1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Interpretacja wyników badania histopatologicznego watroby
aamelia

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11026

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-13, 15:43   Temat: :(
Cieżko mi to mówic, odeszla moja najukochańsza mama....Mimo, walki nie udalo się opanowac choroby. Na sam koniec zmierzyla się z sepsa :(...
  Temat: Interpretacja wyników badania histopatologicznego watroby
aamelia

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11026

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-11-29, 15:21   Temat: Rak trzustki
Dzisiaj, byłam u onkologa. Chce zastosowac chemioterapie (bardziej agresywna) podobno daje lepsze rezultaty. Trochę mnie to dziwi, bo w sumie nie chce wykonac dalszych badan... bazuje jedynie na TK, IHC.. Z gory mowi ze to rak trzustki, mimo iz biopsja byla wykonywana z watroby ;(
  Temat: Interpretacja wyników badania histopatologicznego watroby
aamelia

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11026

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-11-13, 14:39   Temat: Interpretacja wyników badania histopatologicznego watroby
Zawitalam tu ponownie, jestem po wizycie w Akademii Medycznej. W sumie niczego konkretnego sie nie dowiedzialam. Jedynie, ze mamy przypadek nie nadaje się do Akademii i ze powinnam udac się do onkologa w swoim rejonie, który zastosuje leczenie dorazne.

Na odpowiedz czy oby zrodlo pierwotne jest w trzustce, odpowiedziano jedynie ze przemawia za tym...

Jak mam to rozumiec?

Czy ktos zna dobrego onkologa z Trojmiasta? Zajmujacego się trzustka i watroba?
  Temat: Interpretacja wyników badania histopatologicznego watroby
aamelia

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11026

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-11-09, 19:46   Temat: Interpretacja wyników badania histopatologicznego watroby
Niestety nic z takich rzeczy... Po ostatniej wizycie, lekarz powiedzial tylko ze badanie histopatologiczne, nic mu nie daje... wystapil o badanie immunohistochemiczne, w celu diagnostyki. IHC wyszlo w sumie dosc konkretnie, ale nie stwierdzono jednoznacznie ze to trzustka...cos czuje ze bedzie powtorna biopsja...

Czasami zastanawiam sie tylko skad moglby byc nawet nowotwor watroby czy tez trzustki. Mama cale zycie prowadzila sie dobrze, zero lekarstw, nawet na bol glowy. Zdrowe jedzenie. Nie pila alkoholu...

[ Dodano: 2012-11-09, 20:45 ]
Strasznie się wszystkiego boje. Przeraza mnie spotkanie z onkologiem. Co powie, jakie beda rozwiazania.
  Temat: Interpretacja wyników badania histopatologicznego watroby
aamelia

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11026

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-11-09, 19:32   Temat: Interpretacja wyników badania histopatologicznego watroby
Niestety, nie wykonywano PET. Tak szczerze to na tomografie jest napisane to samo co na usg...Czasami mysle, czy nie doszło do pomylki co do charakteru zmiany, ale czy to jest mozliwe?

[ Dodano: 2012-11-09, 19:32 ]
a czy PET daloby 100% odpowiedz? To juz chyba musialoby wyjsc od lekarza?
  Temat: Interpretacja wyników badania histopatologicznego watroby
aamelia

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11026

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-11-09, 12:24   Temat: Interpretacja wyników badania histopatologicznego watroby
Witam, wszystkie pozostałe badania zostały wykonane, nic nie wykazały. Stad wszystko wydaje się dziwne. Lekarze zaskoczeni są wynikami krwi, gdyz są dobre. Co do wyniku histopatologicznego, przepisany jest w calosci. W IHC napisali jeszcze ze w wyniku odbarwien, zrodlo pierwotne moze być w trzustce lub w drogach zolciowych... i jak tu byc mądrym..?

Kolonoskopia idealna, nic z niej nie wyszlo.

Pozatym mama czuje się dobrze, ma apetyt, nie schudla.

[ Dodano: 2012-11-09, 12:25 ]
A czy Twoj tata, ma taką samą zmiane? Jak się trzyma?
  Temat: Interpretacja wyników badania histopatologicznego watroby
aamelia

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11026

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-11-07, 22:11   Temat: Interpretacja wyników badania histopatologicznego watroby
Dziękuję za odpowiedz. Postaram sie jutro zamiescic wynik TK oraz badania krwi. Tak naprawde utknelam w martwym punkcie, nikt nie potrafi jednoznacznie okreslic ogniska pierwotnego.

[ Dodano: 2012-11-08, 09:50 ]
Zamieszczam opis TK i badania krwi oraz kolonoskopii. W jelicie nic nie znaleziono, zostalo wykluczone.



  Temat: Interpretacja wyników badania histopatologicznego watroby
aamelia

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11026

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-11-07, 15:34   Temat: Interpretacja wyników badania histopatologicznego watroby
witam, jestem tu nowa Moze jest ktos kto pomoze mi w interpretacji wyników:

Wynik badania histopatologicznego watroby:
Adenocarcinoma tubulare gr 2 in hepate. (pozostale wyniki krwi i markery nowotworowe są w normie, jak u typowo zdrowego czlowieka)
Badanie IHI: CK7+, CK20+, badanie na śluz - dodatnie. Co to oznacza? Jakie sa rokowania?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group