1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 26
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
aNiTa_777

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 25252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-16, 00:28   Temat: zbyt szybko
zbyt szybko się to potoczyło, nie jestem w stanie się z tym pogodzić i nigdy nie będę ...
  Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
aNiTa_777

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 25252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-10, 00:51   Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
https://www.youtube.com/watch?v=b_Sv6xBIUUk

Tatuś wróć do mnie proszę ...
  Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
aNiTa_777

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 25252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-11-04, 23:22   Temat: koniec
Podczytywałam was często, może i za często. Pisać nie byłam w stanie. Ja nie mam już Taty :( Usnął 30.10. br. Na szczęście w domu, w swoim bezpiecznym otoczeniu. Ale nie wiem co Go wykończyło :( Może rak, a może nie. Nie pomogłam tak jak powinnam. On by dla mnie zrobił więcej ... Chciałabym, żeby mnie zabrał sobą ...
  Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
aNiTa_777

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 25252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-04-19, 00:01   Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
Drugi histopat pokazał co innego.
Autoagresja.
  Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
aNiTa_777

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 25252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-04-18, 00:05   Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
No i po kilku tygodniach okazało się, że ponoć nowotworu brak.
Nie potrafię się cieszyć tą wiadomością po tej karuzeli jaką mi zafundowano ...

[ Dodano: 2015-04-18, 00:17 ]
Ps. Boli to, że lekarze od takich przypadków uciekają, nie chcą ich prowadzić bo:
- nie wiedzą jak leczyć
- mają ograniczenia "dyrekcyjne" (m. in. kosztowe) tzn. kalkulują koszty (mam na myśli szpitalne leczenie) i to jest chyba główny wyznacznik, niestety ... a szkoda, bo można by zwiększyć liczbę ludzi którzy wyzdowieli ...
- nie chcą by "dobra" statystyka ucierpiała ...

(kolejność przypadkowa)

Wspirającym za wsparcie DZIĘKUJĘ, życzę Wszystkim ZDROWIA :) bo jak dopisuje to ze wszystki sobie mozna poradzić :)
  Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
aNiTa_777

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 25252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-04-04, 23:24   Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
Cofam pytanie (bez odpowiedzi :) ). Sprawa drenażu wyjaśniona.
  Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
aNiTa_777

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 25252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-28, 00:01   Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
Cytat:
Im szybciej zdasz sobie sprawę z tego, że choroba jest nieuleczalna, tym lepiej dla Ciebie i dla Twojego Taty.


Wiem... wiem, ale jak to mówią, nadzieja umiera ostatnia :)

Tata dostał chemię, póki co, znosi ją dobrze.

Mam pytanie, (merytoryczne co by wątpliwości nie było :P ), już o to pytałam, ale ponawiam :

Tata ma założony drenaż odprowadzający płyn z jamy otrzewnej. Lekarze nas uczulali, co by w sytuacji jego nadmiernego gromadzenia natychmiast na SOR się udać. U Taty po powrocie ze szpitala (po jednym dniu) płyn przestał się pojawiać. W pierwszym dniu było go ponad 1,5 litara, a w drugim już tylko ok 20 ml. I podobnie w kolejnych dniach. A dzisiaj, ni stąd ni z owąd nagle się pojawił, dosłownie worek na płyn wypełnił się w sekundzie. Czy to jest normalne? Zlało się tego płynu ok litr i od tego czasu spokój. Tata w poniedziałek po chemii był u chirurga na kontroli by sprawdzić czy nic się 'tam' nie przytkało. Chirurg powiedział, że jest ok, dał skierowanie na usg i wspomniał o ewentualnym zaszyciu otworu drenowgo. A dzisiaj taki zonk?
Trochę nas to martwi bo ta rana od drenu bardzo mu przeszkadza tzn. boli.
Czy to chemia tak podzialała?
  Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
aNiTa_777

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 25252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-23, 00:06   Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
Dziękuję za odpowiedzi.
I jeszcze raz podkreślam, że nikogo nie chciałm urazić personalnie. Madzia70 nie miej mi tego za złe. To na prawdę nie było wymierzone w Twoim kierunku.

Cytat:
Musisz sobie zdać sprawę z tego, że "dzisiejsza medycyna" też ma swoje ograniczenia, a lekarze nie są bogami, którzy wszystko mogą.


