1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
absenteeism

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15229

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-21, 15:31   Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
Mimo tego, że wątek prowadzony jest praktycznie od 4 lat, nie mamy pełnej historii choroby - nie wiemy jaki był zakres pierwszej operacji, pierwsze wyniki badań, ile dokładnie było cykli chemioterapii, jakiej, jaką dawką była prowadzona radioterapia, jakie były wyniki badań kontrolnych i co ile były one wykonywane. Między PETEM w 2012 a 2015 rokiem w ogóle nie wiadomo co się działo, czy było jakiekolwiek leczenie w związku z podejrzeniem przerzutów. Teraz piszesz, że ojciec "wraca do chemii" również nie precyzując jakiej, jaki jest obecny stan pacjenta itp itd? Przykro mi, ale nie można w tej sytuacji ocenić czegokolwiek, o czym już wcześniej w wątku pisałam.
  Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
absenteeism

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15229

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-21, 11:42   Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
Byku221 napisał/a:
Gdzieś kiedyś przeczytałem że chemia która podają pacjentom np. w stanach zjednoczonych jest o wiele skuteczniejsza niż ta nasza... czy to jest prawda ?

Konkrety - jaka chemia? Niż jaka "nasza"? Niestety opieranie się na "gdzieś, kiedyś, jakaś" w medycynie nie działa. To oczywiście nie Twoja wina, tylko zwykle mediów podających niesprecyzowane informacje, byle tylko dany artykuł miał więcej odsłon lub żeby się lepiej sprzedał wśród pacjentów czy ich rodzin, którzy na medycynie znać się przecież nie mają obowiązku.
  Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
absenteeism

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15229

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-27, 22:56   Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
Tak jak pisałam, nie mamy dokumentacji z czasu diagnostyki, wyników badań obrazowych, więc nie mogę Ci powiedzieć czy były na Forum podobne przypadki czy też nie.

Rozumiem, że wystąpiły jakieś niepokojące objawy, skoro w opisie badania wpisano w Problemie Klinicznym: podejrzenie wznowy ?
  Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
absenteeism

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15229

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-27, 22:19   Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
Byku221 napisał/a:
moze byc jeszcze gorzej?

Nie wiem co to wg Ciebie oznacza, nie mamy żadnej wcześniejszej dokumentacji - mam na myśli wyniki badań obrazowych - nie wiemy więc jak dokładnie wyglądało wszystko wcześniej etc.
Niemniej podejrzenie aktywnej choroby nowotworowej w węzłach chłonnych i w loży pooperacyjnej jest na pewno czymś, czym należy się przejąć i jak najszybciej skonsultować wynik z lekarzem.
  Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
absenteeism

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15229

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-27, 21:55   Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
Niestety w obrazie PET widać możliwe przerzuty do węzłów chłonnych jamy brzusznej oraz w loży po operacji (czyli w miejscu uprzednio operowanym).
Z pewnością powinniście skontaktować się ze swoim onkologiem.
  Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
absenteeism

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15229

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-17, 18:44   Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
Byku221 napisał/a:
Przy kąpieli zauważył w miejscu gdzie ma założoną stomię kilka takich "gul" nie wiem dokładnie co to jest..

Ciężko nam to będzie ocenić przez internet - musiałby to zobaczyć i zbadać lekarz. "Gula" to pojęcie dość względne.
  Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
absenteeism

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15229

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-11-30, 00:10   Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
TK = tomografia komputerowa.

Nie jestem pielęgniarką ani lekarzem, lekarze na Forum mają niebieskie nicki.
  Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
absenteeism

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15229

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-11-29, 23:25   Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
Byku221 napisał/a:
I gdzie mogę znaleźć to TK ?

Może w wypisie ze szpitala z pobytu, w trakcie którego zdiagnozowano tatę - jeszcze przed rozpoczęciem chemii/radioterapii.

Byku221 napisał/a:
Nr. Procedury II CYKL LF2

Jeśli to jest ostatnia karta z poradni, jaką macie odnośnie chemii, to tata otrzymał 2 cykle LF2.

Chemia była podawana jednocześnie z radioterapią?
  Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
absenteeism

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15229

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-11-29, 22:56   Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
Nadal tylko nie odpowiedziałeś, po ilu cyklach chemii jest tata i czy informowaliście lekarza o tych dolegliwościach :)
Bóle normalne nie są, trzeba o tym powiedzieć lekarzowi i zasygnalizować, że obecnie stosowane środki nie uśmierzają bólu. Pacjenta boleć nie musi i nie powinno.

Możesz umieść tu wynik TK jamy brzusznej, jakie powinno być wykonane przez rozpoczęciem leczenia?

Tak, w przypadku radioterapii przedoperacyjnej konieczne jest odczekanie 6-8 tygodni do zabiegu operacyjnego.
  Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
absenteeism

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15229

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-11-29, 22:13   Temat: Rak jelita grubego - proszę o porady.
A informowaliście lekarza prowadzącego o dolegliwościach bólowych? Tata otrzymuje jakieś leki p/bólowe?
Po ilu cyklach chemii jest tata?
Gdzie zlokalizowany jest guz?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group