1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Sylw38 - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-05-15, 17:25   Temat: Sylw38 - komentarze
Nie miej takiego wrażenia :)

Naturalnie wszystko może się zdarzyć, charakterystyczną cechą tej choroby (a już DRP w szczególności) są nagłe zmiany stanu zdrowia pacjenta i różne "zwroty akcji", ale np. moja babcia również ma DRP i dostawała taką samą chemię jak Twój tata, którą też znosiła zadziwiająco dobrze - poza problemami ze szpikiem, nie schudła za bardzo (bardziej rozwaliły ją naświetlania głowy), miała apetyt i różne zachcianki prawie jakby była w ciąży, nie wymiotowała, lekko ją tylko mdliło. Samopoczucie też było całkiem ok.

Trzeba też pamiętać, że toksyczność chemii jakby wzrasta z każdym cyklem - tzn. każdy cykl jest tak samo toksyczny dla organizmu, ale z każdym kolejnym cytostatyki kumulują się w organizmie, który coraz gorzej znosi ich zwiększającą się obecność. Dlatego z czasem tata może znosić chemię trochę gorzej, ale na zapas nie należy się tym martwić :)
  Temat: Sylw38 - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-05-13, 08:38   Temat: Sylw38 - komentarze
Zawsze możesz porozmawiać z lekarzem, że martwisz się bardzo o tatę, starasz się czegoś dowiedzieć o tej chorobie żeby nie zaskakiwały Cię zmiany w stanie zdrowia taty i żebyś była na nie dobrze przygotowana, aby móc mu pomóc, natrafiłaś gdzieś na informację, że cisplatyna działa silnie ototoksycznie i może to od tego te szumy w uszach?

Nie proponuj mu przemyślenia opcji 'zmiana cisplatyny na karboplatynę', bo niektórzy lekarze źle reagują na takie pomysły - to on jest lekarzem i nikt mu nie będzie mówił co on ma robić ;) po prostu możesz spróbować dopytać, czy nie można tej cisplatyny czymś zamienić.

Aczkolwiek pamiętaj, że czasem leczenie chemioterapią to wybór 'mniejszego zła' - szumy w uszach nie zabijają, mówiąc dosadnie, zaś DRP owszem. I być może wg lekarza korzyść z przedłużenia życia tacie dzięki chemii jest większa i bardziej wartościowa niż skutek uboczny w postaci szumów w uszach. Naturalnie najważniejsza jest decyzja pacjenta, który powinien mieć jasno przedstawioną sytuację i sam zdecydować, co jest dla niego ważniejsze.

I pamiętaj - lekarz nigdy nie ma prawa odmówić Ci leczenia, kazać Ci samodzielnie leczyć taty lub przenosić się do innego szpitala, bo nie podoba mu się, że samodzielnie (nikt Ci nie każe mówić skąd masz dane informacje) zdobywasz wiedzę o chorobie. Świadczy to tylko o Twojej chęci pomocy tacie, dbaniu o niego.
  Temat: Sylw38 - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-05-12, 22:46   Temat: Sylw38 - komentarze
harieta napisał/a:
absenteeism, rada DSS byla o zapytanie lekarza o zastapienie jej karboplatyna...
przynajmniej tak ja to zrozumialam

Też tak zrozumiałam :) ale skoro II cykl chemii został podany, to rozumiem, że:
1) szumy w uszach były lekarzowi zgłoszone, onkolog mimo wszystko zdecydował kontynuację schematu PE
lub
2) nikt o szumach nie wspominał lekarzowi, II cykl PE został podany "z marszu"
Dlatego zapytałam, czy było to zgłaszane lekarzowi :)

Rozumiem też (może źle), że sylw38 pyta, czy podano tacie karboplatynę zamiast cisplatyny - nie podano, jak pisałam, PE to cisplatyna z etopozydem.
  Temat: Sylw38 - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 12541

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-04-26, 20:04   Temat: Sylw38 - komentarze
sylw38 napisał/a:
Słuchajcie w wypisie mam taki zapis pacjent po wyrażeniu świadomej zgody zakwalifikowany został do badania SCOT.


SCOT? A nie ASCOT przypadkiem?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group