No właśnie sobie zdaję ... I dlatego tak trudno mi to ogarnąć. Bo jedną nogą, powiedzmy jestem w temacie sprzętu medycznego, takiego zdawać by się mogło nowoczesnego i wyjątkowego :)

Cytat:
Pozdrawiam i przepraszam, że nie merytorycznie.


I znowu ta szpila :)

Cytat:
Każdy z nas zmaga się z tym problemem, odwieczne kolejki, bezradność, podejście lekarzy, długie terminy


Z tym na szczęście nie zmagamy się... Wszystko idzie sprawnie w tym temacie.

Jutro drugie podejście do chemii ...

Jeden z lekarzy twierdzi, że to coś, co tak się rozisiało z oraganiźmie i się rozpadło, to może i te przerzuty też się rozpadną? Marzenie ścięcej głowy?
  Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
aNiTa_777

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 25252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-22, 00:11   Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
Złość i sarkazm na pewno jest, ale na pewno nie w kierunku Madzi70.
Nie wiem dlaczego tak mnie źle oceniacie?
Ja to kieruję w bezsilność medycyny dzisiejszej, a nie personalnie …

Cytat:
Szukają pomocy w różnych ośrodkach u wielu lekarzy - bo ciągle jest ta nadzieja, że to nie rak...

My nie szukamy, my się trzymamy jednego ośrodka … Taka wola Taty.

Wiemy, że walczymy z rakiem, ale z jakim do ....?

Cytat:
Anita nie jestem moderatorem choć wiem, że wolisz gdy odpisują Ci zwłaszcza merytoryczne osoby

I kto tu jest złośliwy ...

Cenie sobie każdą odpowiedź, zwłasza ludzi nie związanych z medycyną (proszę żeby znowu nikt nie poczuł się urażony). Prosiłam o odpowiedź osoby merytoryczne bo przypaddek Taty jest 'mocno nietypowy'.

Cytat:
wiem, że wolisz gdy odpisują Ci zwłaszcza merytoryczne osoby

bo nie opisuję jak Tata cierpi? i jak nasze dotychczasowe życie wygląda? dlatego? bo nie bardzo rozumię skąd taki wniosek???
  Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
aNiTa_777

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 25252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-20, 23:32   Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
Cytat:
Parathormon jest obniżony w związku z hiperkalcemią.

Tak jest obniżony, ale badanie było robione w grudniu, nie powtarzano go jak do tej pory.

Cytat:
Moim zdaniem jest wiele czynników wskazujących na raka trzustki

Trzustka była oglądana w laparatomii zwiadowczej i nic tam nie znaleziono...

Cytat:
Czy Tata pali papierosy?

Nie, nie pali od 20 lat. W dniu 45 urodzin, dokładnie w te urodziny miał zawał i od tego czasu nie pali. (Chciałabym mieć po nim silną wolę - powiedział koniec z fajkami i skończył)

Cytat:
Czy miewa zaparcia lub biegunki?

Nie miewa i jak dotąd nie miał problemów jelitowo-żołądkowych. Żadnych wzdęć czy zaparć, tudzież innych problemów. Nic go nie bolało i nie boli. Odpukać mimo wszystko.

Cytat:
Czy był robiony marker Ca19-9?

Był robiony. Wynik ponad tysiąc :(

Co mamy robić? Ja się już pogodziłam z 'diagnozą nowotworową'. Tata też, ale nadal nie wiemy z czym walczymy ... I to nas pomału łamie :(

Mnie to już chyba złamało :(((

[ Dodano: 2015-03-20, 23:35 ]
Cytat:
To, że w płynie z otrzewnej nie było komórek nowotworowych - no to nie było po prostu.


Po prostu :) I to nam mówi medycyna :) Dzisiejsza :)

Po prostu :)

[ Dodano: 2015-03-20, 23:54 ]
Po prostu tego nie przyjumuję ...
  Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
aNiTa_777

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 25252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-18, 23:31   Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
Zatem o co chodzi?
Mamy tego raka czy nie?
Taty dzisiaj nie zakwalifikowali do chemii, ponowna wizyta w poniedziałek.
I pytanie jak się monitoruje w takim przypadku skuteczność chemii?
No bo skoro nie wiadomo gdzie źródło to jak sprawdzić czy chemia coś pomogła? Patrząc na ogólny stan pacjenta?
Juz nie wiem co robić :(((
Nawet nie chcę myśleć o tym jakby Tata zareagował na hasło "idziemy do innego lekarza'. On ma już tego dosyć. Staram się "ładować w niego pozytywną energię". Ale, każda kolejna wizyta lekarska i coraz większy zapytajnik tą energię niszczą :(((

