1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18922

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-25, 20:46   Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
Nie ma żadnych zmian na dziąsłach? Nalotów, plam, krostek?
Próbowaliście żeli typu Calgel? Ewent. Mucosit?
  Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18922

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-09, 19:19   Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
Może.
  Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18922

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-30, 09:05   Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
trelevina napisał/a:
Chodzi mi konkretnie, o to czy w każdym z wymienionych "prawa półkula móżdżku, pień mózgu oraz obie półkule mózgu" są guzy?

Niestety tak.

trelevina napisał/a:
Zaniki korowo-podkorowe mózgu z wtórnym, niewielkim poszerzeniem układu komorowego mózgu.

Zanik korowo-podkorowy może być fizjologiczny z racji np. wieku (czyli może być normalnym zjawiskiem), czasem takie zaniki występują np. w chorobie Alzheimera, ale tu mamy zdecydowanie za mało danych by móc rozważać tę opcję.
Poszerzenie ukł. komorowego mózgu oznacza poszerzenie przestrzeni wewnątrz mózgowia, gdzie wytwarzany jest płyn mózgowo-rdzeniowy.
  Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18922

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-30, 08:17   Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
A co dokładnie chciałabyś, byśmy wytłumaczyli z wyniku?
  Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18922

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-27, 19:13   Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
Przykro mi, ale chyba nikt będzie próbował strzelać w ciemno na podstawie koloru i kształtu tabletek.
  Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18922

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-23, 22:49   Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
Nie jestem lekarzem, lekarze na Forum mają niebieskie nicki :)
  Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18922

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-23, 21:50   Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
Płynu nie powinno się ściągać za każdym razem, gdy się pojawia - czasem jest szansa, że sam się wchłonie, czasem lepszym wyjściem jest talkowanie opłucnej (pleurodeza).
  Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18922

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-22, 22:17   Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
trelevina napisał/a:
Mam jeszcze jedno pytanie - odnośnie leku o którym wspominałam - konkretnie DEXAMETHASON - czy ten lek podaje się przy przerzutach do mózgu?

Tak, celem zmniejszenia obrzęku mózgu.
Ten lek nie leczy przerzutów samych w sobie, ale zmniejsza objawy z nich wynikające.

trelevina napisał/a:
Byłam po południu u babci, jest już na normalnej sali, czuje się "mało-wiele" oddech jakby się uspokoił, ale co zauważyłam - myli fakty, plącze jej się conieco. To efekt leczenia czy choroby?

Może być to wynik przerzutu, natomiast póki nie wiemy co dzieje się w głowie dokładnie, to możemy tylko domniemywać.

trelevina napisał/a:
no i może ktoś odpowie - jakie rokowania są przy przerzutach do mózgu?

Rokowanie nie jest pomyślne, jednak wszystko zależy od umiejscowienia przerzutów, ich ilości, wielkości.
  Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18922

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-22, 07:36   Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
trelevina napisał/a:
Czy padaczka może być objawem przerzutów?

Tak, może być wynikiem przerzutu do mózgu.
  Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18922

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-17, 21:25   Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
Trzeba by babcię osłuchać, by móc coś na ten temat powiedzieć - macie jakiś kontakt z lekarzem?
  Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18922

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-14, 16:38   Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
trelevina napisał/a:
Babcia wogole tej recepty nie wykupila, nie chce brac lekow bo mowi ze chcieli ja na tym oddziale wykonczyc bo tyle ludzi tam umieralo, ze tyle lekow dostawala ze po 20 tabletek dziennie minimum. Czy istnieje jakis cien nadziei zeby babci pomoc?

Z tych leków jakie opisujesz są to właśnie m.in. leki ułatwiające oddychanie, tak w uproszczeniu, więc jeśli babcia nie chce tych leków przyjmować to ciężko będzie jej pomóc.
  Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18922

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-31, 14:36   Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
Zespół paraneoplastyczny to pewne zmiany, schorzenia, które mogą świadczyć o chorobie nowotworowej i często wyprzedzać jej objawy. Dla raka płuc takim zespołem są właśnie np. palce pałeczkowate czy hiperkalcemia.
  Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 18922

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-17, 22:43   Temat: rak niedrobnokomórkowy.. Pytanie
trelevina napisał/a:
Czy palce paleczkowate dotycza jednego z objawow tego raka??

Owszem, palce pałeczkowate są jednym z możliwych zespołów paraneoplastycznych w przebiegu raka płuca.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group