na to wpływu, a są to błędne wnioski?
No chyba jedno jest pewne, tzn. szkodliwe dla organizmów żywych promieniowanie może spowodować raka.
Można też spotkać stwierdzenia, że nowotwory są rodzajem chorób psychosomatycznych, czyli są związane z psychiką.
Zapewne jeszcze nie należy wszystkiego wrzucać do jednego worka - myślę, że może być tak, że różne nowotwory są powodowane przez różne czynniki, a do tego u różnych ludzi też może być różnie :)

Mam też swoje przemyślenia, np. zastanawiam się, czy to nie jest takie zabezpieczenie natury przed nami, tzn. selekcja naturalna. Jesteśmy w stanie zapanować nad wieloma chorobami, potrafiliśmy skutecznie przedłużyć własne życie, rozmnażamy się na Ziemi na potęgę, więc może natura to kontroluje?

Rozumiem, że dla Armando123 ważne jest rozważenie, jak żyć, aby nie zachorować?
Na pewno trzeba żyć świadomie, unikać tego, co podawane jest powszechnie za czynniki kancerogenne, zdrowo się odżywiać (każdy to rozumie inaczej, zwłaszcza jeśli przeczyta artykuł w takiej "Tinie", czy innym "Naj" :/ ), pracować nad własną psychiką, a i tak nie można być niczego pewnym.
Jeśli ktoś wierzy, tak jak ja, to po prostu wie, że wszystko zależy od Boga, to On decyduje o naszym życiu i śmierci.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group