[ Dodano: 2015-03-18, 23:36 ]
Proszę, zwłaszcza osoby merytoryczne, doradźcie coś
  Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
aNiTa_777

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 25252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-16, 23:30   Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
Ponawiam prośbę:

Proszę o interpretację wyniku z badania z pobrania płynu z otrzewnej:

"Kilka grup komórek atypowych, najprawdopodobniej odczynowych międzybłonka, komórki międzybłonka, bezpostaciowe masy białkowe"

[ Dodano: 2015-03-16, 23:51 ]
I jeszcze jedno zapytanie: Tata ma założony drenaż odprowadzający płyn z jamy otrzewnej. Lekarze nas uczulali, co by w przypadku jego nadmiernego gromadzenia natychmiast na SOR się zgłosić - u Taty jest odwrotnie - od wczoraj płynu nie ma, obwód brzucha nie zmieniony, kostki nie puchną. To nacięcie które ma nie wygląda na zatkane ... Nie wiem czy siać 'zamęt' i wieź go na SOR?
  Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
aNiTa_777

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 25252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-13, 23:42   Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
Nie, nie pobierano wycinków. Gastrolog mówił, że w żołądku nic niepokojącego nie ma. Wszystko czyste.

Tata ma się stawić do kwalifikacji dot. chemii w najbliższą środę. Wtedy szczegóły. Nurtuje mnie to co chcą mu zaaplikować w takiej sytuacji ...

Szkoda, że dr House nie istnieje, bo by nam się przydał ...

[ Dodano: 2015-03-13, 23:47 ]
Cytat:
Myślę, że jedynie mogę Ci jeszcze raz podrzucić to:
http://www.onkologia.zale...ejscowieniu.pdf
Proces diagnostyczny i uzależnione od niego leczenie jest tam jasno opisane.


Missy, to się ma nijak do rzeczywistości ...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2015-03-14, 10:37 ]
aNiTa_777 napisał/a:
Szkoda, że dr House nie istnieje, bo by nam się przydał ...

Ależ istnieje i przydaje się - właśnie na tym forum (jest nawet jego założyciel...ką) [hehm]


[ Dodano: 2015-03-14, 23:23 ]
Cytat:
Ależ istnieje i przydaje się - właśnie na tym forum (jest nawet jego założyciel...ką) [hehm]


Ale nasz przypadek niestety Go/Ją przerasta :)
  Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
aNiTa_777

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 25252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-13, 13:03   Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
Witam ponownie.

Mamy już wynik 'histopatu'.

Miejsce pobrania: wątroba
Wynik: "Infiltratio carcinomatosa hepatis /Adenocarcinoma metastaticum/. W poszukiwaniu rozrostu uwzględnić w pierwszym rzędzie drogi żółciowe, trzustkę lub żołądek."

Czy ktoś mógłby mi to przetłumaczyć? Czy dobrze wnioskuję, że nadal nie ustalono ogniska pierwotnego?

Dodatkowo pobrano płyn z jamy otrzewnej. Poniżej wynik:

"Kilka grup komórek atypowych, najprawdopodobniej odczynowych międzybłonka, komórki międzybłonka, bezpostaciowe masy białkowe"

Bardzo proszę o interpretację powyższych wyników i z góry dziękuję.
  Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
aNiTa_777

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 25252

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-10, 08:19   Temat: Rozsiew nowotworowy do wątroby i kości
Pobrano wycinek z wątroby, za kilka dni będzie wynik.
Lekarz nie chciał określać 'na oko' jakiego typu są to zmiany, czy to coś pierwotnego czy przerzutowego ... zmiany obejmują większość narządu - tyle na chwile obecną powiedział.
Wapń jest zbijany bonefosem.

Cytat:
A ból podczas kaszlu - mi pomagało bardzo silne uciśnięcie dłońmi rany na brzuchu


Tata tez stosuję tą 'sztuczkę'. Pomaga. Oprócz tego kupiłam pas ściągający na brzuch. Tez pomaga.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group